Skocz do zawartości
DYROTON

Prawie jak TOURATECH, "prawie" jednak robi dużą różnicę ale jak się nie ma wyjścia ......

Recommended Posts

W zeszłym tygodniu zakupiłem w Touratechu zestaw osłonowo wyprawowy na wycieczkę do Albanii. Najbardziej zależało mi na płycie pod silnik ale jak już się rozpędziłem w tym zakupowym szale to ścisnąłem pośladki i kupiłem wszystko by uzbroić moją maszynę. Wyjazd do Albanii planuję na 2.09.2013 więc czasu jest mało!!!! kilka dni temu dowiedziałem się jednak ze wszystko co zamówiłem będzie jednak płytę pod silnik zlecono do produkcji i może będzie za 3 a może za 4 tygodnie!

Będąc lekko wku...ny postanowiłem jakoś zabezpieczyć mój silnik przed albańskimi bezdrożami.

U znajomego ze złomowych odpadów wydarłem kawałek blach chyba 4 mm była idealnie prosta więc pewnie czekała na mnie :)

1.JPG

Nawierciłem otwory wzorując się na oryginale i przyciąłem kanty jak na zdjęciu.

2.JPG

Siadła idealnie!!!!

Następnie udałem się do mojego teścia by użyć jego imadła w celu stosownego wyprofilowania płyty.

3.JPG

4.JPG

I przymiarka ....... pasuje!!!! :)

5.JPG

6.JPG

7.JPG

przygnę jeszcze górę jak w oryginale (pomyślałem tak sobie)

10.JPG

i tak zrobiłem .....Idealnie :)

11.JPG

12.JPG

Teraz wentylacja miski ....

13.JPG

I na tym się skończyło. Czas pracy do tego momentu 45 minut. Koszt "0" ZERO :)

Pewnie koszty zaczną się jutro muszę przyspawać dystanse na mocowania jak w oryginalnej płycie oraz wyciąć lub wypalić otwory wentylacyjne.

Następnie wypiaskować i pomalować (spray)

Wprawdzie jeszcze dużo dłubaniny ale koszty szacuję na 20 do 25 zł .... to koszt 0,5 l Wyborowej w zależności od sklepu!!!

To pewnie zażyczy sobie znajomy za w/w prace.

Pomaluję sobie już sam ..... (mam jakąś starą farbę w spray'u w kolorze black)

Kolejne foty na dniach, Jak płytka będzie przyzwoicie wyglądać i przyzwoicie się sprawować i jak wrócę z Albanii a Touratech dostarczy zamówioną to ten mój twór będzie wolny i pomyślałem sobie że będę mógł ją pożyczać każdemu z forumowej braci za koszt przesyłki. Ot tak gdy będą się pakować w jakieś dalekie krzaki i głazy i chcą oszczędzić parę setek.

Reszta zdjęć i finalny produkt na dniach .................

Edytowane przez DYROTON
  • Like 13

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

,,,,,

Edytowane przez DYROTON
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koszty:

Farba 2 x 15 zł Akryl podkład i nawierzchnia

Flaszka dla znajomego od warsztatu spawalniczego 22 zł

Suma: 52 zł :)

Czas pracy: Moja wczoraj 45 min + praca pana od spawania itp...2 h + moje malowanie 30 min

Suma czasu 3,15 h

Efekt: Nie ma tragedii, Albanię pewnie przetrwa a o gustach się przecież nie dyskutuje!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no, wygląda ok, a Leffową osłonę z grilla bije na głowę :lol:. Swoją drogą w poprzedniku ten element wyposażenia był w cenie motocykla ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oslona daje rade. Czy w oryginale te tuleje dystansowe, ktore dospawales nie sa czasem wykonane z gumy? Z tego co widze ta oslona montowana jest bezposrednio do miski olejowej? Wiem, ze juz po robocie ale moze warto by bylo rozwazyc taki pomysl. Ja bym tak zrobil.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oslona daje rade. Czy w oryginale te tuleje dystansowe, ktore dospawales nie sa czasem wykonane z gumy? Z tego co widze ta oslona montowana jest bezposrednio do miski olejowej? Wiem, ze juz po robocie ale moze warto by bylo rozwazyc taki pomysl. Ja bym tak zrobil.

Motumb gumy zostawiłem! Osłona siada na gumy dokręcona śrubami powinna byś stabilna, zero szans na brzękolenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no, wygląda ok, a Leffową osłonę z grilla bije na głowę :lol:. Swoją drogą w poprzedniku ten element wyposażenia był w cenie motocykla ;-)

Dzięki Vengosh!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dyroton - wrzuc fotki i oferte na forum, po 150 zl i.... do roboty :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super . i tak się zakurzy . Więc im taniej tym lepiej . Akurat w tym przypadku .

Gratki ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×