Skocz do zawartości
Kornel

Alternatywa dla drogi masowego ruchu - gmaps

Recommended Posts

Cześć,

Postanowiłem się podzielić swoim doświadczeniem jeżeli chodzi o niedalekie wyjazdy bez pomysłu na drogę.

Sprawdza się to szczególnie między większymi miastami.

Jechałem raz do Łodzi ze swoją Martą, a że się nam spieszyło to z Warszawy polecieliśmy autostradą.

Sami pewnie wiecie, nuda, trudno nie zasnąć.

W celu umilenia sobie drogi powrotnej doszedłem do wniosku, że wypróbuje sobie google maps na androidzie w wersji "trasa rowerowa".

Czasami korzystam z google maps w samochodzie jak nie wiem jak dojechać i spisuje się dobrze.

Idąc dalej, włączyłem sobie trasę Łódź -> Warszawa i w drogę.

Bałem się tylko, że będą rowy po drodze i na północ nie wrócę, ale wiadomo, motkiem często da się wycofać.

Powiem Wam, że trasa okazała się super. Przez jakieś wsie więc pachniało różnie, ale człowiek przynajmniej zaznał przyrody.

Czas szybko zleciał, bo oczy cały czas otwarte. Piaskowej (utwardzona z dziurami :) )drogi nie było dużo, bo może naście kilometrów.

W podobnym trybie wracałem z mazur i zamiast 7ką jechałem przez lasy i lokalne drogi.

W każdym bądź razie polecam ten sposób znalezienia nowej drogi jak się nie ma nawigacji typowo motocyklowej, bo czasami się zdarza, że ktoś pisze gdzie jeździć i wydaje mi się, ze to jest odpowiedź :)

Pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jedyna słuszna koncepcja, do tego zgodna z przeznaczeniem naszych motocykli :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżdżę tak od dłuższego czasu, do wyznaczania tras używam ridewithgps.com

Kłopotjest tylko taki, że google maps czasem wyznacza trasy drogami zamkniętymi dla ruchu kołowego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżdżę tak od dłuższego czasu, do wyznaczania tras używam ridewithgps.com

...

Używasz wersji darmowej, czy którejś z płatnych?

Spojrzałem na tą stronę i wygląda ciekawie, można planować i śledzić drogę.

Widziałem też gdzieś na stronie, ze można wyeksportować drogę do formatu TXC, a gdzieś indziej, że można ją wyświetlić na google maps.

Fajnie że można tam tez logować czynności planowane czyli np. różnego rodzaju wymiany i naprawy.

Edytowane przez Kornel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem w sieci, że dla motocyklistow jest coś takiego jak TOMTOM Rider ale nie darmowe :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Używasz wersji darmowej, czy którejś z płatnych?

Spojrzałem na tą stronę i wygląda ciekawie, można planować i śledzić drogę.

Widziałem też gdzieś na stronie, ze można wyeksportować drogę do formatu TXC, a gdzieś indziej, że można ją wyświetlić na google maps.

Fajnie że można tam tez logować czynności planowane czyli np. różnego rodzaju wymiany i naprawy.

darmowej, dla mnie jest zupełnie wystarczająca. Można eksportować do tcx, gpx, kml (czyli do google maps)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Terenowa AM pięknie prowadzi drogami gruntowymi i w 90% drogami legalnymi dopuszczonymi do ruchu kołowego, zawsze staram się tak jechać przez Polskę.Tomek przecież wiesz aż się dziwię że nie wspomniałeś :roll: :mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

masz rację, AM robi to świetnie :-)

Ale ostatnio poznaję uroki jazdy na azymut - ustawiam punkt do ktorego chce dojechac i jade :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale ostatnio poznaję uroki jazdy na azymut - ustawiam punkt do ktorego chce dojechac i jade :-)

To też jest niezła zabawa, co ciekawe w AM też jest funkcja jazdy na azymut :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wcześniej też się zastanawiałem nad inwestycją w AM.

Teraz są akurat obniżone ceny więc dobry moment na inwestycje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×