Skocz do zawartości
Tomasz

Kamera Go Pro lub inna ale jaka?

Recommended Posts

MT na pewno bede jezdzil w weekend i nagrywal to wrzuce. Pytanie do Ciebie jak mocowales kamere? Z boku kasku czy na gorze?

Gdzie te filmiki? Jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce i czy Sony się nareszcie czegoś nauczyło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie te filmiki? Jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce i czy Sony się nareszcie czegoś nauczyło.

Jutro dopiero bede krecil bo dzis nie mialem kiedy isc pojezdzic :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i czy Sony się nareszcie czegoś nauczyło.

Aż tak źle z nimi było? Podobno jakość obrazu w stosunku do AS15 jest poprawiona, a jedynym sporym problemem jest aberracja. Sam kupiłem jakiś czas temu AS20 ale jakoś nie ma pogody na porządny test.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kamera ma swoje wady i zalety. Jestem ciekaw jak to teraz wygląda. Sony nigdy nie umiało robić obiektywów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam jestem ciekaw. Miałem AS15.

Gdzie te filmiki? Jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce i czy Sony się nareszcie czegoś nauczyło.

MT, jakie miałeś zastrzeżenia do AS15 ? Chcę nabyć coś z Sony stąd to pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Filmik sie juz tworzy, wieczorem powinienem byc wstanie go na YT wrzucic.

Niestety zle ustawilem kamere na kasku i jest skierowana za bardzo w dol... W czwartek/pt moze bede mial chwile po pracy zeby znow pojezdzic i nagrac cos z lepiej ustawiona kamera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę bardzo na życzenie Jogiego.

Zalety Sony AS15:

- stabilizator obrazu - świetna sprawa nawet jeśli jest tylko elektroniczny

- wysmukły kształt - jest bardziej opływowy ale się inaczej montuje niż GoPro

- prosta klawiszologia - w rękawicach nie ma problemu z obsługą (jeden przycisk praktycznie)

- możliwość montażu do uchwytów ze śrubą fotograficzną - niewątpliwa zaleta

Wady Sony AS15:

- obudowa wodoszczelna potrafi niespodziewanie zaparować od wewnątrz przy spadku temperatury co całkowicie pozbawia nas filmu (wystąpiło mi w połowie przejazdu przez Durmitor i piany na pysku dostałem z nerwów bo nie zauważyłem), są na to takie wkładki z silika żelem płatne dodatkowo

- teoretycznie rozdzielczość fullHD, w praktyce tego niestety nie widać i obraz pozostawia trochę do życzenia ze względu na widoczność detali

- dziadowska kompresja obrazu generująca dziwne artefakty, przekłada się to również na wyrazistość obrazu

- obraz szczególnie na krawędziach ma sporą aberrację chromatyczną objawiającą się niebieskim zafarbem

- kamera ze względu na kształt obiektywu po włożeniu pod wodę daje mocno nieostry obraz

Podsumowując w zestawieniu AS15 z GoPro Black 3+ jest niebo a ziemia, kolosalna różnica jakościowa na korzyść GoPro. Największą bolączką GoPro jest brak stabilizatora obrazu.

Mniej wariacka próbka z AS15 jest tutaj:

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Filmik sie juz tworzy, wieczorem powinienem byc wstanie go na YT wrzucic.

Niestety zle ustawilem kamere na kasku i jest skierowana za bardzo w dol... W czwartek/pt moze bede mial chwile po pracy zeby znow pojezdzic i nagrac cos z lepiej ustawiona kamera.

Dawaj ten filmik bo ciekawość mnie zżera. Z tym za niskim ustawieniem kamerki to częsty przypadek. Oznacz sobie jakoś te ustawienie bo błąd będzie się powtarzał i cholery dostaniesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Voila w 720p, 1080 dalej sie laduje na youtube... Wrzuce wieczorem po pracy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niestety model AS20 nie stanowi skoku jakościowego w stosunku do AS15, niestety. Krótko mówiąc jest słabo. Ciekawe jak jeszcze nowsze modele.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Duzym plusem jest stablizacja obrazu, ktora faktycznie cos daje.

Jak narazie to plusy:

Stablizacja

Latwa obsluga,

2h nagrywania bez problemu (wg producenta powinna 2h 30min dac rade ale to sprawdze nastepnym razem)

Przyzwoita jakos nagrania

Bezproblemowa obsluga w rekawicach oraz na kasku (odpalanie nagrywania).

