Skocz do zawartości
Tomasz

Kamera Go Pro lub inna ale jaka?

Recommended Posts

Krótkie pliki testowe :

Vimeo

YT

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W X-Kom można za niecałą stówkę kupić zestaw pierdyliona akcesoriów do montażu GoPro.

7847557f1bd2a537cc3fd4dc9b5785fe.jpg

9667b8e4f08251017bb887e57822064f.jpg

Edytowane przez Moto Troter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzieś czytałem bardzo dobre recenzje chinola czyli sjcam sj4000. Akcesoria pasują podobno od gopro czyli sporo możliwości cena na allieexpres ok 80 USD.

Sam się zastanawiam nad zakupem. Jak nabędę to się podzielę wrażeniami.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja korzystam od 3 lat i jest bardzo ok. Można kupić jednak za niecałe 500zł podobną, tylko sporo lepszą. Tak mi powiedzieli w sklepie, w którym sprzedają jedne i drugie, a mam do nich jakieś zaufanie. Niedługo chyba ją kupię, to potem napiszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem zupełnym ignorantem jeśli chodzi o temat kamer i mam pytanie czy jest jakaś kamera która jest wyposażona w pilota za którego pomocą można strzelać foty? Widziałem jakieś piloty do Gopro, to byłoby to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gopro możesz sterować ze smartfona albo z pilota - dotyczy hero 3+ , 4 i session . mam hero2 z pierdylionem ;-) dodatków /chyba wszystko co było wartościowe , ekran , batery pack , cztery obudowy /zwykła , otwarta , z płaskim portem i do 50 metrów nurkowania/ wszystkie mozliwe uchwyty i mocowania , przyssawki itp itd . od zakupu session przestałem jej używać / w ogóle jej mało uzywałem , ma mniej niż 20 godzin filmowania ;-) / - chyba ją wystawię na forum . ktoś się pocieszy a ja zostawię tylko malucha i trochę osprzętu do niego . jest swietny na motocykl . za chwilę premiera hero5 , będzie ciekawie ;-) ...

aha , zapomniałem . piloty nie są w 100% kompatybilne między 3+ i 4 , nie wszystkie serie starych chodzą z hero4 i na odwrót . miałem przypadek wymiany pilota do hero3+ na nowy bo nie robił z kupioną hero4 . polski dystrybutor jednak daje radę i to wymienił bez problemu .

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne pytanie. Czemu chcesz strzelać foty kamerą? A kręcić filmów nie chcesz?

Pytanie jak pytanie- kręcenie mnie nie interesuje, bardziej wykorzystanie właśnie jako aparat.

Mario, dzięki za odpowiedź. Wrócę z wakacji to będę czegoś szukał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam hero 2 z pilotem, z tego co wiem do jedynki też się da zamontować plecy wifi także każde gopro może być wyposażone w pilota, którym można zrobić sobie zdjęcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba jednak chodzi o coś troszkę innego. Jeśli dobrze rozumiem, to kolega chce jechać i w odpowiednim momencie pyknąć fotkę lub kilka. Do tego kamerka musiałaby być ciągle włączona, co ze względu na baterię jest nierealne. Z kolei mieć kamerkę tylko do zdjęć, z pilotem jako wyzwalaczem mija się z celem. Ze względu na szeroki kąt ujęcia zdjęcia są takie jakie są. Nie wiem czy o to chodziło, może źle zrozumiałem pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli kamery używasz tylko w trybie aparatu to spokojnie może być włączona cały dzień.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pod warunkiem że nie używasz wyświetlacza . hero w obudowie skeleton /otwartej/ można podpiąć na stałe do zasilania i kręcić lub focić cały dzień . ale przy filmie będzie mocny szum wiatru słyszalny .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uruchomienie wifi po którym pracuje pilot drenuje baterię. Dodatkowo włączona kamera jeszcze bardziej drenuje baterię. Po zabawie gopro stwierdzam, że pilot jest prawie nieprzydatny w dalekich podróżach. Uruchamianie gopro ze stanu wyłączenia trwa wieki całe czyli kilka sekund. Trzymanie włączonego gopro rozładuje baterię na oko w 2-3 h.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba jednak chodzi o coś troszkę innego. Jeśli dobrze rozumiem, to kolega chce jechać i w odpowiednim momencie pyknąć fotkę lub kilka.

