Skocz do zawartości
Doodek

Garmin - zapisanie trasy do gpx - czy da się potem zrobić z tego "zaplanowana trasę"?

Recommended Posts

Mam takie pytanie - może ktoś to przerabiał:

Powiedzmy że latam sobie dookoła komina lub dalej i trasa cały czas "się zapisuje" w moim Zumo 350LM. Potem ściągam plik gpx na kompa. Za jakiś czas chcę sobie polatać po tej samej trasie - czy da się jakoś wgrać ten plik gpx do navi, tak, żeby prowadził po tej samej trasie? Albo ktoś jechał fajna trasą, wrzucił gpx w sieć i chce tę trasę powtórzyć...

Póki co doszłam metoda prób i błędów i kilku wkurzeń do tego, że jeśli ten gpx to "track" to jak go wgram w Garmina to ten go "nie widzi", natomiast jeśli jest jako "route" to go widzi w |zaplanowanych podróżach" ale... podaje komunikat że plik ma więcej niz 29 "via points" i w związku z tym został podzielony na np. 65 odcinków, każdy jako "osobna" zaplanowana podróż... to jeszcze by nie było takie złe, gdyby garmin nie wyświetlał tylko 13 odcinków i ani jednego więcej...

Czy ktoś coś może poradzić?

Próbowałam poszukać na garniaku ale tam jest za dużo informacji i nie potrafię tam nic wyszukać, a poza tym i tak w większości nic nie rozumiem z tego co tam piszą...

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektóre Garminy (na pewno te ręczne) mają funkcję "trackback", która pozwala powtórzyć trasę z zapisanego tracka (nie pamiętam, czy tam były jakieś ograniczenia dot liczby punktów).

Pozostaje Ci chyba tylko przeedytować gpx np. w mapsource tak, żeby zmniejszyć liczbę waypointów i pozostawić te krytyczne, które definiują trasę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w 62st na pewno sie da, sprawdzę dzisiaj i opiszę co i jak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zumo 350LM

Czy ktoś coś może poradzić?

Kolega przerabial ten temat ... najszybsze rozwiazanie i najlepsza rada ... zmienic urzadzenie na inne ...

tlumaczyc jak zrobic to w 350LM sie nie podejmuje ... da sie ale IMHO wiecej rzezbienia niz to warto ...

to jeden z powodow dla ktorych turystyczne 60, 62, oregony, montany etc sa bardziej popularne w offturystyce niz drogowe zumo

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[edytowane do posta poniżej]

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektóre Garminy (na pewno te ręczne) mają funkcję "trackback", która pozwala powtórzyć trasę z zapisanego tracka (nie pamiętam, czy tam były jakieś ograniczenia dot liczby punktów).

Pozostaje Ci chyba tylko przeedytować gpx np. w mapsource tak, żeby zmniejszyć liczbę waypointów i pozostawić te krytyczne, które definiują trasę...

Funkcja trackback jest, ale obejmuje tylko ostatni odcinek, a nie "wybrany" z jakiegoś załadowanego tracka.

Gdy przeedytowałam tracka to w ogóle nie "zauważyło" że w paru miejscach między punktem A i B "przeciągnęłam" trasę żeby nie szła np. autostradą tylko droga alternatywną, zawijasami itp, - po wgraniu do Zumo trasa była bez tych edytowanych punktów.

Kolega przerabial ten temat ... najszybsze rozwiazanie i najlepsza rada ... zmienic urzadzenie na inne ...

tlumaczyc jak zrobic to w 350LM sie nie podejmuje ... da sie ale IMHO wiecej rzezbienia niz to warto ...

to jeden z powodow dla ktorych turystyczne 60, 62, oregony, montany etc sa bardziej popularne w offturystyce niz drogowe zumo

nie chodzi mi o jazdę offem, tylko niekoniecznie najprostszą/najszybszą/najkrótszą droga do celu...

Generalnie do wyznaczania trasy z punktu A do B zumo mi bardzo odpowiada, ale do powtarzania czyjejś/swojej wcześniejszej trasy chyba już nie... Z drugiej strony to raczej sporadyczne przypadki, więc może warto czasem porzeźbić, skoro się da?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie chodzi mi o jazdę offem, tylko niekoniecznie najprostszą/najszybszą/najkrótszą droga do celu...

Generalnie do wyznaczania trasy z punktu A do B zumo mi bardzo odpowiada, ale do powtarzania czyjejś/swojej wcześniejszej trasy chyba już nie... Z drugiej strony to raczej sporadyczne przypadki, więc może warto czasem porzeźbić, skoro się da?