Minusy:

Szum na mikrofonie,

Koniecznosc zakupienia oddzielnie kazdego mocowania,

Dziwne miejsce na przycisk "REC" - nowy model AS50 ma przycisk na gorze.

Na moje jak za 599zl ktore dalem to jest warta swojej kasy a wygrywa z podstawowym GoPro pod jednym dla mnie istotnym wzgledem - mozna w niej wymieniac baterie.

Narazie raz sie bawilem w nagrywanie nia wiec jak bede mial jakies uwagi to dam znac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak w końcu przestanie lać i będzie jakaś ludzka pogoda , to w końcu przetestuję tą nową kostkę GoPro session . sam jestem ciekaw jak to działa w porównaniu z hero 2 .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak w końcu przestanie lać i będzie jakaś ludzka pogoda , to w końcu przetestuję tą nową kostkę GoPro session . sam jestem ciekaw jak to działa w porównaniu z hero 2 .

A masz? Też jestem ciekaw. Za małe żeby chciało działać. :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Duzym plusem jest stablizacja obrazu, ktora faktycznie cos daje.

Jak narazie to plusy:

Stablizacja

Latwa obsluga,

2h nagrywania bez problemu (wg producenta powinna 2h 30min dac rade ale to sprawdze nastepnym razem)

Przyzwoita jakos nagrania

Bezproblemowa obsluga w rekawicach oraz na kasku (odpalanie nagrywania).

Minusy:

Szum na mikrofonie,

Koniecznosc zakupienia oddzielnie kazdego mocowania,

Dziwne miejsce na przycisk "REC" - nowy model AS50 ma przycisk na gorze.

Na moje jak za 599zl ktore dalem to jest warta swojej kasy a wygrywa z podstawowym GoPro pod jednym dla mnie istotnym wzgledem - mozna w niej wymieniac baterie.

Narazie raz sie bawilem w nagrywanie nia wiec jak bede mial jakies uwagi to dam znac.

:o to w jakim GoPro nie można?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A masz? Też jestem ciekaw. Za małe żeby chciało działać. :-D

mam , nawet myślałem nad sprzedaniem hero2 ale młody nie pozwala , to nówka sztuka , tylko już emerytka ;-) . session to fajne małe "g" , na razie zrobiłem minutę w domu , leży dwa miesiące - nie mam kiedy się za to zabrać . jak to mówią "szewc bez butów" - sprzedajemy gopro od sześciu lat a ja moją zrobiłem dwie godziny . fajne to jest bo nie trzeba nic poza smartfonem - z aplikacji sterujesz , ściągasz i już . tylko uchwyt na kierownicę do fona trzeba dołożyć .

Dave w tym najtańszym gopro za 599 nie można , to zamknięty system - ale jak na gopro taniość ;-) .

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:o to w jakim GoPro nie można?

O w tym - http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero/CHDHA-301-EU.html

Battery + Charging

  • Rechargeable lithium-ion battery
  • Rated at 1180mAH, 3.8V, 4484mWh
  • Integrated with camera

Ogolnie to chcialem przetestowac Sony, jakos w okolicach lata bede szukal czegos lepszego bo co 2 kamery to nie jedna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AEE MagiCam S71 TOUCH - taki oto wynalazek używałem ostatnio:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam kogoś kto ma Gopro 3+ Black. Sprawa intymna więc konakt na PW :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwykłe gopro ma baterie na stałe :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Black 3+ odstaje od kasku i brzydko wyglada.

Session ladniej sie komponuje, ma zajebiste mocowanie kulowe pozwalajace na dokladna regulacje i wiecej opcji mocowan.

b3749729146416fcf40090e411a432f0.jpg

Testy wkrotce:)

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojezdzone. Bateria padla jak wrocilem do domu, centralnie pod brama.

Plusy - nie czuc jej na kasku w sensie przekrecania glowy od wiatru, jednoprzyciskowa obsluga (on=rec) jest intuicyjna. Jakosc video w ciagu dnia bardzo dobra.

Minusy- dziwnie dzieli pliki. Co 12minut ale ich nazewnictwo jest mylace i miesza kolejnosc. Bateria - niewymienna to minus ale moze po prostu powerbank i jakos to podpiac...

Generalnie jestem pozytywnie nastawiony po jednym dniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś nagrania? moga być surowe, dla porównania jakosci obrazu by się przydały

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzucę krótki klip na YT i Vimeo

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×