Skocz do zawartości
ozon.00

f650gs Dakar, Transalp 650/Varadero 1000, v strom 650/1000

Recommended Posts

Opinie są różne, często poparte własnym doświadczeniem, dla mnie handlarz to handlarz i prawdy albo Ci nie powie, jeśli nawet całą zna, albo jej po prostu nie zna, a maluje historię taką jaką chciałbyś usłyszeć, oczywiście nie można tego uogólniać, pewnie kilku handlarzy w kraju porządnych jest - choć osobiście nie znam żadnego. ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osoby o których pisałem,sprzedały setki motocykli, są w środowisku znane od lat. Znają się na moto, bo to Ich sposób życia. Nie wciskają kitu i chłamu. Są uczciwi, bez ściemy mówią o stanie moto, zresztą badziewia nie kupują. Znam kilka sytuacji , ze po rozmowach tel , zdjęciach , przywozili pod dom kupującego konkretny sprzęt , dochodziło do transakcji. Nie było sytuacji , ze co innego słyszysz a co innego jest. Stanu technicznego, bezwypadkowosci można być pewnym . Ale jak pisałeś, dakarowy, każdy ma swoje doświadczenia , przez które patrzy na Świat :). Ja tez mam złe doświadczenia od handlarzy np aut. To jednak nie oznacza, ze wszyscy są oszustami :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opinie są różne, często poparte własnym doświadczeniem, dla mnie handlarz to handlarz i prawdy albo Ci nie powie, jeśli nawet całą zna, albo jej po prostu nie zna, a maluje historię taką jaką chciałbyś usłyszeć, oczywiście nie można tego uogólniać, pewnie kilku handlarzy w kraju porządnych jest - choć osobiście nie znam żadnego. ;-)

Nie na darmo w mitologii greckiej bóg handlarzy i złodziei to ten sam bóg - Hermes :-D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do życzliwości.... póki pisze się przez "ó" :-D

A jak miał na myśli kod PUK ? a nawet kilka kodów ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam! Wczoraj byłem na oględzinach dwóch V stromów ;) Pierwsze pojechałem obejrzeć v stroma 1000. Motocykl w stanie wizualnym - PERFEKT. Nie podrapany, zadbany, czyściutki (co po części jest podejrzane), od prywatnego właściciela. Wersja K2 z 2002r z przebiegiem podobno nie cofanym 38000.

Pierwszy problem jaki zaobserwowałem to:

- Wyciek płynu/oleju hydraulicznego ze zbiorniczka przy sprzęgle. Nie jestem w tym specjalistą ale dziwna sprawa że płyn ten zniknął. Zaowocowało to tym, że nawet nie mogłem ruszyć tym motocyklem. Właściciel ma to uzupełnić i ma to hulać przy następnych oględzinach.

- Głośne sprzęgło, po prostu nawet na wolnych obrotach dzwoni -.-'

- Kolejna sprawa to wiązki przewodów przy lampie. Normalnie to w tamtym miejscu powinny być te wiązki schowane w gumowej obudowie jak widziałem w innych deelach, a tutaj wszystko latało jak chciało

Ogólnie, do drobnych poprawek mechanicznych, ale wizualnie bardzo zadbany i bardzo dobrze wyposażony.

Drugiego V stroma 650 oglądałem w Bielsku Białej. Hmmm wizualnie do sporych poprawek, praktycznie cały do malowania bo "tu i tam" coś podrapane itp. Ale szczerze silniczek chodził jak zegarek, idealnie. Pierwszy v strom którego oglądałem co tak rewelacyjnie śmigał. Serduszko zdrowe, tylko "ciałko" do poprawy ;) Właściciel, widać że nim jeździł i nie miał nic do ukrycia, motocykl bardzo bogato wyposażony. Silniczek, elektronika - stan idealny. Wizualnie niestety jest cieniutko, sporo do poprawek, ale w zimowe dni zawsze mogę się zając odnawianiem poszczególnych elementów. Dlatego w pierwszej kolejności, biorę po uwagę motocykl z Bielska Białej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam przynajmniej dwóch handlarzy moto, którzy mają sprawdzone , pewne sprzęty. Poświęcają czas aby wyszukać , przywieźć , nawet serwisować /poprawić. Co złego w tym , że doliczając swoją marżę- w ich przypadku rozsądną? Osoba która nie zna rynku na szukanie wyda duzo wiecej ( czas, dojazdy, indywidualny transport itp)i często kupuje podpiciwany złom w który wkłada kolejną kasęna reanimację zakupu. Oczywiście zdarzają się złote strzały, ale to rzadkość a nie norma. Prawdziwy handlarz dba. swoją reputację bo w środowisku moto szybko stracić moze rynek z ktorego żyje. Chodzi mi o to, że uogólnienia nie są sprawiedliwe dla nikogo. Od uczciwego handlarza warto kupić, bo w efekcie , mimo marży, płaci się taniej.

