Skocz do zawartości
MTBiker

Przewodniki / Trasy

Recommended Posts

Czy uwazacie ze w poddziale Wyprawy mozna by dodac jeszcze jedna sekcje przewodniki?

W srodku watki z opisami krotkimi danych terenow, jakies punkty GPS, moze tracki (trasy), co koniecznie obejrzec w okolicy itp?

Takie zebrane informacje zeby nie trzeba bylo przypominac sobie kto i gdzie opisywal dana okolice i szukac po relacjach i planowanych wypadach ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dobry pomysł , tylko będe musiał sklecić jakąś instrukcję obsługi , żeby każdy wg algorytmu ładnie klecił wątki

może zrobimy tak - ja założę dział, a Ty napiszesz pierwszego posta, bazując na jego konstrukcji napiszę instrukcję :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i po co mnie to bylo :lol: nie obiecuje ze opublikuje cos w 3 sekundy, ale w skonczonym czasie cos wyprodukuje :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki dla mnie pomysł bomba :lol:

Marzył mi się taki przewodnik - 'Polska off-road', były jakieś próby na ADV ale nie wiem czy coś z tego wyszło. W każdym razie super inicjatywa i na pewno sam jakąś traskę wrzucę :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super pomysł, ale MTbiker wytłumaczysz nam tutaj jak te logi-tracki się robi.. Jakie są możliwości w jakiej nawigacji i co to jest do cholery WGS-84 i plik gpx no i jeszcze te NMEA/SIRF? :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od odwzorowan geograficznych, protokolow transmisji danych i chipsetow GPSow sa madrzejsi ... nie czuje sie ekspertem w tej materii - raczej praktykiem :lol:

W dlugie zimowe wieczory mozna popisac cos o wykorzystaniu softu, map cyfrowych przy planowaniu tras.

Ja najbardziej lubie miec wgrane punkty charakterystyczne i spokojnie na azymut sobie do nich zdazac ta droga ktora wyglada lepiej (czyli gorzej :lol: ).

Wyznaczanie trasy przez GPS najczesciej odpalamy gdy zaczyna sie sciemniac a np do miejsca noclegu jeszcze kawal drogi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wspaniale to wygląda Łukasz :lol: się rozpędzasz dopiero widzę :lol: - sklece z tego w wolnej chwili "zasady zamieszczania przewodnika"

DZIĘKI CI WIELKIE ZA TWÓJ WKŁAD W FORUM :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam,

sporo tras znajduje się pod poniższym linkiem:

http://www.mapchannels.com/MC4View.aspx ... ngh6_13075

Wszystko obejździłeś? Grzybiarki tez? :lol: cokolwiek to znaczy :lol:

Nieiwelka część tras w moich okolicach :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko obejździłeś? Grzybiarki tez? :lol: cokolwiek to znaczy :lol:

Nieiwelka część tras w moich okolicach :)

Jeszcze nie, ale kto wie?

Póki co muszę sobie urządzenie nawigacyjne sprawić by mnie prowadziło, bez tego to kiepsko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko obejździłeś? Grzybiarki tez? ;) cokolwiek to znaczy ;)

Nieiwelka część tras w moich okolicach :D

Jeszcze nie, ale kto wie?

Póki co muszę sobie urządzenie nawigacyjne sprawić by mnie prowadziło, bez tego to kiepsko.

Czekam na test MTBikera :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze do zlotu sie uda ROTFL - mam w planach probe i z OziExplorerem i z TwoNav polecanym przez Stonera.

Chwilowo kazda wolna chwile poswiecam na zrobienie motocykla - zabawy z nawigacja maja nizszy priorytet 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzis rano zrobilem eksperyment i odpalilem TwoNav - wersja 2 2 5 dziala bez problemu znajduje GPS itp. Poszukam jakis map zeby na zlot zabrac i test zrobic

Oziego mialem gdzies instalke - czeka na kolejna wolna chwile

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja w dalszym ciągu polecam Two Nav. Śmiga pod urządzeniem NavRoad (sprawdzone na sprzęcie Sida) i za free pobieracie mapy TOPO całej Polski, takie same jak nahttp://www.geoportal.gov.pl/. Jak dla mnie, to najlepszy przyjaciel dla amatora offroadu, jakiego można sobie wyobrazić.

Pomysł na dział super.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak juz wykop zrobiony to dorzuce kilka uwag.

Znalazłam przez przypadek taką stronkę z ciekawymi trasami, może ktoś skorzysta . Niestety nie mam żadnych programów do map, nie mogę ich otworzyć. :

http://www.kilometr....nne-index9.html

Zainstaluj sobie MapSource albo BaseCamp i po problemie. Mariusz uzywa Garmina 60CSx. Spytam go przy nastepnej okazji czemu nie wrzucil gotowca w GPX tylko wybral taki format.

