Skocz do zawartości
Tomek93

Gdzie kupić kurtkę.

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie przymierzam się do zakupu kurtki motocyklowej. Skłaniam się w stronę kurtki tekstylnej ponieważ cenowo są one bardziej atrakcyjne jak i też wydaja mi się wygodniejsze. Ktoś mówił mi że w Łodzi w sierpniu odbywa się dość duża giełda motocyklowa na której można dokonać zakupów w korzystnej cenie. Macie jakieś dokładniejsze informacje na ten temat? Ewentualnie w jakim innym miejscu można się ubrać w dobrej cenie w okolicach Wrocławia?? Na kurtkę chciał bym przeznaczyć max 600 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za 600zł kupisz Modeke. We wrocku masz ich salon.

Taka w sumie równowaga między ceną a jakością, nie ma rewelacji, nie ma tragedii ale za te pieniądze to w sumie chyba dobry wybór.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poszukaj na allegro. Można kupić kurtkę w dobrej cenie nową lub minimalnie używaną. Rozmiar możesz sprawdzić w sklepie lub wg tableki. Firmy Held, Modeka, Buse powinny być w twoim zasięgu cenowym

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w cenie, którą masz kupiłem HELD SAMARA i jestem zadowolony, została nawet sprawdzona w boju i dała radę :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jeszcze doprecyzuje. Mam 2 metry wzrostu i ważę 90 kg. I tu jest problem gdzie znaleźć taki ciekawy rozmiar??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej!

Jako że ja już posiadałem spodnie i kurtkę, a moja żonka nie, to pojechaliśmy do salony RetBike (http://www.retbike.pl/), który jest pod Warszawą.

Kupiliśmy cały ubiór (kurtka, spodnie, buty dodatkowo rękawice) za niecałe 1100 PLNów.

Warto zajrzeć do nich szczefgólnie na początku bądź na koniec sezonu - dobre promocje są (np. buty podobne do serii Ret Drug - za 180 PLN).

Nie wiem czy mają gdzieś obok Ciebie sklep (mają w kilku miejscach w PL), ale warto wejść zobaczyć u nich na stronie gdzie co i jak.

Pozdr.

Bartek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo producentów ma wersję standardową swoich ubrań jak i wersje przedłużone dla długich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się MOdeka ma wersje long i short

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RetBike odradzam, chyba, że chcesz to szybko wymienić na coś lepszego. Jeśli myślisz o jeździe poważnie, nie tylko w słoneczku wokół komina, dozbieraj trochę kasy i kup coś z możliwie wysokiej półki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

że się tak podepnę do tematu

podrzućcie jeszcze jakieś marki kurtek, cos oprozc retbike.pl i modeka.pl ?

na alledrogo znalazłem np acerbis : http://allegro.pl/ac...3401540550.html czy to jest cos warte ?

Edytowane przez żeglarz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

klim

rukka

alpinestar

dainese

dane

halvarsson

rev'it

held

scott

büse

macna

ozone

tarbor

i setki innych

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i BMW :P. Jest jeszcze Fox i inne.

Niestety dobry ciuch z membrana swoje kosztuje. Z butami jest jeszcze gorzej. Na tanie buty szkoda moim zdaniem kasy. Bo za 200-300zl nie da sie kupic dobrych nowych butow na moto.

Mam spodnie Modeki Mellville i daja rade byle nie w deszczu. Kiedys mialem retbike i masakra. Chociaz te nowe modele sa podobno duzo lepsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RetBike też odradzam, dostałam kiedyś taką kurtkę no i się w niej męczę. Rzepy się odpruwają, jakość marna, oddychalność zerowa. Jedyne co ma fajne to ciepłą podpinkę na zimę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na zime?? to chyba trzeba płozy do moto założyc. dzięki za podpowiedzi - przynajmniej wiem czego nie nie chce :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na zime?? to chyba trzeba płozy do moto założyc. dzięki za podpowiedzi - przynajmniej wiem czego nie nie chce :)

Nie ma złej pogody na motocykl... Są tylko źle ubrani motocykliści :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RetBike też odradzam, dostałam kiedyś taką kurtkę no i się w niej męczę. Rzepy się odpruwają, jakość marna, oddychalność zerowa. Jedyne co ma fajne to ciepłą podpinkę na zimę.

Tania modeka, jest nieco lepsza, ale szału nie ma.

Podzielę się nieco doświadczeniem (tak mnie naszło ;) ) - poluj na BMW Rallye 1 na Ebayu.

Jest to dość stary model i nie ma jakichś rozbudowanych ochraniaczy, dlatego warto ubrać się na cebulkę: zbroja + kurtka.

Jednak stosując tą zasadę można dowolnie regulować sobie temperaturę ubierając pod spód od swetra czy cienkiego polara, po polar 200 lub cienką puchówkę. Na wierzch kurtka gore i żadna pogoda nam nie straszna. ;) Od wiosny po jesień latam głównie w niej.