No to ja bym w mapsource (w albo czymś innym) odtworzył tego tracka jako route dobierając punkty pośrednie tak, żeby obliczanie trasy (w narzędziu i w zumo) poprowadziło Cię jak było w tracku.

Upierdliwe, ale chyba najlepsze rozwiązanie. Przy automatycznie lub półautomatycznie wyfiltrowanych punktach pośrednich to nie masz gwarancji, że poprowadzi Cię tak jak chcesz. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja bym w mapsource (w albo czymś innym) odtworzył tego tracka jako route dobierając punkty pośrednie tak, żeby obliczanie trasy (w narzędziu i w zumo) poprowadziło Cię jak było w tracku.

Upierdliwe, ale chyba najlepsze rozwiązanie. Przy automatycznie lub półautomatycznie wyfiltrowanych punktach pośrednich to nie masz gwarancji, że poprowadzi Cię tak jak chcesz. :)

tylko wtedy jest za dużo punktów pośrednich i mi to tnie na części, po czym i tak ładuje nie wszystkie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Agata .. zmien zalozenia, odbiornik albo szykuj sie na doktorat z nawigacji Garmina ... forum Garniaka jest kopalnia informacji tylko musisz miec duzo czasu i wytrwalosci - na brak jednego i drugiego chyba nie narzekasz

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie mam ani czasu ani wytrwałości, a doktoryzować się nie chcę...

czyli jednym słowem - to co chcę zrobić dla tego modelu jest niemożliwe. Ok, zamykamy temat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli latasz po drogach to chyba mozliwe. Jak ktos pisal nalezy slad przerobic na trase (route). Nie kojarze ile Twoje zumo moze przyjac punktow posrednich... Gdzies widzialem program lub funkcje w BaseCamp umozliwiajace redukcje waypointow w trasie do ilosci akceptowalnej. Popatrze wieczorem. Jak znajde to wrzuce.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tego po prostu nie ogarniam :cry:

To wcale nie jest takie trudne. Slad to spis punktow. Zaleznie od ustawien taki punkt jest tworzony i zapisywany co jakis czas badz jesli pozycja sie zmieni o okreslony dystans np 1 metr. Podczas ustawien zapisu sladu w odbiorniku powinnas miec mozliwosc wyboru metody i dokladnosci zapisu. Tutaj mozna zredukowac na dzien dobry ilosc punktow. Nijak ma sie to do dlugosci przebytaj trasy ale zawsze cos. Slad wtedy tez sporo traci na dokladnosci. Zwlaszcza jesli poruszasz sie w terenie a na mapie nie masz wyrysowanej drogi w tym miejscu.

Po transformacji sladu do trasy odbiornik bedzie nawigowal od punktu do punktu ale tylko i wylacznie po drogach. Wlasnie sprawdzilem i najprostszym sposobem jest uruchomic BaseCamp. Wrzucasz tam swoj slad. Klikasz na niego prawym przyciskiem myszy i z menu wybierasz "Utworz trase z wybranego sladu". Odznaczasz "ptaszka" przy opcji "Automatycznie wybierz liczbe punktow" i w okienku wpisujesz ile Ci potrzeba. Gotowe :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w zumo chyba nie mogę zostawić co ile ma mi się zapisywać ślad...

no i skąd wziąć ifno ile punktów mi "potrzeba" tzn ile może być max, żeby mi to potem wgrało jako jedna planowaną trasę a nie wiele...

poza tym, już nie mam oryginalnych "śladów" (tracków) mam np. tylko "trasę" (route) więc teraz jest kwestia jak to przerobić

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po transformacji sladu do trasy odbiornik bedzie nawigowal od punktu do punktu ale tylko i wylacznie po drogach.

i to sie zgadza pod warunkiem ze punkty ze sladu i drogi sa na mapie w BC i w urzadzeniu. inaczej albo wywali blad podczas importu albo zrobi rekalkulacje trasy tak zeby podazac po drogach na mapie w urzadzeniu.

jesli jest slad zawiera odcinki gdzie nie pojechalismy droga bedaca na naszej mapie, albo pochodzi z urzadzenia ktore ma inne wersje mapy, itd to tak sie nie da zrobic

w 350LM przy planowaniu wycieczki tak ze sa odcinki ktorych nie ma na mapie trzeba kompilowac wlasna mape (nakladke) zawierajaca droge stworzona na podstawie sladu z wstawionymi punktami zwrotu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i skąd wziąć ifno ile punktów mi "potrzeba" tzn ile może być max, żeby mi to potem wgrało jako jedna planowaną trasę a nie wiele...

