Skocz do zawartości
Tomasz

Kamera Go Pro lub inna ale jaka?

Recommended Posts

Chciałem tylko zobaczyć, kto będzie pierwszy. Ja nikomu nie liczę za ile ma kamerę.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie super. Na pewno ci, co wydali po 1500, albo więcej powiedzą, ze fajans, ale co tam.

Może nie całkiem fajans ale jednak jakość słabsza niż gp3+ (taką mam), szczególnie widać to przy ujęciach pod słońce. Nie jest źle, niedomagania sprzętu najlepiej nadrobić ciekawą fabułą i dobrym montażem :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super jest to, że są kamerki, na które może sobie pozwolić każdy. Ja i tak nie jestem w stanie odróżnić lepszej jakości od gorszej (w rozsądnych granicach), bo mam telewizor 39 cali, chyba nie HD, a najczęściej i tak oglądam wszystko na starym laptopie. Moja SJ4000 spełnia wszystkie moje wymagania (oprócz filmów przy świetle żarówki, które są pomarańczowe, ale takich nie kręcę), a filmy są o niebo lepsze niż ze zwykłej Sony, której zaprzestałem używać. Chyba bardziej o to mi chodziło, a nie deprecjonowanie GoPro. Każdy kupuje to, na co ma chęć i środki, o gustach się nie dyskutuje.

Pomyłka. Odróżniam "jakość" YouTube'a od normalnej.

Edytowane przez JacekJ
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda jest taka, że nie wiem czym byś film mógł nakręcić to YouTube i tak sprowadzi Cię do parteru.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda jest taka, że nie wiem czym byś film mógł nakręcić to YouTube i tak sprowadzi Cię do parteru.

Oni wszytko zmielą i wyplują byle co. Aż wstyd pokazywać. Ale za to każdy ma możliwość zaistnieć w sieci. Takie czasy, nie ma co się spierać z rzeczywistością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja pierdziu co za dyskusja :)

jeden lubi BMW drugi Dl no i co z tego wynika ? totalnie nic :)

wystarcza Ci taka jakość ? no i git !!! chyba, że szukasz pochwał i ochów innych :)

i to by było na tyle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wystarcza Ci taka jakość ? no i git !!! chyba, że szukasz pochwał i ochów innych :)

Jeśli to do mnie skierowana wypowiedź, to powiem tylko, że wrzucam materiał z kamery, żeby inni mogli sobie wyrobić zdanie i może łatwiej podejmować decyzje zakupowe. Taka mikro-recenzja.

Wracając do tematu: dodałem jeszcze do folderu dwa filmy bez edycji - w tym jeden w 1080p/30fps, bo LW trochę (odrobinę) zepsuł przy rekodowaniu. Oryginalnie kamera zapisuje w formacie .MOV. Ciekawostką jest natomiast to, że materiał 720p/60fps czasem ma 60fps a czasem 59.97. Niby żadna różnica, ale Lightworks ma problem z poskładaniem materiału z różnymi fpsami w jeden projekt (z importem 60fps też ma problem - desynchronizuje ścieżkę audio - trzeba się nakombinować, żeby działało jak należy). Wrzucam też dwa screeny ze stopklatkami materiału przed i po edycji (też w folderze).

LINK

A i jeszcze jedno - ważne dość - dopiero po nagraniu skoków w 720p zauważyłem, że na okienku obiektywu była folia ochronna - materiał tak przezroczysty, że nie było go widać, aczkolwiek wydaje mi się, że trochę pogarszał jakość. Filmik w 1080p jest już bez folii na obiektywie i sam nie wiem, czy jest lepiej bo 1080 czy dlatego, że nie ma folii...

A co do jazdy - samochodzik wytrzymuje gorsze rzeczy :) a chciałem sprawdzić obudowę kamery. I faktycznie, obudowa spełnia swoje zadanie i wszelkie uderzenia przyjmuje z godnością i w zasadzie bez strat własnych. Natomiast mocowanie mogłoby lepiej trzymać - przy lądowaniu czy upadkach zbyt łatwo się składało (choć amortyzowało uderzenie w ten sposó B). Moim zdaniem przydałby się mniej śliski plastik w miejscach połączenia elementów mocowania (nie wiem, jak jest z oryginalnymi akcesoriami do GoPro, ale widziałem klucze do dokręcania śrubek, więc zgaduję, że jest podobnie - palcami nie da rady tego odpowiednio mocno skręcić).

