Skocz do zawartości
mmaajjkkeell

BRAK ŚWIATŁA "STOP" BMW F650

Recommended Posts

jak masz przekrecony kluczyk na OFF to CI nawet Awaryjne nie będą działać :lol: dobiera światła działają jak masz na ON nie zależnie czy silnik chodzi czy jest wył

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mmaajjkkeell , masz na 1000000% źle włożoną żarówkę. Światło pozycyjne świeci mocniej niż powinno a stopu nie ma tak? Pozycja powinna się tylko ledwo tlić.

Obejrzyj żarówkę jak piszą cykli i PietroAT. Zatrzaski bagnetowe są na różnych wysokościach po oby stronach. U Ciebie jest przekręcona o 180 st. Trzeba ją mocno wetknąć - tak że będziesz miał wrażenie że ją ukręcisz. Sprawdź to bardzo dokładnie.

Światło pozycyjne i stop świeci w pozycji ON

W pozycji P ( z blokadą kierownicy) działa tylko światło pozycyjne a stop nie.

Weź jakikolwiek miernik (np żarówkę z dolutowanymi kabelkami) i posprawdzaj styki w lampie przy wciśniętym stopie i włączonych światłach. Piszesz, że je przecierałeś, więc założę się, że włożyłeś żarówkę tak, jak było łatwiej, a nie tak jak powinno być.

EOT póki co. Czyli end of topic jakby coś :lol:

BTW, mamy wątek elektryczny na tym forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A gdzie jest przywitalnia??:lol:

Czytając te wypociny, zauważam że z majkela to niezły zawodnik jest... :lol:

aż żałuję, że nie mogłem sie na świeżo wczoraj do wątku przyłączyć - ręce opadają... :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

majkel, naciskaj zawsze przód i tył i będzie ok. Kiedyś z czasem wymień wyłącznik przy pedale tylnego hamulca.

dakarowy, ale byś sobie odreagował :lol: mnie też ominęła cała akcja :lol: może to dobrze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem tak samo W tej sytuacji myślę że przyczyna leży w czujniku stopu Taki mały podłużny wihajster troche powyżej pedału hamulca.Niestety chyba nie da się go rozebrać i naprawić trzeba wymienić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki a jak go wymienić? gdzie kupić ile kosztuje? I widzę, że niektórzy z tutaj piszących to wielcy geniusze hehe takie małe sprostowanie ja dopiero zaczynam swoją przygodę z motocyklem więc nie ma się co dziwić, że zadaję banalne pytania dla mnie są one bardzo poważne w tym momencie, jak będę miał doświadczenie większe wtedy pogadamy. Brak wyrozumiałości :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kup w serwisie BMW część nr 61312346553 nr 11 na rysunku.

310.png

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0175&mospid=51603&btnr=61_1373&hg=61&fg=31

Jest mocowany jedną śrubą wiec to musi być łatwe. Znajdź kostkę która łaczy go z wiązką elektryczną i umiejętnie rozłącz podważając zatrzask.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem pewien czy dokładnie o tę część chodzi bo kolega zdaje się ma F 650 a ta część jest od GS i trochę się różni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To sekcja przednia a on nie ma stopu w tylnej Sugerowałbym lelment nr 4 z tego rysunku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam eFa i nie przyglądałem się jak tam jest rozwiązana kwestia włączania STOP, ale wydaje mi się, ze element o którym mówisz nie jest mikro-włącznikiem elektrycznym w tylko hydraulicznym elementem wykonawczym i działa poprzez zmianę położenia tłoczka na włącznik który pokazałem w poprzednim linku - jest on zresztą opisany jako "Czujnik świateł stop, tylny". Nie, wiem, nie widziałem, z tego co widzę w realoem wychodzi mi taka koncepcja :lol:

Więc nie wiem o co chodzi.. ale niech posiadacze eFów teraz się wypowiadają. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro wrzucę fotkę tego czujnika będzie wiadomo. Nie zaprzeczę że jackx może mieć rację bo u mnie jest to poumieszczane nieco inaczej niż na rysunku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak będzie chyba najlepiej :lol:

Też czekam z niecierpliwością na fotę, dzięki mirek2404 :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chłopaki a jak go wymienić? gdzie kupić ile kosztuje? I widzę, że niektórzy z tutaj piszących to wielcy geniusze hehe takie małe sprostowanie ja dopiero zaczynam swoją przygodę z motocyklem więc nie ma się co dziwić, że zadaję banalne pytania dla mnie są one bardzo poważne w tym momencie, jak będę miał doświadczenie większe wtedy pogadamy. Brak wyrozumiałości :/

nie frustruj się od razu, my jesteśmy baaaardzo wyrozumiali i przyjaźni - na bmwklubpolska "motocykliści" by Cię wyzwali od "użytkownika motocykla" ... nie miałeś nigdy roweru w dzieciństwie ? najprostsze czynności mechaniczne z użyciem śrubokręta utożsamiasz z czarną magią? nie ma problemu, czerpanie podjarki z jazdy motocyklem nie jest zarezerwowane dla mechaników, nawet nie dla umysłów ścisłych, muszą być takie osoby jak Ty żeby mechanicy motocyklowi nie umarli z głodu, ale nie pytaj prosze " gdzie kupić za ile" bo jeśli udało Ci się zalogować na forum i wymotać nie jednego posta, to na pewno poradzisz sobie z wpisaniem frazy w gógla, forum to narzędzie do zgłebiania tematów, a nie informacja pkp-bmw... moja rada:

