Skocz do zawartości
dakarowy

Ochraniacze przeciwdeszczowe na buty motocyklowe

Recommended Posts

Ma ktoś/używał/zna się na ochraniaczach przeciwdeszczowych na buty :? i może ktoś się wypowiedzieć coś w tym temacie, mile widziane również opinie nt. kombinezonów przeciwdeszczowych :) Mam zamiar coś w takim stylu zakupić potrzebuję sensownych opinii. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sory że reklamuję kolegę -->tu, opowiadał mi o tym komplecie (to aukcja tylko spodni -->tu kurtka) miałem to nawet w ręku - folia gruba niedrąca się, wytrzyma raczej dużo - chciałem kupić to na wszelki wypadek, ale przed zlotem nie zdążyłem a przydało by się idealnie :lol:

tylko coś z ceną nieteges, bo on mi pokazywał zestaw za ok70zł i raczej był "noname" czyli nie acerbis ... można go zapytać mailowo :)

22b.jpg

455.JPG

4088b.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze sobie zrobil nadruki ACERBIS-a i swiruje ze oridzinal :) , w tej cenie wolalbym komplet Modeki - albo jak Cykli ktory tez kupil HELD-a bodajrze za 120/140 zl no i do tego musialbym zakupic ochraniacze na buty - na nich dzisiaj najbardziej mi zalezy (sa na alledrogo w cenach od 35/85 zl, ale nie wiem jak z ich wykonaniem dlatego pytam czy ktos czegos takiego nie zakupywal, czy nie lepiej kupic drozsze markowe - znowu w modece takie sa za 200 zl :oops: ), kombinezon co prawda mi jeszcze nie przemokl, a buty juz dwa razy - a niestety niby sa z membrana i niby nieprzemakalne Modeki :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam kondon Helda i takoweż ochraniacze na rękawice. Są w motoakcesoriach ochraniacze na buty- z podeszwą i bez- znajomy ma i sobie bardzo chwali

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam i używam ochraniaczy na buty firmy KOBI z podeszwą.Szybko się zakłada, zapinane z boku na rzepy. Polecam nawet tym którzy mają nieprzemakalne buty, cały syf z drogi zbierają na siebie, potem pod bieżącą wodę i czyste. Jedną ich wadą jest to, że przeciera się szef łączący podeszfę z górą, ja to zszyłem zszywaczem biurowym i jest ekstra. Dodam , że użytkuję je z niewielką przerwą od 1999r (Kupiłem je sobie na wyprawy moją TS350).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie mam w nich pierwsze dziury no i z żalem musze się z nimi rozstać - bo mnie na nowe takie nie stać :cry: :)

Miał ktoś taki zestaw, albo wogóle podobny z firmy Naxa? :oops:

http://allegro.pl/item1192162783_kombin ... sci_l.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To najpierw kupie te ochraniacze, a pozniej do kompletu - Hayabuse :)

A tak apropos - jaki ty masz ochraniacz panie Krzyzaku? Nie chwalisz sie nic, a miales jakis takie pielkny - kolorowy 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorki Dakarowy. Ja mam kombizon LOUIS jednoczesciowy. Ma juz z 10 lat i ani jednego uszkodzenia. Ma 3 nieprzemakalne kieszenie, jest 3 kolorowy (czarno,czerwowno, siwy), regulowana szerokosc nogawek na dole przy butach. Niestety nie ma kaczki na plecach, ktora tak sie podobala cykli`emu :lol: . Jest z grubego ortalionu i tylko taki prosze kupowac a nie jakies foliowe kondony, ktorych mialem dwa i oba od razu sie podarly. :x Kondon jak sama nazwa wskazuje jest jednorazowy :) :mrgreen:

Dodatkowo doszylem sobie gumki do nogawek na dole, ktore zakladam pod podeszwe, by nogawki sie nie podciagaly do góry.

Nie mam jednak ochraniaczy na buty ani rekawice.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ten NAXA jest wg Ciebie z grubego ortalionuu, czy z kondona? bo nie mam mozliwosci tego sprawdzenia :? a szczerze powiem ze nawet mi by przypasil taki komplecik :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No wygląda jakby był z ortalionu.

