Skocz do zawartości
rasta

Loctite 243 i 648 - zamienniki

Recommended Posts

Z racji chorej ceny oryginalnego Loctite 243/648 oraz ich pojawianiu się w serwisówce zacząłem się rozglądać za zamiennikiem. Może komuś też się przyda ;]

[wycięto stare]

[wklejono nowe]

Info bezpośrednio od producenta CX-80:

Loctite 243 - RC42/RC43 (jedyna różnica w wielkości gwintu, 42 do M25, 43 do M36)

Loctite 270 - RC70

Loctite 2701 - produkt dostępny od 12.2013

Loctite 648 - RC20G

Loctite 638 - RC38

Jak wyżej, tyle że "trudnorozłączne/mocne itp.".

Któryś polecacie? A może jeszcze coś innego? Kropelka farby olejnej raczej mnie nie interesuje ;]

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejrzyj swoją listę i popraw błędy w oznaczeniach zamienników ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mateusz, mam Loctite 638 (taki sam, tylko przy większej szczelinie). Wkleiłem nim zębatkę zdawczą i na razie jest super. Jakbyśmy się widzieli, to mogę Ci go dać.

Ale mój kosztował ok. 40zł, więc nie tak zabójczo. Zabezpieczyłem nim też gwint nakrętki (miałem drugi, ale bez sensu było dawać w to samo miejsce dwa).

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejrzyj swoją listę i popraw błędy w oznaczeniach zamienników ;)

Coś mi się wydaje, że chodzi o 648 ;] Rzeczywiście, pomyliłem zastosowania.

Dla 648:

- Liqui Moly 3803;

- CX-80 RC43;

- WIKO 02K70.

- Dla Liqui Moly nie znalazłem

- CX-80 RC43 się nawet zgadza ;] (edit: jednak nie ;])

- WIKO 02K38 (lub 48)

Teraz lepiej? ;>

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mateusz, mam Loctite 638 (taki sam, tylko przy większej szczelinie). Wkleiłem nim zębatkę zdawczą i na razie jest super. Jakbyśmy się widzieli, to mogę Ci go dać.

Ale mój kosztował ok. 40zł, więc nie tak zabójczo. Zabezpieczyłem nim też gwint nakrętki (miałem drugi, ale bez sensu było dawać w to samo miejsce dwa).

Bardziej zależy mi na 243, ale będę pamiętał!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardziej zależy mi na 243, ale będę pamiętał!

Sprawdź jeszcze raz ;) - ktoś kiedyś przeczyta ... bo na forum napisali .... ;)

Jeżeli chodzi o 243 Loctite to odpowiednikiem CX 80 jest RC 43 ;) i tak dalej ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź jeszcze raz ;) - ktoś kiedyś przeczyta ... bo na forum napisali .... ;)

Jeżeli chodzi o 243 Loctite to odpowiednikiem CX 80 jest RC 43 ;) i tak dalej ...

No to mają zamieszanie w opisach na stronie, RC 43 opisany jest jako "trudno-rozłączne" http://www.cx80.pl/index.php/nasze-produkty/rc-kleje-anaerobowe/rc-43, natomiast Loctite 243 jako "średniej wytrzymałości". Ale numerek się zgadza, to fakt. Chyba lepszym odpowiednikiem byłby RC 42, ten ma w opisie średnią siłę.

Dla Loctite 648 odpowiednikiem (wg. opisu) byłby RC 38 http://www.cx80.pl/index.php/nasze-produkty/rc-kleje-anaerobowe/rc-38 lub wysokotemperaturowy RC 20G http://www.cx80.pl/index.php/nasze-produkty/rc-kleje-anaerobowe/rc-20g.

Dla przypomnienia: ja tylko czytam opisy i na nich się opieram. Jarku, co Ty na to? ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla przypomnienia: ja tylko czytam opisy i na nich się opieram. Jarku, co Ty na to? ;]

Nie pisz już więcej o tych zamiennikach - plizzz

Twoje podejście trochę przypomina ocenę jakości produktu na podstawie reklamy - tylko jak kupisz proszek do prania to żaden krasnoludek nie chce prać tych brudnych rzeczy i trzeba samemu ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pisz już więcej o tych zamiennikach - plizzz

Twoje podejście trochę przypomina ocenę jakości produktu na podstawie reklamy - tylko jak kupisz proszek do prania to żaden krasnoludek nie chce prać tych brudnych rzeczy i trzeba samemu ;)

Nie kwestionuję Twojego doświadczenia (chociażby z RC 48), a jedynie opisy producenta - jeżeli produkuje coś, co w sumie jest zamiennikiem, bo każdy kupując coś takiego myśli o "Loctite", powinien nieco wyraźniej napisać co odpowiada czemu ;]

Dla 243 będzie zatem RC 43, czy dla Loctite 648 RC 38 się zgadza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba poczekać na głównego specjalistę od klejów loctite i nie tylko - Alika.

