Skocz do zawartości
BMWitja

KUPIE śruby do mocowania kierownicy w DAKARZE

Recommended Posts

KUPIE śruby do mocowania kierownicy w DAKARZE, kupiłem z podwyrzszoną kierownicą, chcę ją obniżyc tak jak w orginale ale niestety śruby za długie, potrzebne orginalne śruby...zestaw do podwyższenia moge odstąpic...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam tylko że to podwyższenie Touratecha.

Witja miej na uwadze, że jak to zdemontujesz to kierownice musisz mieć ustawioną bardzo ''na siebie'' bo będzie walić osłonami na ręce w szybę przy pełnym skręcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również jestem zainteresowany kompletem do podwyższenia kiery.. jak już zdobędziesz te śruby, bo niestety moich sprzedać nie mogę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja chyba gdzieś mam oryginalne ... musze pomyśleć - posłałbym Ci BMWitja ale tylko po to żebyś spróbował na chwile bez podwyższenia i zrozumiał że podwyższenie to błogosławieństwo :lol: i nie jest ważny ani wzrost ani długość nóg, rąk i innych członków :lol: a kupca znajdziesz bo każdy by chciał takie podwyższenie kto jeszcze nie ma 8-)

ps. a co Pitek zrobiłeś z oryginalnymi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hm...może Panowie macie racje, musze spróbowac pojeździc bez podwyższenia, przyznam ze podwyższenie jest wygodne ale z podwyższeniem przy większym skręcie kierownica "wali" w szybe...macie na to jakis sposób?

ps...chodzi o to Pitek że zdemontowałem uchwyt do nawigacji i szyba wróciła do fabrycznego ustawienia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli zwykła dakarowa szyba to da sie to wyregulować ustawiając kiere bardziej nasiebie... chyba że wali bo masz krzywą czahe - jeśli szyba turystyczna to nie ma rady, coś za coś: wygodnie się leci dużą prędkością i nie wieje za to skręcać się nie da :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szyba jest zwykła dakarowa spróbuje to ustawic, ustawie ster troche bardziej na siebie i osłony na ręce obniże powinno troche pomóc...

ps: mówisz Miko że na Dakara są inne szyby bardziej turystyczne co by przy 110 nie zdzierało powietrze z motora?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zeby nie wiało to trzeba by szybe od goldwinga założyć.

Przy tych wyższych szybach do naszych maszyn również nie jest za różowo bo strumień powietrza zrywa się na krawędzi i też wali w kask.

Zeby kiera nie uderzała o szybę może warto spróbować podregulować ją podkładając 5-7 mm kawałki węża gazowego pod 2 górne śruby mocujące? Powinno to odgiąć szybę parę cm do przodu. U mnie wszyskie są tak zamocowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5-7 mm kawałki węża gazowego

Jackx - a może byc ogrodowy... :lol:

Co do szyby np. Dakarowej wysokiej - moja mi w zupełności wystarcza - wiatr mi nie przeszkadza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ja mam do sprzedania, razem z uchwytami, jak coś to daj cynk

milobass a ile chcesz za te śruby? daj cynk tutaj albo na e-mail (wi.pi@o2.pl)...narazie jednak nie będę zbywał podwyższenia tylko spróbuje pojeździc na orginalnym mocowaniu, i zobaczymy, ja mam Dakara od niedawna a widze że niektórzy jeżdżą dłużej to pewnie wiedzą co mowią więc pewnie warto posłuchac rad...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5-7 mm kawałki węża gazowego

Jackx - a może byc ogrodowy... :lol:

Musi być gazowy. Gazowy ma dodatkowo twarde ścianki, oplot i gume w środku przez co średnica wewnętrzna jest mała a ścianki grube - ok 5mm a tak poważnie, to można podlożyć cokolwiek co się może nadać. Polecam np kupić w castoramie gumowe uszczelki do węża - oczywiście gazowego!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ps: mówisz Miko że na Dakara są inne szyby bardziej turystyczne co by przy 110 nie zdzierało powietrze z motora?

tu już na pewno nie skręcisz max kiery

1264589424.86.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no do lasu Miko to bym sie z taką szybą nie wybierał :lol: , ale na trasie to pewnie tak wiatr nie poniewiera driverem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam lubię jak mną "poniewiera" ;) czujesz że żyjesz... jeszcze :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MiKo... kolegę mocniej miota na wietrze, bo w nowszym modelu szyba jest niższa, musiałby sobie "naszą" zamontować :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MiKo... kolegę mocniej miota na wietrze, bo w nowszym modelu szyba jest niższa, musiałby sobie "naszą" zamontować ;)

a to polecam :lol:

myślicie że "nas" już tylu w tym kraju, że opłacało by się zrobić formy i odlewać z plastików różnych owiewki, boczki itp w cenach normalniejszych od oryginałów ? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym sobie napewno sprawił boczki itp na wypady do lasu :lol: gdyby takowe były Miko, pewnie mniej boli jak sie tańsze porysuje :mrgreen: i ze trzy szyby na różne okazje 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×