Ogólnie to mam złe doświadczenia z handlarzami, zawsze coś mają do ukrycia :/ W sierpniu z kuzynem oglądaliśmy honde shadow 750 i karteczka była wystawiona za 12000zł a handlarz do mnie z tekstem że jak się dzisiaj zdecyduję to jest moja za 8000zł :shock: (pan z Płazy).... W Krakowie przy oględzinach trampka "pan handlarz" zażyczył sobie 300zł bezzwrotnej "zaliczki" za jazdę próbną... Pominę fakt iż trampek był w stanie tragicznym, a jego obudowa wręcz ociekała sylikonem :/ To tylko przykłady, od dłuższego czasu szukam motocykla i KAŻDY handlarz coś próbował mi wcisnąć, a ja sobie nie pozwolę na to, bo wolę dłużej poszukać a kupić motocykl pewny i zadbany ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam! Wczoraj byłem na oględzinach dwóch V stromów ;) Pierwsze pojechałem obejrzeć v stroma 1000. Motocykl w stanie wizualnym - PERFEKT. Nie podrapany, zadbany, czyściutki (co po części jest podejrzane), od prywatnego właściciela. Wersja K2 z 2002r z przebiegiem podobno nie cofanym 38000.

Pierwszy problem jaki zaobserwowałem to:

- Wyciek płynu/oleju hydraulicznego ze zbiorniczka przy sprzęgle. Nie jestem w tym specjalistą ale dziwna sprawa że płyn ten zniknął. Zaowocowało to tym, że nawet nie mogłem ruszyć tym motocyklem. Właściciel ma to uzupełnić i ma to hulać przy następnych oględzinach.

- Głośne sprzęgło, po prostu nawet na wolnych obrotach dzwoni -.-'

- Kolejna sprawa to wiązki przewodów przy lampie. Normalnie to w tamtym miejscu powinny być te wiązki schowane w gumowej obudowie jak widziałem w innych deelach, a tutaj wszystko latało jak chciało

Ogólnie, do drobnych poprawek mechanicznych, ale wizualnie bardzo zadbany i bardzo dobrze wyposażony.

Drugiego V stroma 650 oglądałem w Bielsku Białej. Hmmm wizualnie do sporych poprawek, praktycznie cały do malowania bo "tu i tam" coś podrapane itp. Ale szczerze silniczek chodził jak zegarek, idealnie. Pierwszy v strom którego oglądałem co tak rewelacyjnie śmigał. Serduszko zdrowe, tylko "ciałko" do poprawy ;) Właściciel, widać że nim jeździł i nie miał nic do ukrycia, motocykl bardzo bogato wyposażony. Silniczek, elektronika - stan idealny. Wizualnie niestety jest cieniutko, sporo do poprawek, ale w zimowe dni zawsze mogę się zając odnawianiem poszczególnych elementów. Dlatego w pierwszej kolejności, biorę po uwagę motocykl z Bielska Białej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ozon, coś Ci się wpisy zdublowały i namnożyły ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... była wystawiona za 12000zł a handlarz do mnie z tekstem że jak się dzisiaj zdecyduję to jest moja za 8000zł :shock:

.... W Krakowie przy oględzinach trampka "pan handlarz" zażyczył sobie 300zł bezzwrotnej "zaliczki" za jazdę próbną...

Może ubierz się inaczej :lol:

Są handlarze i krętacze - jak to w życiu bywa. Podobnie jest z budowlańcami, mechanikami, prawnikami ... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
.

- Głośne sprzęgło, po prostu nawet na wolnych obrotach dzwoni -.-'

Standardowy problem litra - one tak po prostu mają ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ubierz się inaczej :lol:

Są handlarze i krętacze - jak to w życiu bywa. Podobnie jest z budowlańcami, mechanikami, prawnikami ... ;)

ha ha ha :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Standardowy problem litra - one tak po prostu mają ;)

hmmm ale z tego co czytałem i z informacji od właściciela DL'ki 1000 mówił że to nie przeszkadza w codziennej jeździe. Bardziej zastanawia mnie ten wyciek oleju/płynu hydraulicznego ze zbiorniczka przy sprzęgle :/ Na początku sprzęgło chodziło fajnie, ale po kilku "pompach" po prostu się zapadało i po wrzuceniu biegu motocykl gasł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmm ale z tego co czytałem, oraz z informacji od właściciela DL'ki 1000 mówił że to nie przeszkadza w codziennej jeździe. Bardziej zastanawia mnie ten wyciek oleju/płynu hydraulicznego ze zbiorniczka przy sprzęgle :/ Na początku sprzęgło chodziło fajnie, ale po kilku "pompach" po prostu się zapadało i po wrzuceniu biegu motocykl gasł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To tylko przykłady, od dłuższego czasu szukam motocykla i KAŻDY handlarz coś próbował mi wcisnąć, a ja sobie nie pozwolę na to, bo wolę dłużej poszukać a kupić motocykl pewny i zadbany ;)

