Skocz do zawartości
strazak

usunięcie katalizatora ....

Recommended Posts

Witam wszystkie koleżanki oraz kolegów ;) , batdzo czesto widuje Gs 650 z wybebeszonym katalizatorem :-D , bardzo ładnie gada bez tego srodka i nasuwa mi sie pomysł równiez na wybebeszenie mojego katalizatora ;-) co o tym myslicie ??? no i jesli ktoś z pośród was to robił to poprosze o instrukcie :drinkbeer:

Edytowane przez strazak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapewne zaczną się "za i przeciw".

Podstawowe pytanie, co chcesz tym uzyskać? Lepsze brzmienie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tylko mi o to chodzi :-P , został mi złoty sebring od dr 650 , ale jest na prawa strone , a tutaj rura jest z lewej :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozcinasz, wyjmujesz, spawasz - koniec ;)

Zapewne zaczną się "za i przeciw".

Za-brzmienie ( jak ktoś lubi larmo ) , moc. Przeciw: będą szpetne szramy ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozcinasz, wyjmujesz, spawasz - koniec ;)

Za-brzmienie ( jak ktoś lubi larmo ) , moc. Przeciw: będą szpetne szramy ;)

Temat wyczerpany ;) Jarek rozwiał wątpliwości ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat wyczerpany ;) Jarek rozwiał wątpliwości ;)

W imieniu piekarzy, ale jeszcze powinni się wypowiedzieć mechanicy :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O jest mój kolega Jarek :-P pospawamy ,bedzie ładnie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pospawamy ,bedzie ładnie ;)

Był tu już taki jeden co wycinał i spawał wydech u pana Edzia i podobno fajnie mu pierdziało i podobno fajnie wyglądało :-) , ale to było jego zdanie ;-)

Jest gdzieś temat na forum - poszukaj, przeczytaj, zastanów się jeszcze raz i zrób co chcesz :-P

Mimo wszystko powodzenia ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki ;) na spokojnie do tego podejde

Był tu już taki jeden co wycinał i spawał wydech u pana Edzia i podobno fajnie mu pierdziało i podobno fajnie wyglądało :-) , ale to było jego zdanie ;-)

Jest gdzieś temat na forum - poszukaj, przeczytaj, zastanów się jeszcze raz i zrób co chcesz :-P

Mimo wszystko powodzenia ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogadaj z Jerrym ale zawsze jedź przed nim bo ogłuchniesz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogadaj z Jerrym ale zawsze jedź przed nim bo ogłuchniesz :)

bede czekał na jego podpowiedz :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Edek modyfikuje cały wydech, a katalizator wycina przy okazji - wedle życzenia. Powód wycięcia katalizatora ma nie tylko przesłanki audio (z resztą wycięcie kata nie wiele zmieni jeżeli tłumik zostanie oryginalny), drugi to sytuacja w której jedziesz w jakąś tajgę czy inną Mongolię i tankujesz paliwo z wiadra. Jeżeli okaże się, że zatankowałeś jakieś świństwo i na dodatek z ołowiem to jesteś udupiony, a gdy katalizatora nie ma to przynajmniej jedna rzecz mniej które może się zepsuć. Niektórzy idą dalej i modyfikują soft ogarniający silnik, aby nie wariował przy paliwie wątpliwej jakości, ale to dotyczy twinów, nie wiem jak jest z singlami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tłumik wymieniłem, teraz zastanawiam się nad wycięciem kata w swojej 800tce... Ma ktoś 800ke bez kata i moze sie wypowiedziec?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tłumik wymieniłem, teraz zastanawiam się nad wycięciem kata w swojej 800tce... Ma ktoś 800ke bez kata i moze sie wypowiedziec?

po co chcesz wycinać katalizator w 8-setce? :shock: :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po co chcesz wycinać katalizator w 8-setce? :shock: :roll:

... żeby było inaczej ;)

Jakby nie miał to by chciał założyć, żeby mieć :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

żeby było głośniej? a po co wycinają w 650? i 650 twin?

Kto wycina?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto wycina?

miłośnicy czoperow, szpanery różnej maści ... ;) - dlatego "my" tego nie rozumiemy ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli wg Ciebie Jarku wyciecie kata to jest szpan? w takim razie nie wiem gdzie mieszkasz, że takimi rzeczami chłopaki szpanują... przy okazji mów za siebie, bo skoro My tego nie robimy, a jednak temat powstał, czyli wniosek jest innym...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli wg Ciebie Jarku wyciecie kata to jest szpan? w takim razie nie wiem gdzie mieszkasz, że takimi rzeczami chłopaki szpanują... przy okazji mów za siebie, bo skoro My tego nie robimy, a jednak temat powstał, czyli wniosek jest innym...

Zawsze mówię za siebie i w swoim imieniu ;)

Naprawdę nigdy nie słyszałeś zwrotu: " ... my król .... " ;)

Co do wycięcia katalizatora ... dla jednych szpan, dla innych rzecz zupełnie niezrozumiała, a dla innych sposób na indywidualność i zbędny hałas ...

To wolny kraj ... - wolno wycinać - choć nie wolno wtedy jeździć, ale jak to w naszym kraju bywa: prawo ma się w .... ;)

Ja nie widzę powodu wywalania katalizatora jak nie ma przesłanek czysto mechanicznych ( uszkodzenie ) - nie wspomnę o konieczności zmiany mapy, aby to miało sens dla optymalnego procesu spalania ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Następny Pan Edzio Edchaus ... czy jakoś tak :-)

Założyłeś fajny wydech i wystarczy, po co psuć motocykl, jak Ci za cicho :shock: to wyciągnij db-killera i przystaw ucho do wydechu, albo kup sobie czopka z pustym wydechem i męcz napotkanych po drodze ludzi swoim zajebistym pomysłem, może w końcu zrobi ktoś w tym kraju porządek z tymi przygłuchymi właścicielami jednośladów ;-)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka ciekawostka - kupiłem "na handel" 1200 gs - wraz z nim dostałem ładny oryginalny kolektor z katalizatorem. W motocyklu był zamontowany kolektor bez kata. Owszem, było deko głośniej, ale ładnie. Nie dawały mi tylko spokoju odpięte sondy - to wpiąłem... i szybko wypiąłem. Motocykl się krztusił, gasł na wolnych, pracował nierówno. Na wypiętych - wszystko ok, tyle że spalanie ponad 7 litrów. Mając pod ręką kolektor z katem - wymieniłem, zapiąłem sondy, kolega który sie przyssał do motocykla zaczął jeździć. Fakt - jest ciszej (12gs ma nieciekawy dźwięk - jak cinquecento), ale z zapiętymi sondami motocykl pracuje równiutko, żadnych niepokojących rzeczy nie słychać, spalanie - 5,2. Konkluzja - jak już ktoś ma fantazję wywalać kata to - jak Jarek napisał - kompleksowo, z poprawką softu a i tak nie wiem czy sonda/ sondy nie zglupieją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×