Skocz do zawartości
jackx

STOP świeci cały czas - naprawione

Recommended Posts

Help! dziś przypadkiem zauważyłem, że stop świeci bez względu na to czy naciskam jakiś hamulec czy nie.

Wykluczam zwarcie w instalacji bo w pozycji stacyjki "P" swieci normalne tylne światło. Jak przełączam na "ON" to zaświeca się już dodatkowo światło stopu i tak zostaje. Podejrzewam uszkodzenie któregoś w włączników.

Wiecie może w którym miejscu włączniki mają swoje złączki żebym mógł je pomierzyć? Na schemacie to punkty 54 i 15A6.

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W G650X jest czujnik pod klamka hamulca od dolu przykrecany - microprzelacznik.

Z tylu cisnieniowy przykrecany od gory do tloczka tylniego hamulca - kabelek ma ok 10cm.

Z tego co kojarze to chyba w GSie jest podobnie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czujniki mam zlokalizowane ale poszukuje miejsca gdzie mogę się w nie wpiąć żeby sprawdzić miernikiem. W GSie oba czujniki to zwykłe mechaniczne mikroswitch'e.

Nie miałem czasu rano na dłuższe grzebanie pod siodłem. Trzeba było jechać do roboty a po drodze jeszcze się trafiło wyciąganie strażników miejskch z rozbitego lanosa... ehh co za poniedziałek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sprawdź najpierw ten włącznik pod silnikiem, tam gdzie go załącza ugięta stopka tylnego. Mi podgięli blaszkę załączającą przy wymianie opon i całą drogę z Wa-wy do Żukowa świeciłem stopem. Mógł ci się też dostaś jakiś syf pod podobny włacznik przy klamce hamulca przedniego. Potem ewentualne grzebanie w elektryce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrzyłem rano w ragażu ale po ciemku.. Niby było ok, przełączniki klikały, były czyste. Ale faktycznie Twoja sugestia ze coś się pogieło pomogła mi skojarzyć fakt, że w sobotę smarowałem ośkę pedału hamulca tylnego i coś tam mogłem pogiąć! Obejrzę dokładnie i dam znać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem rozwiązany! Spojrzałem dogłębnie przy dziennym świetle i okazało się, że blaszka mikroswitcha tylnego hamulca spadła z dingsu na dzwigni pedała/pedału. Pewnie jak montowałem dzwignię po smarowaniu to jakoś mi to umknęło - totalny brak profezjonalizmu.. ale cóż, wiedza zdobyta na błędach jest najtrwalsza.

Niepotrzebnie tylko zawracałem głowę. :oops: Dzieki za pomoc cykli.

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dla rozwinięcia tematu:

miałem kiedyś taki przypadek, że świeciło non stop, okazało się że po jakiejś glebie ugiął się handbar na tyle że lekko dociskał klamkę hamulca niezauważalnie ale mikrostyk łapał :lol: po krórejś z kolei glebie klamka się ułamała w miejscu "gdzie należało" i już ten problem nie wystąpi :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe 2 podejścia do tematu, Jackx rozkręca, robi pomiary, pyta na forum i smaruje a MiKo - siup - gleba i naprawione :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widać MiKo wie gdzie trzeba uderzyć aby się ułamało jak należy. To najwyższy poziom wtajemniczenia :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta delikatna blaszka do załączania hamulca tylnego potrafi napsuć krwi wielu kierownikom, ja swoją zlokalizowałem jak w akcie rozpaczy już chciałem jechać do Zdunka- moja słynna podróż z Wa-wy do Żukowa po wymianie opon z włączonym stale stopem i halogenami 2x55 co zaowocowało ładowaniem akumulatora na ostatnim postoju w Pasłęku ;-)) - zlokalizowałem tę blaszkę dzięki mojemu mechanikowi, który przez telefon poinstruował mnie co obejrzeć, poruszać, sprawdzić, zanim pojedzie się na Miałki Szlak wydać kilkaset zł. A tak w ogóle, to mogliby popracować nad tym w BMW, w końcu to dosyć "wrażliwe" miejsce od dołu Dakara. Cieszę sie że będąc na morzu mogę pomóc.

Pozdrawiam!

...Jak ja wam kurwa zazdroszczę że grzebiecie i jeździcie sobie na Dakarach... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli to weź tam ten kuter porozkręcaj. Czas szybciej minie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam za ten przecinek w poprzedniej wypowiedzi, ale dopiero dziesięć dni, a ja jeszcze miesiąc mam przed sobą! A przepadają mi nie dość że wiele rodzinnych i ważnych zawodowo spraw, to jeszcze połowę sezonu Dakar kurzy się w garażu. A wiem że właśnie zaczęli mi ścieżkę koło domu z gruntowej na kostkę utwardzać! Porył bym im trochę budowę i dojazd do garażu oponami wyprofilował! A jak Dakarowy z Pietrem Bawarką Alicją Marychą i całą resztą by przyjechali, to dopiero by było rycie w Żukowie! A tak mielenie wody w Bałtyku! No i chyba Metzelery dwa sezony przeżyją! Na razie częściowo moje wyczyny można pooglądać tutaj:

http://www.mcm.mw.mil.pl/pl/

I niech Wam się STOP-y święcą tylko wtedy kiedy muszą!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na razie częściowo moje wyczyny można pooglądać tutaj:

http://www.mcm.mw.mil.pl/pl/

O rany Cykli gdzie oni Cię tam zrzucają? :shock: Mam nadzieję chociaż, że to wdzianko nie przemaka :roll:

foto.php?vhost=mcm&id_lg=473

:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O rany Cykli gdzie oni Cię tam zrzucają? :shock: Mam nadzieję chociaż, że to wdzianko nie przemaka :roll:

olać przemakanie, co z rekinami ?!?! :lol: :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo jedna zimna, oślizła sardynka w nogawce..brrrrrrrrrrrrr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×