Skocz do zawartości
klusek

Powitanie i pytanie

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i użytkowników gs-ów!!!

Dopiero zaczynam swoją przygodę z dwoma kółkami i mam zamiar kupić gs-a. :) Trochę już czytałem i wiem, że dla świeżaka :mrgreen: jest to motocykl idealny. Zaczynam się rozglądać i chyba wybór padnie ma moto z anglii, i tutaj moje pytanie - czy muszę zmieniać reflektor, czy "kontynentalne" gs-y mają skierowany słup światła (długie??) na prawo czy przed siebie. Byłbym wdzięczny za pomoc osoby która miał podobny problem, ewentualnie czy mógłby ktoś sprawdzić po zmierzchu w którą stronę w jego gs-ie pada światło (mijania i drogowe).

Z góry dzięki za pomoc!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprowadziłem mojego anglika do kraju, rocznik 2004- nowszy typ lampy. W ub tygodniu byłem na pierwszym przeglądzie i mam lampę angielską, podnosi wiązkę na lewą stronę . Trzeba zmieniać na europejską niestety.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za szybką odpowiedź!!

Mam jeszcze pytanie, jak to wyglądało u Ciebie z przeglądem - czy zwracają uwagę na lampę, ewentualnie przymykają oko :) i podbijają?? I ile kosztuje lampa europejska - oryginalna w salonie BMW, czy może jakiś zamiennik w necie?? Trochę szukałem ale na allegro nic nie ma, tak samo na niemieckim ebay-u!

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W UK, nowa, oryginalna lampa kosztuje 120GBP, nie u dealera ale w sklepie który handluje częściami do Beemek.Niestety nie mieli na rynek europejski ale cena powinna być taka sama.

Ja się dogadałem, trochę ją wyregulowaliśmy żeby świeciła niżej i przegląd podbity.

Tak naprawdę światło w naszych Fkach nie jest imponujące i wątpię żeby oślepiało ze względu na tą małą wiązkę. W motocyklach i tak wysokość słupa światła ciągle się to zmienia, bo pasażer albo bagaż itd. Jak ktoś ma prawidłowo ustawione to założę się że kierowca puszki jadący z naprzeciwka nie zauważy różnicy.

Co innego taki Vstorm czy Varadero gdzie jest 2xH4 na światłach mijania i potężne odblaski :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak myślałem, że można się dogadać :) przecież diagnosta też człowiek:)

Jeszcze raz dzięki za info

Pozdrowienia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Ja mam F650 GS Dakar 2005 sprowadzonego ze Stanów. U mnie lampa jest przezroczysta, a strumień światła jest płaski. Przy robieniu pierwszego przeglądu, diagnosta zwrócił na to uwagę. Rozumiem taka jego praca.

Oświadczyłem zdecydowanym tonem, że nie ma innych lamp w tych motorach. Popatrzył się i wypisał kwity.

Widziałem lampy na allegro, ale uwaga dla wszystkich!

Sprawdzajcie co kupujecie, bo możecie kupić też angielską!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie też jest tzw gładkie szkło reflektora. Widocznie zwierciadło zakrzywia wiązkę po angielsku :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×