Kurtka ma świetną wentylację: zamki na piersi, wzdłuż rękawów, na plecach. Nie straszne nam gorąco w korku, czy w klimacie śródziemnomorskim.

Duża ilość kieszeni: wokół pasa 4 szt., na tyle pleców kieszeń na mapę lub cienką kurtkę. Miły materiał i dobre zapięcie wokół szyi.

Tak wygląda:

Rallye-1-blue.jpg

Występuje też w czarno-szarej odmianie. Można ją dorwać za grosze: 200-300 PLN maks. Spina się z każdymi spodniami BMW, nawet najnowszymi.

Na plecach i piersi ma porządne panele odblaskowe, jakich próżno szukać w tanich, czarnych kurtkach krajowej produkcji.

40011d1301552749-bmw-rallye-1-anzug-bmw-002.jpg

Jest zamek do wpięcia podpinki goreteksowej lub ocieplenia (używam cienkiej wpinki z kurtki roboczej z VW - zamek pasuje).

Polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety dobry ciuch z membrana swoje kosztuje. Z butami jest jeszcze gorzej. Na tanie buty szkoda moim zdaniem kasy. Bo za 200-300zl nie da sie kupic dobrych nowych butow na moto.

Mam spodnie Modeki Mellville i daja rade byle nie w deszczu. Kiedys mialem retbike i masakra. Chociaz te nowe modele sa podobno duzo lepsze.

Odnośnie membran. Strasznie mnie to na początku nurtowało podczas poszukiwał kurtki. Napaliłem się nawet na goretexa ale ceny trochę sprowadziły mnie na ziemię. Ostatecznie kupiłem modekę z sympatexem. Ale pomijając porducenta membrany. Praktyka pokazała, że: membrana (w moim przypadku) tak naprawdę pełniła rolę lżejszego ocieplenia, i wyleciała jak tylko zrobiło się cieplej. Co prawda można ją wpiąć, ale jakoś nie widzę zakładania jej w spodniach podczas deszcu (z kurtką jest trochę lepiej). Do czego zmierzam. "Na wszelki wypadek" kupiłem 2 częściowe kombi przeciwdeszczowe (sprawdził się podczas kilku godzinnej jazdy w deszczu idealnie) i obecnie używam tylko jego. Co prawda membrana w kurtce pewnie też da radę, ale z kombi zawsze mam suchą kurtkę i odpada problem suszenia przy kilkudniowej jeździe. Tak więc imo, na kurtkę z membraną chyba nie warto wydawać grubej kasy, natomiast na buty z goretexem jak najbardziej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jeszcze doprecyzuje. Mam 2 metry wzrostu i ważę 90 kg. I tu jest problem gdzie znaleźć taki ciekawy rozmiar??

Gdybyś był zainteresowany to ja mam do sprzedania komplet tekstylny dla "dłuższych" osób :)

http://tablica.pl/oferta/spodnie-i-kurtka-motocyklowe-buffalo-CID5-ID343db.html

Negocjacje z racji członkostwa na forum oczywiście jak najbardziej wskazane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jest prawdziwa Modeka ?

http://tablica.pl/oferta/kurtka-na-motor-modelka-outback-travelling-ger-CID5-ID1Wsgt.html

trochę tanio jak na oryginał, chyba ze jakiś mega stary model - ale napisane ze kupione w zeszłym roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na zime?? to chyba trzeba płozy do moto założyc. dzięki za podpowiedzi - przynajmniej wiem czego nie nie chce :)

jak to po co ?, zebys mogl na nartach jezdzic... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomek ja kupiłem buty na gore-tex-ie za jakies 850 zł - sidi clever gore

A co du kurtki mam scott-a tp storm którego widziałem jakoś ostatnio za 600 zł i membrana ogarnęła 2 godziny deszczu i 15 minut ulewy.

Natomiast ja stosuje mydło do prania kurtki oraz impregnat nakwax-a dlatego też może to to pomogło, oprócz tego czasami całość spryskuje nanolexem żeby wzmóc efekt hydrofobowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam takie pytanie a co myślicie o firmie Rebelhorn? bo się zastanawiam nad kupnem kurtki i oglądałem ich żeczy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rzeczy. sorry ale strasznie mnie razilo, choc odporyny na brzydote jestem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jest prawdziwa Modeka ?

http://tablica.pl/of...D5-ID1Wsgt.html

trochę tanio jak na oryginał, chyba ze jakiś mega stary model - ale napisane ze kupione w zeszłym roku.

mi to też nie wygląda na modekę, ja kupowałem swoją w zeszłym roku i z tego co kojarzę ze sklepu, to raczej większość ma wyeksponowane logo w przynajmniej kilku miejscach :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×