//EDIT: jakby ktoś w Wwie miał GoPro Hero (ten za ~500PLN) to chętnie przymocuję dwie kamerki na raz, żeby zrobić porównanie. Obiecuję wtedy nie skakać :D

Edytowane przez wilku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miejsca połączeń musisz zmatowić drobnym papierem ściernym, bo połamiesz je dokręcając na maksa ciągle. To standard, proste, a działa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem już nad podkładkami koronkowymi, loctitem i cholera wie czym jeszcze, a na papier ścierny nie wpadłem... Jak się człowiek zafiksuje to czasem najprostsze rozwiązania umykają. Dzięki!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przecież my nie mamy telewizora... to w sumie po co nam kamera? :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super jest to, że są kamerki, na które może sobie pozwolić każdy. Ja i tak nie jestem w stanie odróżnić lepszej jakości od gorszej (w rozsądnych granicach), bo mam telewizor 39 cali, chyba nie HD, a najczęściej i tak oglądam wszystko na starym laptopie. Moja SJ4000 spełnia wszystkie moje wymagania (oprócz filmów przy świetle żarówki, które są pomarańczowe, ale takich nie kręcę), a filmy są o niebo lepsze niż ze zwykłej Sony, której zaprzestałem używać. Chyba bardziej o to mi chodziło, a nie deprecjonowanie GoPro. Każdy kupuje to, na co ma chęć i środki, o gustach się nie dyskutuje.

Pomyłka. Odróżniam "jakość" YouTube'a od normalnej.

wszystko zależy jakie się ma wymagania. Osobiście mam kilka kamer/kamerek. Wykorzystuję je oprócz filmowania podróży czy to na moto czy na rowerze również w innych celach - stad ta ilość.

Oprócz króla kamer -Gopro hero 4 black ed, którego użytkuję najrzadziej posiadam też Sony action cam FDR- x1000VR z pilotem w formie zegarka i podgladem oraz trzy modele Mobius-a z obiektywami A, C, C2

I ten ostatni model wykorzystuję najczęściej ze względu na przyzwoitą jakość, mikroskopijne rozmiary (pudełko od zapałek) dużo akcesoriów - np dokupiłem obiektywy do wyprowadzenia na zewnątrz, taśmy łączeniowe do tych obiektywów itp.

A jakość ....wszystko kwestią oczekiwań - dla mnie wystarczająca.

przykładowy filmik producenta poniżej ( w rzeczywistości wygląda to tak samo)

Edytowane przez Jogi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie ty nagrywałeś u Sowy???

Oczywiście. Też byłbyś wkurzony i szukał zemsty jeśli stejki miały być medium a zrobili krwiste.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście. Też byłbyś wkurzony i szukał zemsty jeśli stejki miały być medium a zrobili krwiste.

No pewnie! Nie cierpię krwistych

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co za zgodne małżeństwo :)

Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kamerka GOPRO za 500 z groszami , to w czym jest gorsza ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kamerka GOPRO za 500 z groszami , to w czym jest gorsza ?

Skoro nie wiesz jakie sa różnice miedzy pierwsza wersja GoPro a Hero 4 black edition to należałoby cofnąć sie o te 25 stron i zaczać od poczatku :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro nie wiesz jakie sa różnice miedzy pierwsza wersja GoPro a Hero 4 black edition to należałoby cofnąć sie o te 25 stron i zaczać od poczatku :)

25 str temu , nie było GP za 500 z groszami

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

25 str temu , nie było GP za 500 z groszami

ale pierwsza generacja nie zmieniła parametrów przez te 25 stron tylko cene. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale pierwsza generacja nie zmieniła parametrów przez te 25 stron tylko cene. :)

A skąd wiesz , że jest taka sama , identyczna ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale pierwsza generacja nie zmieniła parametrów przez te 25 stron tylko cene. :)

uhm... chyba nie bardzo masz rację. pierwsze Go Pro Hero zostało zastąpione przez GoPro HD Hero, a teraz mamy znowu GoPro Hero, ale to są trzy różne kamery...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×