W oficjalnych danych ze strony producenta znalazlem tylko ze moze byc 100 tras. Instrukcja rowniez milczy na ten temat. Na amerykanskim forum znalazlem ze 350LM akceptuje trase do 25 via points. Montana podobno do 50. Najlepiej sprobuj wyslac taka trase przez BaseCamp. Jak bedzie wiecej niz np 30 to powinien pojawic sie odpowiedni komunikat.

poza tym, już nie mam oryginalnych "śladów" (tracków) mam np. tylko "trasę" (route) więc teraz jest kwestia jak to przerobić

Trzeba to zrobic recznie np w BaseCamp tzn. wyciac niepotrzebne punkty z trasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w 350LM przy planowaniu wycieczki tak ze sa odcinki ktorych nie ma na mapie trzeba kompilowac wlasna mape (nakladke) zawierajaca droge stworzona na podstawie sladu z wstawionymi punktami zwrotu...

Mysle, ze nie tylko w LM. W Montanie rowniez. Mapke - nakladke juz mam wyrysowana niektorych miejsc w MapEdit. Mam jednak problem przy konwersji do img Cgsmapper. Nie wiem jak to ogarnac.

Kolejny problem to osadzenie tej nakladki w mapie bazowej. Musialyby byc pkt wspolne z mapa bazowa jesli chce sie miec routing w takiej hybrydzie. Nie wiem czy to sie da w ogole ogarnac. Na dzien dzisiejszy wyswietlanie by mi wystarczylo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nakładki na mapki, to już dla mnie za duzo... nic nie rpzumiem...

ok, generalnie w sumie to i tak nic z tego wsyzstkiego nie zrozumiałam... chyba sobie daruję...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nakładki na mapki, to już dla mnie za duzo... nic nie rpzumiem...

ok, generalnie w sumie to i tak nic z tego wsyzstkiego nie zrozumiałam... chyba sobie daruję...

Doodek, chodzi o to ze jesli nie masz w odbiorniku na mapie drogi gdzie byc powinna a trasa prowadzi przez "pole" to garmin sie pogubi podczas nawigacji. Nawigujesz albo po drogach albo bez drog. Nie da sie na raz w obu trybach. Zeby to obejsc na podstawie sladu rysuje sie drogi w miejscu w ktorym brakuje jej na mapie. To tak w mocnym skrocie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doodek, chodzi o to ze jesli nie masz w odbiorniku na mapie drogi gdzie byc powinna a trasa prowadzi przez "pole" to garmin sie pogubi podczas nawigacji. Nawigujesz albo po drogach albo bez drog. Nie da sie na raz w obu trybach. Zeby to obejsc na podstawie sladu rysuje sie drogi w miejscu w ktorym brakuje jej na mapie. To tak w mocnym skrocie.

trasy ktore mam sa "po drogach"...

co nie zmienia faktu ze nie ogarniam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

trasy ktore mam sa "po drogach"...

co nie zmienia faktu ze nie ogarniam

Czyli 25 pkt w trasie (via points) to az nadto. Jesli nie to mozesz trase rowniez podzielic na dzienne odcinki i miec ich kilka. Otwierasz ta trase ktora Ci zostala w basecamp i recznie ja poprawiasz. W Twoim przypadku usuwasz nadmiar punktow jesli nie popsulo Ci sie wszystko w miedzy czasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli trasa jest "powywijana" to 25 punktów możę być mało... i czasami jest to odcinek 100 km, więc do przejechania w parę godzin, a nie dni, więc szkoda mi to dzielić na odcinki, z których każdy ma długość kilku kilometrów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w Base campie slady i route mozna konwertowac z jednego w drugie czyli np slad->route->slad

Musisz usiasc w Basecampie i po experymentowac. Wez slad zamien na route zobaczy czy dziala przeslij na garmina, potem edytuj ten slad zmien i znow przeslij az dojdziesz do optymalnej metody dla siebie i trasy.

w Base camp nawet jak trasa ma wiele zakretow to garmin pociagnie ja po drodze uzywajac tylko 2 punktpw wiec warto je ustawiac na rozjazadach ktorymi chcemy jechac. Ale fakt opanowanie calosc zajmuje troche czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja się wetnę bo pytanie mam prawie podobne...prawie ;)

Jest 62S a w nim zapisany ślad, powiedzmy miesiąc temu. Nie mam ze sobą kompa, a chcę by Garmin poprowadził mnie ta sama trasą bo... bo tak ;)

W ślad wejść potrafię, zobaczyć mogę, mogę jechać po śladzie (ale jak z niego zjadę to sam muszę na niego trafić itp. itd. mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi ;) - jaśniej nie potrafię) ale już nie potrafię uruchomić opcji prowadź po śladzie. Ślad raczej jest długi - całodniowy. Da się to ugryźć ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×