1. sciągnij manuala

2. znajdź part-number (jackx już prawie Ci na talerzu podał)

3. znajdź sklep z cześciami bmw i kup po czym pojedż do warsztatu

4. lub od razu jedź do warsztatu tam Ci naprawia/wymienią/wystawią rachunek itp

bez urazy, ale miej również dla nas odrobinę wyrozumiałości :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeju chłopaki dziękuję bardzo za pomoc cieszę się, że jest takie forum i tacy wspaniali ludzie którzy poświęcają swój czas aby pomagać innym jeszcze nie udało mi się naprawić tego stopu ale dziękuję za te schematy i porady i chłopaki ja mam to BMW z 1997r. F650 to nie jest ani chyba CS ani GS. mogę podać numer ramy jeśli by wam to pomogło w ustaleniu co jest przyczyną czy ten tłoczek czy właśnie ta blaszka przy stopie hamulca. I oczywiście na razie wszystko próbuje sam naprawić bo to jest najlepsza metoda aby poznać motocykl a jak już czegoś nie będę umiał no to wtedy do mechanika. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wypowiedzi porady itp. I chłopaki pytanie czy to ten tłoczek może być uszkodzony czy ta blaszka przy stopie hamulca?? bo tam jeszcze ten tłoczek ma jakąś regulację na śrubę nie wiem do czego ona służy może z nią mam coś zrobić?? i będzie dobrze hehe:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj poszedłem do garażu to stwierdziłem że i u mnie tylny ,,stop'' wcięło Zacząłem kombinować i wykombinowałem że niekoniecznie czujnik bo ten niedawno wymieniłem.Zauważyłem że mam malutki wyciek z pompy tylnego hamulca (to ten taki większy pionowy czarny wihajster na zdjęciu) Czujnik na moje oko działa ciśnieniowo czyli wyciek z pompy oznacza słabe ciśnienie i nie załącza ono czujnika.Może u kolegi ta sama historia.Objaw: jak się popompuje pedał hamulca zaczyna syczeć cieknąć i pojawia się piana u dołu pompy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak przy okazji zapytam jaki jest dobry płyn do układu chłodzenia, oczywiście do BMW F650:) czy MOTOCOOL jest dobrym płynem bo taki mi zaproponowano?? Czy jakiś inny?? I gdzie się sprawdza poziom tego płynu mam nalać na maxa do chłodnicy??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

he.. u mnie tez nie swieci sie stop przy noznym hamulcu. Ale w moim przypadku to bedzie czujnik bo na krotko swieci :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mirek2404, czyli faktycznie tam jest włącznik hydrauliczny. Dziwi mnie zatem, dlaczego w realoem wszędzie figuruje ten mikroprzełącznik i to w różnych rocznikach czy to F650 czy F650ST. Nie ma tam dodatkowo jakiegoś wichajsterka przy pedale?

mmaajjkkeell, teraz do Ciebie kolego :lol:

my naprawdę jesteśmy wyrozumiali i chętnie pomagamy.. wszystkim.

Ale proszę, weź sobie do serca to co napisał MiKo. Tworzymy tu społeczność. Tu każdy coś od siebie daje. Jeśli ktoś nie może lub nie chce nic dać, to tylko czyta lub ewentualnie poprosi o pomoc jeśli spotkał się z jakimś nowym problemem. Tu nie ma miejsca dla egoistów. W przypadku Twoich pytań albo temat jest już opisany na forum, albo nie można udzielić prawidłowej porady przez brak istotnych informacji typu model i rocznik na początku wątku. Na przyszłość postaraj się bardziej rozpoznać problem, żeby w trakcie gdy wiele osób ruszy głowami nie okazywało się, że chodzi o coś innego. Przeszukaj forum, pogooglaj, pomyśl, usiądź i wyciągnąć wnioski a potem pisz. Śmiało pisz. Ale tylko jeśli jest coś warte napisania.

Nie zrażaj się proszę. Stosuj się do zwykłych niepisanych forumowych zasad i będzie dobrze.

Wypijemy :beer: na zlocie.. jeśli jesteś pełnoletni :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy pedale hamulca nic nie ma ale takowy wihajster gdzieś jest,Ponieważ mi to nie daje spokoju będę go szukał Może być że przyczyna tkwi własnie tam. Jak ustalę co i jak coś wrzucę może komuś jeszcze się przyda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×