Tak trzymaj. Poszukiwania w dzisiejszych czasach nie sa ani latwe ani tanie. Warto rowniez wziac pod uwage czynnik finansowy bo po jakims czasie moze sie okazac ze to co finalnie wlozyles w paliwo mogles na poczatku dolozyc do motka drozszego, ktorego nie brales pod uwage i cieszyc sie jazda. O stracie czasu nie wspomne.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze jest jednak obejrzeć 2-3-4 konkretne modele, wtedy nawet laik ma punkt odniesienia. Wiadomo że nie zauważy ukrytych wad ale będzie już troszeczkę więcej wiedział o danym modelu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam! Wczoraj byłem na oględzinach dwóch V stromów ;) Pierwsze pojechałem obejrzeć v stroma 1000. Motocykl w stanie wizualnym - PERFEKT. Nie podrapany, zadbany, czyściutki (co po części jest podejrzane), od prywatnego właściciela. Wersja K2 z 2002r z przebiegiem podobno nie cofanym 38000.

Pierwszy problem jaki zaobserwowałem to:

- Wyciek płynu/oleju hydraulicznego ze zbiorniczka przy sprzęgle. Nie jestem w tym specjalistą ale dziwna sprawa że płyn ten zniknął. Zaowocowało to tym, że nawet nie mogłem ruszyć tym motocyklem. Właściciel ma to uzupełnić i ma to hulać przy następnych oględzinach.

- Głośne sprzęgło, po prostu nawet na wolnych obrotach dzwoni -.-'

- Kolejna sprawa to wiązki przewodów przy lampie. Normalnie to w tamtym miejscu powinny być te wiązki schowane w gumowej obudowie jak widziałem w innych deelach, a tutaj wszystko latało jak chciało

Ogólnie, do drobnych poprawek mechanicznych, ale wizualnie bardzo zadbany i bardzo dobrze wyposażony.

Drugiego V stroma 650 oglądałem w Bielsku Białej. Hmmm wizualnie do sporych poprawek, praktycznie cały do malowania bo "tu i tam" coś podrapane itp. Ale szczerze silniczek chodził jak zegarek, idealnie. Pierwszy v strom którego oglądałem co tak rewelacyjnie śmigał. Serduszko zdrowe, tylko "ciałko" do poprawy ;) Właściciel, widać że nim jeździł i nie miał nic do ukrycia, motocykl bardzo bogato wyposażony. Silniczek, elektronika - stan idealny. Wizualnie niestety jest cieniutko, sporo do poprawek, ale w zimowe dni zawsze mogę się zając odnawianiem poszczególnych elementów. Dlatego w pierwszej kolejności, biorę po uwagę motocykl z Bielska Białej ;)

Nie za bardzo rozumiem.

Zdecydowanie deklarujesz chęć zakupu V stroma. Opisujesz oglądane motorki. Nasza "zbiorowa forumowa mądrość" próbuje Tobie pomóc w wyborze. Ale przecież to jest forum małych beemek.

Może zajrzyj i zaczerpnij ze źródła wiedzy forum V stromów?

Być może ktoś z ichniego forum ma do sprzedania lub wie o jakimś godnym polecenia V stromie.

Przez analogię, chcący kupić Efkę powinni szukać jej na forum V stromów?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...Hmmm wizualnie do sporych poprawek, praktycznie cały do malowania bo "tu i tam" coś podrapane itp....

Pierwsza sprawa, kupujesz motek do jazdy czy żeby postawić w salonie, albo polansować się przed licealistkami :?: ;-)

Zawsze patrz wpierw na stan techniczny. Plastiki możesz za śmieszne pieniądze kupić na allegro, albo przemalować (zima idzie) :-D

A tu masz parę ofert z V-stroma (niestety nie mam pojęcia jaki masz budżet i nie chce mi się szukać czy w ogóle to napisałeś):

650 - http://www.vstromclub.fora.pl/sprzedam,59/sprzedam-dl-650-k8,12722.html

650 - http://www.vstromclub.fora.pl/sprzedam,59/dl-650-k5,12720.html

650 - http://www.vstromclub.fora.pl/sprzedam,59/sprzedam-mojego-dl650-k5,12703.html

1000 - http://www.vstromclub.fora.pl/sprzedam,59/s-dl-1000-i-graty-do-niego,9564.html

