Skocz do zawartości
Joseph

Padł przerywacz kierunków - istnieje zamiennik ?

Recommended Posts

Do przerywacza kierunków mojej eFki dostała się woda i ten z rozpaczy zakończył żywot stąd pytanie czy można zastosowac jakis zamiennik czy tylko oryginał. Jesli mozna to jakie parametry czy oznaczenia powinien posiadac ?

Pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zwykły prosty elektroniczny można założyć, najlepiej wyciąg swojego i do sklepu, zawsze coś dobierzesz, zamiennik zawsze jakiś istnieje istnieje,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zwykły prosty elektroniczny można założyć, najlepiej wyciąg swojego i do sklepu, zawsze coś dobierzesz, zamiennik zawsze jakiś istnieje istnieje,

Nie jestem pewien z tym elektronicznym - nie znam sie ale ten moj wyglada raczej jak mechaniczny - zalozylem na probe jakis uniwersalny i nie dzialal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bo jeszcze trzeba odpowiednio połączyć, i musi działać, przerywacze mają oznaczenie jak podpiąć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ktoś jesdnak podłaczał jakiś inny przerywacz niż fabryczny i podpowie co i jak.Podobno można użyć też elektroniczny a nie mechaniczny ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w f-ce '98 chyba są tak jak w GS żarówki 10W w migaczach, tak więc potrzebujesz przerywacz z oznaczeniem 2x10W

a sprawdziłeś dobrze czy to aby na pewno przerywacz a nie np przełącznik ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w f-ce '98 chyba są tak jak w GS żarówki 10W w migaczach, tak więc potrzebujesz przerywacz z oznaczeniem 2x10W

A nie 2x20W?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ktoś jesdnak podłaczał jakiś inny przerywacz niż fabryczny i podpowie co i jak.Podobno można użyć też elektroniczny a nie mechaniczny ?

Ostatnio Rasta zakładał elektroniczny, coś tam kombinował, więc na pewno Ci pomoże. Wiem, że mu działa po zmianie, pytaj i będzie dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[/size]

A nie 2x20W?

migać mają po dwie, albo prawa strona albo lewa, dlatego 2x10W a nie 4x

...dlatego tez na mechanicznym nie zrobisz awaryjnych świateł bo wtedy byłoby obciążenie 4x10W

ostatnio zmieniłem na inne migacze, 21W jeden, i oryginalny przerywacz zastąpiłem tym co polecał Rasta - wszystko mi działa plus mam awaryjne

w oto tym wątku:

http://f650gs.pl/top...e-a-przerywacz/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przełącznik jest ok.

Zarowki w eFce sa 21W a przerywacz jest 2-pinowy mechaniczny , ale jak kupiłem uniwersalny motocyklowy 2x21W to tylko zadymił :shock: i nie działał , uprzedzajac pytanie- był podłączony zgodnie z oznaczeniami.

Rasta ma GS-a tam jest inaczej.

Edytowane przez Joseph

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

skoro żarówki masz 21W i wsadziłeś dobrze nowy przerywacz 2x21W i zadymił to jest gdzieś zwara w instalacji, nie znam szczegółów jak to jest w f-kach... pewnie sie zaraz ktoś znajdzie kto ma efkę i w tym grzebał, może i pomoże ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prostuje wszystkie swoje poprzednie wypowiedzi zanim mi Ktoś nakopie do d... za moje brednie.

Ewa ma kierunki 10W powinna mieć przerywacz 2x10W i wszystko powinno być Ok.

U mnie poprzedni właściciel wymienil zarowki na każdą inną a ja dodatkowo wbilem sobie do glowy że powinny byc jak w aucie 21W zamiast sprawdzic co mam.W sytuacji gdy wpinalem przerywacz 2x21W on sie po prostu palił.

Reasumujac ; Wymieniłem wszystkie żarówki na 10W i przerywacz Made in China 2x10W i jest miodzio.

Przepraszam za zamieszanie w dziale i pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prostuje wszystkie swoje poprzednie wypowiedzi zanim mi Ktoś nakopie do d... za moje brednie.

Ewa ma kierunki 10W powinna mieć przerywacz 2x10W i wszystko powinno być Ok.

U mnie poprzedni właściciel wymienil zarowki na każdą inną a ja dodatkowo wbilem sobie do glowy że powinny byc jak w aucie 21W zamiast sprawdzic co mam.W sytuacji gdy wpinalem przerywacz 2x21W on sie po prostu palił.

Reasumujac ; Wymieniłem wszystkie żarówki na 10W i przerywacz Made in China 2x10W i jest miodzio.

Przepraszam za zamieszanie w dziale i pozdrawiam.

A jak doszedłeś z wtyczkami? I czy zrobiłeś przy okazji awaryjne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prostuje wszystkie swoje poprzednie wypowiedzi zanim mi Ktoś nakopie do d... za moje brednie.

...

Przepraszam za zamieszanie w dziale i pozdrawiam.

to bardzo dobry opis problemu, który tu prawdopodobnie komuś w przyszłości posłuży, więc dzięki za opisanie i rozwiązanie

ps. a i owszem w porę zdążyłeś, bo wielu tu takich co to za nie stosowanie się do nieistniejącego regulaminu nakopuje do dupy, akurat się do nich nie zaliczam :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak doszedłeś z wtyczkami? I czy zrobiłeś przy okazji awaryjne?

jeśli to przerywacz elektroniczny to wystarczy zewrzeć wszystkie trzy przewody z przełącznika i miga wtedy komplet 4ech z normalną prędkością. Dobieranie przełącznika to już dowolna fantazja ;) może kiedyś się swoim pochwale jak będę miał chwile nudy i będzie mi się chciało ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

ostatnio zmieniłem na inne migacze, 21W jeden, i oryginalny przerywacz zastąpiłem tym co polecał Rasta - wszystko mi działa plus mam awaryjne

w oto tym wątku:

http://f650gs.pl/top...e-a-przerywacz/

A jakbyś chciał jednak 10W to wystarczy rozebrać przerywacz, wylutować drut oporowy i wlutować równolegle 2 rezystory 0,150R - przesuwasz wtedy próg wykrycia przepalenia żarówki (dokładnie prąd jakoś pomiędzy 0,833 A dla jednej i 1,667 A dla dwóch żarówek).

jeśli to przerywacz elektroniczny to wystarczy zewrzeć wszystkie trzy przewody z przełącznika i miga wtedy komplet 4ech z normalną prędkością. Dobieranie przełącznika to już dowolna fantazja ;) może kiedyś się swoim pochwale jak będę miał chwile nudy i będzie mi się chciało ;)

Ja mam takie awaryjne, które działają też po wyłączeniu stacyjki ;P Dorzucasz 2 przekaźniki, nic strasznego. Teraz tylko muszę im włącznik gdzieś upchnąć ;]

Przełącznik jest ok.

Zarowki w eFce sa 21W a przerywacz jest 2-pinowy mechaniczny , ale jak kupiłem uniwersalny motocyklowy 2x21W to tylko zadymił :shock: i nie działał , uprzedzajac pytanie- był podłączony zgodnie z oznaczeniami.

Rasta ma GS-a tam jest inaczej.

Jak kierunki mogą być inaczej? Idzie Ci prąd skądś tam przez przerywacz i później w lewo, w prawo lub nigdzie. Nic nie może być inaczej - chyba ;]

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×