Skocz do zawartości
marcin198787

F650GS, czy ta wersja to "lejdis"?

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do pierwszego motocykla i wpadło mi w oko jedno ogłoszenie z allegro. F650GS, stan "igła", potwierdzony organoleptycznie przeze mnie :)

Link do ogłoszenia: http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-abs-podgrzewane-manetki-jedyny-taki-i3553408209.html

Byłem go dzisiaj zobaczyć, pierwszy raz miałem styczność z F650GS i troszkę załamała mnie wysokość moto, tzn. może nie moto, a kanapy. Pytałem sprzedawcę, czy to jest wersja z obniżaną kanapą czy ze zwykłą, ale nie był w stanie mi odpowiedzieć, poprostu z taką ją sprowadził z niemiec.

Ktoś z Was jest w stanie określić jaka to kanapa?

post-3367-0-67495200-1380369331_thumb.jpeg

Pytam, ponieważ mam 190cm wzrostu i dość długie kończyny dolne ;) Spodnie muszę zawsze kupować z dł. nogawki 36, jeśli to komuś pomoże w ocenie. Wiem, że najlepszy wyborem byłby Dakar, ale sensownych ofert brak :(

Mam nadzieję, że pomożecie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwna jest rama w tym motocyklu - wygląda na "dakarową" a jest to zwykły GS.

Spytaj o VIN i sprawdź sobie tą "igłę".

No chyba że fabrycznie montowali ramy od Dakara w tym roczniku - to wtedy nie mam zastrzeżeń :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowa rama ?!

Rozwiniesz ta myśl?

No ja tez jestem ciekaw... Zawsze myslalem, ze jest jedna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chce mi się foty wklejać więc spróbuję w słowach.

1. Po prawej stronie pompy hamulcowej jest widoczny otwór w tulejce dospawanej do ramy, zwykłe GSy tego nie ma, mają to Dakary. Przykręca się tam chyba jakiś element zawiechy.

2. Widać przy ramie otwory do montażu zbiornika kompensacyjnego. Zwykły GS też tego nie ma.

PS

Obserwacje opierałem na mojm GS z 2004roku. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem to standardowa kanapa - no chyba, że ja też mam obniżoną ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm, jeśli to standard to chyba jednak jestem za duży na to moto :-(

Sprzedawca odkupił ten egzemplarz od Niemki, dlatego myśl, że może być obniżana kanapa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest chyba też wersja podwyższona kanapy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest chyba też wersja podwyższona kanapy.

Tak jest, ja mam taką

O tu chyba widać:

2013-07-16%252019.33.29.jpg?gl=PL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak masz długie nogi to bedziesz miał ciszej jak sobie kolanami uszy zasłonisz :-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chce mi się foty wklejać więc spróbuję w słowach.

1. Po prawej stronie pompy hamulcowej jest widoczny otwór w tulejce dospawanej do ramy, zwykłe GSy tego nie ma, mają to Dakary. Przykręca się tam chyba jakiś element zawiechy.

2. Widać przy ramie otwory do montażu zbiornika kompensacyjnego. Zwykły GS też tego nie ma.

Ad 1. Czy to czasem nie jest miejsce, w którym jest zamocowana rolka podtrzymująca łańcuch?

Ad 2. Odnoszę wrażenie, te uchwyty są we wszystkich GSach.

Ps. Właśnie wróciłem z garażu i 1, to faktycznie mocowanie roliki, mocowanie do podczepienia zbiorniczka amortyzatora także występuje ;)

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie tylko czy to "szczęśliwy" powrót, bo jak nie to się nie melduj:)

Po powrocie byłem zadowolony, więc chyba można go uznać za szczęśliwy ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne troche to moto, składak?

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nokian66, dziwne ten model z ogłoszenia, które podałem w poście, czy dziwne to z odpowiedzi Vengosh10?

I z innej beczki. Jest ktoś ze śląskiego, kto ma Dakara? Ewentualnie opolskie albo małopolskie? Jeśli tak, to byłaby możliwość spotkania się i przejażdżki Dakarem co by się do niego "przypasować"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

august, to przy moim wzroście podpieranie byłoby raczej pełną stopą. Tylko teraz problem, gdzie tutaj znaleźć sensownego Dakara, po którego nie trzeba jechać na drugi koniec polski :/ A może jednak zwykły GS i zabawa w podwyższaną kanapę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne troche to moto, składak?

nokian66, dziwne ten model z ogłoszenia, które podałem w poście, czy dziwne to z odpowiedzi Vengosh10?

To nie dziwne moto, to, to.......Frankensztajn :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytam, ponieważ mam 190cm wzrostu i dość długie kończyny dolne ;) Spodnie muszę zawsze kupować z dł. nogawki 36, jeśli to komuś pomoże w ocenie. Wiem, że najlepszy wyborem byłby Dakar, ale sensownych ofert brak :(

Mam nadzieję, że pomożecie :)

Wiele razy na forum pisałem, że Dakar i zwykły gs pozycję jadącą ma taką samą... Różnice wysokości tkwią w zawieszeniu i w ... kanapie (tutaj zapewne ma to znaczenie w trakcie jazdy)....

Przy "naszym" wzroście (mam cały centymetr więcej) mamy więc pełny wybór. Możemy jeździć czym chcemy.

Mam zwykłego gs-a nie wiem z jaką kanapą, ale wiem, że nie chcę wyższej niż mam.

Próbowałem zmieniać wysokość kanapy poprzez podkładanie jakichś tam "materiałów" i zawsze wychodziło mi na to, że im wyżej tym wietrzniej.

I teraz pytanie do Ciebie czego tak naprawdę oczekujesz od motóra??? Szosa, czy off?? Wg. mnie zwykły do off się nie nadaje, a na dakarze nie jeździłem...

Jasne, że "cywilnym" gs-em można zjechać z drogi i "prawie" wszędzie dojechać, ale po co się męczyć, skoro do off są lepsze motki, przede wszystkim mniejszej pojemności i lżejsze (ale my tu nie o tym).

Bierz cywilnego popróbuj z kanapą i w najgorszym układzie wyślesz gdzieś do tapicera i za maks +300pln będziesz miał super sprzęcicho...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

manioora, dzięki za odpowiedź :) Jakiego moto szukam? Na pewno nie do ekstremalnego off. Ot po prostu moto, którym można zjechać czasami na mniej czy bardziej utwardzone leźne ścieżki itp. Nie szukam moto typowo offroadowego.

Możesz rzucić zdjęciem swojej beemki z "profilu"? Porównałbym te kanapy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×