On wszystko wytłumaczy :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mateusz, mam Loctite 638 (taki sam, tylko przy większej szczelinie). Wkleiłem nim zębatkę zdawczą i na razie jest super. Jakbyśmy się widzieli, to mogę Ci go dać.

Ale mój kosztował ok. 40zł, więc nie tak zabójczo. Zabezpieczyłem nim też gwint nakrętki (miałem drugi, ale bez sensu było dawać w to samo miejsce dwa).

Zębatka zdawcza (na wieloklinie) musi pracować - tego się nie Loctituje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zębatka zdawcza (na wieloklinie) musi pracować - tego się nie Loctituje

To nie wiedziałem. A czemu musi pracować i w którą stronę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zębatka zdawcza (na wieloklinie) musi pracować - tego się nie Loctituje

Zebatki nie ale nakretke ktora sie dokreca mimo zagiecia podkladki tak. W serwisowce jest jak byk - Loctite 243. Nakretke dokrecic momentem 140Nm. Przynajmniej jesli chodzi o Dakara z 2002r. Po co kleic zebatke do wieloklinu nie mam pojecia. Powinna byc posmarowana smarem... Zabezpieczenie gwintu bardzo mocnym klejem Loctite 638 bylo bledem.

Instrukcja%2520-%2520zebatka.JPG

http://f650gs.pl/top...ia/page__st__20

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zebatki nie ale nakretke ktora sie dokreca mimo zagiecia podkladki tak. W serwisowce jest jak byk - Loctite 243. Nakretke dokrecic momentem 140Nm. Przynajmniej jesli chodzi o Dakara z 2002r. Po co Rasta kleil zebatke do wieloklinu nie mam pojecia. Powinna byc posmarowana smarem...

Rasta tylko pytał o zamienniki Edytowane przez Debian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rasta tylko pytał o zamienniki

Z racji chorej ceny oryginalnego Loctite 243/648 oraz ich pojawianiu się w serwisówce zacząłem się rozglądać za zamiennikiem. Może komuś też się przyda ;]

Wynik dla 243:

- Liqui Moly 3801;

- CX-80 RC22;

- WIKO 02K43.

Wszystkie opisane są jako średnie, czyli chyba numery się zgadzają?

Dla 648:

- Liqui Moly 3803;

- CX-80 RC43;

- WIKO 02K70.

Jak wyżej, tyle że "trudnorozłączne/mocne itp.".

Któryś polecacie? A może jeszcze coś innego? Kropelka farby olejnej raczej mnie nie interesuje ;]

To mi wygląda raczej na informację ( choć bym się kłócił co do zgodności treści z prawdą ;) )

Co do klejów różnej maści ... zachowajcie spokój - tak naprawdę mało kto potrafi przygotować ( odpowiednio odczyścić, odtłuścić ) klejone powierzchnie i to jest czasami zagrożenie, a czasami nadzieja ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mi wygląda raczej na informację ( choć bym się kłócił co do zgodności treści z prawdą ;) )

Co do klejów różnej maści ... zachowajcie spokój - tak naprawdę mało kto potrafi przygotować ( odpowiednio odczyścić, odtłuścić ) klejone powierzchnie i to jest czasami zagrożenie, a czasami nadzieja ;)

Hmm, miało to być zapytanie o poprawność powyższej informacji. Chyba gdzieś zgubiłem zapytanie... ;D Dzięki za wszelkie sprostowania, jak ogarnę całość zedytuję pierwszy post (jak się da).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak naprawdę potrzebujesz loctite 243 którego zamiennikiem jest CX-80 RC 43 ( 50% taniej )

W niektórych przypadkach, ale za często, przydatny jest loctite 638 którego zamiennikiem CX jest RC 38

Ważniejsze od zastosowanego kleju jest przygotowanie klejonej powierzchni i sposób nałożenia kleju.

Edytowane przez Jarek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W celu podsumowania (przynajmniej jeżeli chodzi o CX-80): info bezpośrednio od producenta:

Loctite 243 - RC42/RC43 (jedyna różnica w wielkości gwintu, 42 do M25, 43 do M36)

Loctite 270 - RC70

Loctite 2701 - produkt dostępny od 12.2013

Loctite 648 - RC20G

Loctite 638 - RC38

Wkleiłem to też do pierwszego posta jakby się komuś nie chciało czytać całej jednej strony.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×