Dokładnie o coś takiego by mi chodziło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna ta 10c ale cena 1400 wydaje mi sie spora.

To jak polaczenie zwyklej seny i sjcam, za 800 bylo by swietnym zakupem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No to jak w końcu. Mi się widzi, że MT ma rację.

Różnica może wynikać z tego, że jak wspominałem mam dwójkę, a tam moduł wifi jest ładowany osobno. W trybie fot, kamera wytrzymuje kilka godzin.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie. Zgadzam się z MT. Mam Hero 3+ black z pilotem. Po kilku próbach korzystania z kamerki w tandemie z pilotem, z pilota zrezygnowałem.

Po pierwsze łączenie pilota z kamerką trwa długo, czasami bardzo długo. Nie zawsze zaskakuje i to wkurza. Poza tym kwestia włączonego modułu do łączenia z pilotem zdecydowanie szybciej rozładowuje kamerkę nawet jeżeli jest tylko w trybie czuwania. Pilot też szybko traci energię. Do kamerki mam dwie dodatkowe baterie, pilot ma baterię niewymienną. Po każdym rozładowaniu trzeba podłączać do gniazda.

Ja robię zdjęcia kamerką po prostu sięgając ręką do kasku. Jest to najwygodniejszy dla mnie sposób pstryknąć zdjęcie jak widzę coś ciekawego. Szeroki kąt, o którym wspomina Jacek, jest dla mnie akurat zaletą ponieważ na zdjęciach więcej widać i jest fajny efekt. Poza tym kamerka GoPro robi naprawdę niezłe zdjęcia, szczególnie w słońcu.

To są zdjęcia bez żadnej obróbki.

ed5008c3ab2a14a64a4e69d2cd1561a2.jpg

7c97e311eaa0b1480a0a7bc5e4fd95d7.jpg

9cb202b11ca5f3ea8b6e80d8aac02b7a.jpg

ae0eb31ff564854b30893d766a38b924.jpg

PS taka kamerka jest zdecydowanie wygodniejsza niż wożenie aparatu na szyi lub w kieszeni/tankbagu i robienie im zdjęć w trakcie jazdy.

Edytowane przez enlil
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GoPro to nie jest zasadniczo aparat fotograficzny więc pomysł robienia nią zdjęć jest raczej średni (zależy do jakich zastosowań).

Właśnie zapuściłem GoPro Hero Black 3+ z WiFi i w stan czuwania na foto. Zobaczę ile czasu pochodzi.

Ten Mobius strasznie winietuje, poza tym za małe te zdjęcia żeby to miarodajnie porównać. Trzeba wystawić pełne zrzuty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc jest tak.

Po jakiejś 1,5 h czuwająca w trybie zdjęć GoPro 3+ z WiFi wyzionęła swego walecznego ducha czyli rąbie prąd jak głupia. Zatem koncepcja robienia zdjęć z pilota to raczej utopia.

W swojej klasie GoPro daje świetną jakość obrazu. Z tego co widziałem obecnie poleciłbym GoPro 4 Silver bo Black to już fanaberia (nikt przy zdrowych zmysłach nie montuje filmów 4k ze względu na wagę plików i długość ich liczenia).

Niestety od chwili przyciśnięcia przycisku włączenia GoPro (B3+) do momentu kiedy kamera jest gotowa do pracy mija kilka bezcennych sekund co jest wysoce upierdliwe i kończy się zazwyczaj przegapieniem danego ujęcia (czyli takie trochę gówno a nie action camera).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kostka gopro session połaczona ze smartfonem nie będzie tak żarła baterii , smartfona mozna podpiąć pod zasilanie z motocykla . zrobię test w czarnogórze , zobaczymy ile pociągnie na czuwaniu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrób sam jestem ciekaw. Niestety z tego co widziałem obraz ma gorszy niż moja a to już nie najlepiej wróży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×