Ty kolego Krzyzaku jaki masz rozmiar tego swego ortalionu :lol: bo mnie dzisiaj przyslali taki jak chcialem L (do wzrostu 177cm) i niby wszystko pasuje jak sie go juz zalozy, ale zalozyc jego to jest cholernie ciezko - sie musialem nagimnastykowacccc.... :lol: i nie wiem czy za wczasu nie wymienic na XL (do wzrostu 182cm) moze urosne, czy bylby za obszerny? Jak you think? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój kondon jest rozmiar S, a jak wiesz zbyt rosły to ja nie jestem. Jesli zakladasz go na odziez motocyklowa z ochraniaczami, to łatwo nie jest, ale z drugie strony, nie moze sie telepac na wietrze jak flaga. Musisz sam zdecydowac, ale potwierdzam, ze łatwo sie kondona nie zaklada, a najlepiej w 2 osoby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No już zamówiłem zamiankę na XL, mam nadzieję że nie odlecę i nie będę się w nim telepotał :lol:

ale potwierdzam, ze łatwo sie kondona nie zaklada, a najlepiej w 2 osoby

Inny by sie kłócił, ale mi pozostaje w to tylko uwierzyć... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam kombinezon przeciwdeszczowy jedno-65pl lub dwuczęściowy-85plnhttp://allegro.pl/kombinezon-przeciwdeszczowy-wyprzedaz-i1205741164.html.Lekki ortalion , gumowany od srodka , gumki w rekawach , sprawdził się w 100%

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż, ja do tej pory w razie potrzeby używam przeciwdeszczowego zestawu ze sklepu ogrodniczego w cenie ok. 40 zł. Okazało się jedynie, że spodnie były za wąskie i nie wchodziły mi na moje endurowe sofixy, więc przy okazji dokupiłem spodnie przeciwdzeszowe w sklepie Tchibo (!!) z mocno rozpinanymi nogawkami za 18 zł.

Przeciwdeszczowe ochraniacze na buty kupiłem z Louisa i są OK. Kupiłem też takie śmieszne przeciwdeszczowe, jednopalcowe ochraniacze na rękawice, ale w mieście jest to zbyt niewygodne (hamowanie odbywa się pełną dłonią), na trasie da radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Planuje zakup kombinezonu...zastanawiam się tylko czy jedno czy dwu częściowy.

Jakie są + i - poszczególnych rozwiązań?

wyszło spod kciuka :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwuczęściowy zdecydowanie lepszy/łatwiejszy jest do założenia - tyle ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak z rozmiarem. Słyszałem taką opinię że rozmiar większe od ciuchów...czyli jak kurtkę mam L to kombinezon XL?

Prawda to czy gadanie tylko??

wyszło spod kciuka :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno wielkość jest uwzględniona. Mam kurtkę Held w rozmiarze L i kupowałem przeciwdeszczówkę z Lidla w rozmiarze L i pasowała ;)

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwuczęściowy zdecydowanie lepszy/łatwiejszy jest do założenia - tyle ;-)

Drugi plus (dla mnie przynajmniej) - kurtki można używać jako nie tylko na motocyklu, jako zwykłej kurtki przeciwdeszczowej. Moja akurat ma zwijany w kołnierz kaptur co jeszcze podnosi funkcjonalność.

P.S. Najpierw kupiłem jednocześciówkę, ale po próbie ubrania się w to w domu... szybko odesłałem. Nie dla mnie taka gimnastyka :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak z rozmiarem. Słyszałem taką opinię że rozmiar większe od ciuchów...czyli jak kurtkę mam L to kombinezon XL?

Prawda to czy gadanie tylko??

wyszło spod kciuka :-)

Z założenia produkowane są jako odzież wierzchnia na kombinezon, który przeciwdeszczowy nie jest i jeśli nosisz łachy w rozm. L, to i przeciwdeszczówkę powinieneś mieć w rozm. L, pisze oczywiście o takich raczej znanych markach ;-) mniej znane marki być może trzeba kupic rozmiar większe :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwuczesciowy jak dla mnie praktyczniejszy podczas biwakowania albo pieszych wycieczek w cywilnych ciuchach kiedy leje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×