Skocz do zawartości
MTBiker

Przewodniki / Trasy

Recommended Posts

Szukalem po sieci ale modelu 620mb moto ni cholery znalezc nie moglem. Jest za to 320bm moto. Nie wiem czy to jest to samo? Jesli to urzadzenie mialoby kosztowac tyle co Lark, ktory jest od niego niewiele gorszy to mialoby to moze i sens ale 950zl za dosc przecietne urzadzenie to moim zdaniem zbyt wiele. Przy sumie 1000zl mozna juz szukac Garmina.

Właśnie dzisiaj otrzymałem maila od przedstawiciela - sprzedawcy i nie jest on dostępny w sprzedaży, a w tej cenie uważam tak samo, wolałbym już Garmina jakiegoś. ;-)

A ceny nawigacji nieźle poszybowały do góry, że o motocyklowych nie wspomnę :-)

Chyba czas przerzucić się na mapy papierowe, co za czasy :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat tematem, ale brakuje mi na forum tematu typu: Warto zobaczyć/Koniecznie zobacz, chodzi mi o temat w którym osoby które już kawałek świata, a szczególnie Europy zobaczyły, mogły by wrzucić krótkiego treściwego posta z krótkim opisem czy odnośnikiem i lokalizacją (ewentualnie z 2-3 zdjęcia) co warto zobaczyć/gdzie warto się wybrać odwiedzając dane państwo czy krainę geograficzną. Mniej wyjeżdżeni mogli by sobie tam zaglądnąć np. planując jakąś podróż i może akurat coś mu się spodoba, a wcześniej o tym nie słyszał. Mogło to by być podzielone tematycznie np. Bałkany, Skandynawia, Alpy, etc. Najlepiej żeby tematy były jak najbardziej treściwy i nie spamowany. Jeżeli istnieje a nie znalazłem lub nie znajdzie poparcia i chętnych do dzielenia się to przepraszam i post do kosza ;-)

Edytowane przez Maarian
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym sezonie nie dane mi było pojeździć po Ukrainie, zamierzam to zrobić w następnym sezonie. W ramach przygotowań do szwędania się po zachodniej Ukrainie, zbieram niezbędne mapy. Z papierowymi nie ma problemu, gorzej jest z wektorowymi do nawigacji. Szwędając się po Polsce przyzwyczaiłem się do standardów Pl.Topo, która wg. mnie jest genialna zarówno na bezdroża jak i jazdę po miastach. Jej jedynym mankamentem jest to, że ogranicza się swym zasięgiem wyłącznie do obszarów Polski. Problem ten został nareszcie rozwiązany. Dla posiadaczy Pl.Topo pojawiły się rozszerzenia obejmujące swym zasięgiem tereny odległe o ok. 500km od naszych granic (Litwa, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Czechy, Węgry, Rumunia). Porównywałem je z mapami rastrowymi i wygląda to całkiem nieźle, mapa jest bardzo szczegółowa. Poniżej zamieszczam zrzut z ekranu okolic Beresteczka i Włodzimierza Wołyńskiego.

ber%2B1%2B%282%29.JPGW%C5%82.%2BWo%C5%82..JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym sezonie nie dane mi było pojeździć po Ukrainie, zamierzam to zrobić w następnym sezonie. W ramach przygotowań do szwędania się po zachodniej Ukrainie ....

Jak Ci się już ukraiński szwędacz włączy to daj znać na forum z chęcią dołączę. Trochę map jest TUTAJ tylko nie wiem w jakim formacie, ale trzeba byłoby sprawdzić. Jak będę miał chwilę to popatrzę bo ukraińskie tematy też mnnie interesują. Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak Ci się już ukraiński szwędacz włączy to daj znać na forum z chęcią dołączę.

Oczywiście, dam znać, może jeszcze inni będą chcieli się poszwędać po zadupiach zachodniej Ukrainy :). Przewiduję kwiecień- maj, choć zapewne nie skończy się to na jednej eskapadzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, dam znać, może jeszcze inni będą chcieli się poszwędać po zadupiach zachodniej Ukrainy :). Przewiduję kwiecień- maj, choć zapewne nie skończy się to na jednej eskapadzie...

Na ile dni chcesz jechać? Jakimi drogami? Na szutry, krzaki, połoniny bym się pisał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że będzie to kilka wypraw, 1-4 dniowych (ale nie wykluczam i dłuższych). Przejazdy drogami bocznymi, ale specjalnie w błoto po pachy pchać się nie będę :), jak się trafi to trudno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Planowałem ( na lato) wyjazd na Huculszczyznę: Czeremosz, Żabie itp. O połoninach nie myślałem, ale czemu nie?

Edytowane przez mila1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Planowałem ( na lato) wyjazd na Huculszczyznę: Czeremosz, Żabie itp. O połoninach nie myślałem, ale czemu nie?

Takie piękne trasy na przykład :)

hucul1.JPG

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wykop nie wykop, ale po co zakładać osobny temat

z czego skorzystać do wyznaczenia trasy w komputerze aby wgrać ją potem do Osmand? google maps są zbyt mało szczegółowe

jestem niestety totalnym laikiem, a chciałbym przygotować sobie jakąś trasę dojazdu bocznymi drogami do Chocimia

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

428469412_247488705079964_53559555225371

Gdzie by tu w tym roku? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trwają negocjacje

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Całe życie pod górę. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, Pawel napisał:

428469412_247488705079964_53559555225371

Gdzie by tu w tym roku? 

Do CZECH:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Omis Hodża napisał:

Całe życie pod górę. 

No my pod górę :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Do CZECH
Byłem dzisiaj w Czechach 20240223_140054.jpg

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×