Skocz do zawartości
Brodacz086

Kontrolka biegu neutralnego, fuel evaporation control valve i roll-over valve

Recommended Posts

Witam

Mam pytanko związane z kontrolką biegu neutralnego. Generalnie przestała działać. Podejrzewam, że coś jest nie tak z czujnikiem czy co tam jest na drugim końcu kabla. Lampka się czasem od niechcenia zapali. Generalnie chciałem się tym zająć po sezonie, ale może pochylę się nad tym wcześniej.

Pytanie brzmi gdzie jest czujnik? W User Manual po szybkim przejrzeniu książki nic nie znalazłem, próbowałem znaleźć idąc "po kablu" ale mi się nie udało. Ktoś pomoże?

I jeszcze dwa pytania powstałe podczas dzisiejszego pucowania maszyny.

W manualu jest takie coś jak fuel evaporation control valve.

post-2924-0-89579500-1376857555_thumb.jpg

Dzisiaj u siebie zauważyłem wtyczkę oznaczona na tym zdjęciu numerem jeden. Lata sobie pod fotelem i nie ma ją do czego podłączyć. Z opisu w manualu zgaduję, że jest to bajerek na wyposażeniu modeli dla USA. Mimo wszystko chciałbym dopytać czy tak luźna wtyczka u mnie w motorze to normalna sprawa??

Swoją drogą co to jest za czujnik?? Czujnik oparów paliwa??

Drugie pytanie dotyczy rurki odpowietrzającej wychodzącej z roll-over valve

post-2924-0-51102500-1376857902_thumb.jpg

Pytanie co to jest ten roll-over calve?? Zawór utrzymujący odpowiedni ciśnienie w baku paliwa??

Problem z tą rurką jest taki, że od tak sobie wisi pod motorem.

post-2924-0-04254400-1376858296_thumb.jpg

Zauważyłem ją dopiero dziś. Czy ona czasem nie powinna być gdzieś podpięta?? Czy ma tak sobie wisieć i prawie ciągnąć się po ziemi?? :oops:

Pozdrawiam

Brodacz

Edytowane przez Brodacz086

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rurka ma sobie wisieć.

Jak pamiętam to czujnik biegów jest widoczny po zdemontowaniu plastikowej osłony zębatki zdawczej silnika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie co to jest ten roll-over calve?? Zawór utrzymujący odpowiedni ciśnienie w baku paliwa??

Zawór zapobiegający wyciekowi paliwa górą zbiornika/odpowietrzeniem w przypadku wywrotki.

Edytowane przez kptBurek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

Problem z tą rurką jest taki, że od tak sobie wisi pod motorem.

post-2924-0-04254400-1376858296_thumb.jpg

W końcu wiem jak ją ułożyć ;D I znałem odpowiedzi na wszystkie pytania, forum bawi, forum uczy!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopiero teraz miałem czas pokręcić się koło moto. W kontrolce biegu jałowego wystarczyło przeczyścić styki żarówki, czujnik jest w porządku.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×