Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i ewentualne przeniesienie do odpowiedniego działu. Jeżdżąć Efką po lasach z podniesioną szczęką dostaję piachem prosto w oczy. Nie wiem czy to tylko moja przypadłość czy też tak macie?

Przekopując internet znalazłem takie mądre coś http://www.ebay.pl/i...d80c2d#shpCntId i zamierzam kupić.

Teraz moje pytania: czy ktoś miał coś takiego, podobnego, zrobił sam, kupił gdzieś w kraju?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak właściwie to mieszkam w lesie więc nawet jadąc 200m do bramy już mi sypie po oczach. Zresztą u nas mamy masę leśnych dróg p-poż udostępnionych do ruchu.

Edytowane przez Marychu
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety nie mam czasu na takie twórcze myślenie dlatego chyba pójdę na łatwiznę i kupię. Poszukam jeszcze może gdzieś taniej lub u nas. Jak znajdę ostateczną ofertę to może jeszcze ktoś chętny się zgłosi. No chyba, że to tylko mnie "piachem w oczy"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No chyba, że to tylko mnie "piachem w oczy"?

Jeżdżę po piachach, szutrach i przez większość czasu mam otwartą szybkę i nic oprócz komarów i meszek mi nie wpada.

Może to jest kwestia opon? Ja mam bardziej szosowe Anakeeny 2. Na kostkach może jest inaczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżdżę na metzelerach tourance , mam 183 wzrostu i sypie mi piachem między bakiem a kierownicą. Może jakiś dziwny jestem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tourance są trochę bardziej dualowe niż Anakeeny...

w jakim sensie bardziej dualowe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mają agresywniejszy bieżnik i zastosowanie jest bliżej równowartości 50/50. To miałem na myśli.

Anakeeny bardziej asfalt, chociaż na szutrach bardzo dobrze sobie radzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wiem czy one takie 50/50 bo po piachu dramatycznie je nosi na boki.

Są bliższe tej wartości niż Anakee

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzeczać się nie zamierzam ale podobno Anakee świetnie się zachowuje w lekkim terenie a Tourance ..."Sam producent określa ten produkt jako w 80% drogowy i tylko w 20% terenowy"... Tak czy inaczej Metzelery sypią mi piachem po pysku i kombinuję jak temu zaradzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze sypanie pisakiem to nie wina opon, po drugie to nie są opony terenowe (a porównywanie które z tych 2 są bardziej terenowe jest jak porównanie globalnego ocieplenia z dniem dziecka), po trzecie to nie ten wątek jeśli chodzi o spory o doświadczenia z oponami :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie Anakee radzą bardzo dobrze, ale na szutrach. Kopny piasek lub błoto, to raczej nie powalają. Tourance'ów nie miałem, tylko czytałem opinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze sypanie pisakiem to nie wina opon

jak się ma kostkę, a nie szosową oponę to nie będzie bardziej sypać piaskiem/ błotem? Pomijam fakt obecności lub braku błotnika, ponieważ nic o tym nie wiemy.

po drugie to nie są opony terenowe

ale chyba nikt nie twierdził, że tak jest ;)

po trzecie to nie ten wątek jeśli chodzi o spory o doświadczenia z oponami :-P

tu masz rację, ale wydawało mi się, że to może być przyczyną tematu wątku, ale mogę się mylić i ktoś bardziej doświadczony wyprowadzi mnie z błędu :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Dakarowy, trochę się pogubiliśmy z tymi oponami. Wychodzi na to, że tylko mi sypie piachem. Błotnik cały, wszystko tak jak fabryka złożyła a mimo wszystko bak mam cały zapiaszczony i pod zębami trzeszczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Dakarowy, trochę się pogubiliśmy z tymi oponami. Wychodzi na to, że tylko mi sypie piachem. Błotnik cały, wszystko tak jak fabryka złożyła a mimo wszystko bak mam cały zapiaszczony i pod zębami trzeszczy.

Czyli dobrze rozumiem, ze sypie Ci spod przedniego kola? Na pewno?

masz może jakieś zdjęcia problemu?

Tutaj to by sie film przydal a nie fotka po fakcie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie bardzo mam jak zrobić zdjęcie ziaren piachu w locie. Sypie mi między bakiem a kierownicą tam gdzie lagi idą. Może przewrażliwiony jestem, ale po piachu w zamkniętym kasku muszę jeździć. :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak na szybko to mam tylko takie zdjęcie błotnika ale wydaje mi się, że wszystko jest tak jak powinno być.

post-3369-0-88655100-1381439185_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krótki błotnik to i sypie, mi sypało w KLE 500 i nic z tym nie zrobiłem, no może poza tym że go sprzedałem :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×