Chłopaki dla mnie pomysł bomba :lol:

Marzył mi się taki przewodnik - 'Polska off-road', były jakieś próby na ADV ale nie wiem czy coś z tego wyszło. W każdym razie super inicjatywa i na pewno sam jakąś traskę wrzucę :lol:

Tez kiedys mialem takie plany. Byly tez proby tworzenia takiego przewodnika na podstawie trackow na innych forach. Nie do konca to wypalilo. Wokol siebie znam sporo fajnych tras offroad. Kombinuje przejazd na Jure 100% offroad ale chyba sie nie uda. I tak mam juz z 75% pokrycia off wiec nie jest zle. Moze cos uda sie usprawnic przy kolejnej wycieczce w tamte rejony. Temat sie ciagle rozwija.

Uwazam, ze wrzucanie no forum publiczne tych trackow to absolutna pomylka. Czesto te tracki wykorzystywane sa niewlasciwie i przez niewlasciwych ludzi. Dorwie sie do tego banda huliganow i moge juz o tej trasie zapomniec bo zaczyna sie tam regularne polowanie na motocykle. Mnie i kolegow z grupy opracowanie takiej trasy kosztuje sporo km i czasem wizyty w nadlesnictwie. Szanujmy innych i przyrode bo niedlugo wszystko ogrodza plotami, zrobia zakazy wjazdu i bedziemy mieli jak w Niemcowni.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem laik jeśli chodzi o mapy gps i takie tam więc idę na łatwiznę. Jeżdżę z AM na urządzeniu NavRoad MB620moto i często wbijam trasę terenową. Odcinki do 100km najlepiej wyznacza, można czasem się zdziwić jakimi drogami prowadzi i najlepsze jest to że 90% tych dróg to są drogi gminne lub pożarowe dopuszczone do ruchu kołowego czyli jedziemy całkowicie legalnie. Generalnie w odcinkach do 100 km przynajmniej 50% trasy jest off. Ma też w opcji jazdę na azymut bardzo fajnie to rozwiązali, mapy w wersji powyżej 10.0. Oczywiście mówię tu tylko o Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i co? szukam tego Twojego navroad, ale jedyna na allegro ma cenę tak zabójczą że sobie daruję, a nigdzie indziej znaleźć nie łatwo... masz jakieś sensowne sprawdzone źródło gdzie można ją zakupić za rozsądną kasę? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i co? szukam tego Twojego navroad, ale jedyna na allegro ma cenę tak zabójczą że sobie daruję, a nigdzie indziej znaleźć nie łatwo... masz jakieś sensowne sprawdzone źródło gdzie można ją zakupić za rozsądną kasę? ;-)

Ja kupiłem w euro-agd na raty mieli w zestawie z scala rider solo. Co Ci poradzę dobre są to ludziska nie sprzedają ma do tego sporo fajnych funkcji i na rower i do wędrówek pieszych :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupiłem w euro-agd na raty mieli w zestawie z scala rider solo. Co Ci poradzę dobre są to ludziska nie sprzedają ma do tego sporo fajnych funkcji i na rower i do wędrówek pieszych :mrgreen:

Tak? Ile trzyma bateria? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie chcę Ci skłamać ale te 3-4 godziny może nawet dłużej jak była nowa to bez problemu do tego możesz dokupić drugą i wymieniać jak w telefonie. W zeszłym roku dużo jeździła ze mną na rowerze i naprawdę byłem mile zaskoczony czasem działanie tej navi na baterii. Ma kompas, liczy Ci wszystko wysokość prędkość kilometry zapisuje parametry trasy i wiele innych, to z poziomu urządzenia bez odpalania map, jeszcze nawiguje na mapach tzw kmap to są mapy przystosowane z papierowych na nawigację niestety płatne.

Edytowane przez elektrician

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukalem po sieci ale modelu 620mb moto ni cholery znalezc nie moglem. Jest za to 320bm moto. Nie wiem czy to jest to samo? Jesli to urzadzenie mialoby kosztowac tyle co Lark, ktory jest od niego niewiele gorszy to mialoby to moze i sens ale 950zl za dosc przecietne urzadzenie to moim zdaniem zbyt wiele. Przy sumie 1000zl mozna juz szukac Garmina.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak przepraszam to jest 320bm moto. Ja dałem za niego 900 ale z zestawem scala rider solo. Cóż ja jestem zadowolony miałem wcześniej larka 35.0 ale się szybko skończył z navroad jeżdżę już 2 lata i śmiga jak złoto w deszczu kurzu itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×