1000 - http://www.vstromclub.fora.pl/sprzedam,59/suzuki-vstrom-dl-1000-2006,12527.html

650 - http://www.vstromclub.fora.pl/sprzedam,59/sprzedam-suzuki-k4,12689.html

Tylko mi qwa nie pisz, że daleko :-D ja po swojego jechałem w śnieżycę nad morze :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsza sprawa, kupujesz motek do jazdy czy żeby postawić w salonie, albo polansować się przed licealistkami :?: ;-)

Zawsze patrz wpierw na stan techniczny. Plastiki możesz za śmieszne pieniądze kupić na allegro, albo przemalować (zima idzie) :-D

A tu masz parę ofert z V-stroma (niestety nie mam pojęcia jaki masz budżet i nie chce mi się szukać czy w ogóle to napisałeś):

650 - http://www.vstromclu...0-k8,12722.html

650 - http://www.vstromclu...0-k5,12720.html

650 - http://www.vstromclu...0-k5,12703.html

1000 - http://www.vstromclu...niego,9564.html

1000 - http://www.vstromclu...2006,12527.html

650 - http://www.vstromclu...i-k4,12689.html

Tylko mi qwa nie pisz, że daleko :-D ja po swojego jechałem w śnieżycę nad morze :P

Bajer masz u mnie flachę! Jak tylko będzie forumowy zlot, to melduję się z flakonem :D Dzięki wielkie za zainteresowanie.

Z podanych linków zainteresowałem się dwoma, i po Świętach palę wroty :D Dzisiaj oglądałem v stroma z tego oto ogłoszenia - http://otomoto.pl/suzuki-dl-650-v-strom-vstrom-kufer-gmole-M3817673.html i jeżeli jest ktoś zainteresowany na forum tym motocyklem to nie polecam, stan tragiczny.

Jeżeli chodzi o stan wizualny motocykla, to zwracam na to uwagę i lubię mieć wszystko takie jakie ma być :D Może być brudne, ale nie popękane czy bardzo porysowane... Tutaj pojawia się jedyny + zimy :D czas na dopieszczenie motocykla ;)

Bajer, co do odległości to nie będę ukrywał że szukam "pod domem" w woj. małopolskim, częściowo śląskim, ale po świętach zrobię na pewno dwa wypady poza "komin" na oględziny v stromów ;) Pozdrawiam! :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tylko będzie forumowy zlot, to melduję się z flakonem :D

Flakon tzn Falcon juz wie? :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie za bardzo rozumiem.

Zdecydowanie deklarujesz chęć zakupu V stroma. Opisujesz oglądane motorki. Nasza "zbiorowa forumowa mądrość" próbuje Tobie pomóc w wyborze. Ale przecież to jest forum małych beemek.

Może zajrzyj i zaczerpnij ze źródła wiedzy forum V stromów?

Być może ktoś z ichniego forum ma do sprzedania lub wie o jakimś godnym polecenia V stromie.

Przez analogię, chcący kupić Efkę powinni szukać jej na forum V stromów?

bardzo trafna uwaga, ja na to forum trafilem bo szukalem gs650, tu dowiedzialem sie wielu madrosci przed zakupem moto

teraz jestem odmiencem ale ....drugiego takiego forum nie ma;)

Pytaj jednoczesnie i sledź na forum V...

Edytowane przez nokian66
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja podobnie ! Szukałam F650, kupiłam Księciunia, ale forumowym odmieńcem z przyjemnością zostanę. :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam! Dość długo mnie nie było, bo zjeździłem kilka drobnych kilometrów za motocyklem :D ufff przeglądem sporo ofert i mam potencjalnego zwycięzcę ;) być może już dzisiaj będzie stał w garażu :D v strom, 2006, błękitny, 70 000 udokumentowanego przebiegu, razem z fakturami z serwisowania i chyba full pakiet ze wszystkimi kuframi, tank bagiem (czy jakoś tak), gps, hot gripy, smarowanie łańcucha ;) Detale jakie posiada to lekko porysowane naklejki razem z plastikiem z obydwóch stron, jednak w zimowe wieczory można by było z tym zrobić. Jak tylko kupię, to się pochwalę fotkami :D .... Dlaczego "jak tylko"? Bo zostały mi jeszcze dwa do obejrzenia :D i nie wiem po co jadę, ale muszę zabić sumienie i to zrobić ;)

Co do forum i pytania, dlaczego nie użytkuję forum v stroma, to po prostu chyba z przyzwyczajenia :D Śledzę to forum od czasów jak byłem napalony na gs'a (na małym wyglądałem jak na kocie :D) a później na dakara. Forum ma to "coś", a poza tym chętnie wysłucham obiektywnych opinii użytkowników bmw, jaki i "odmieńców" ;) Pozdro!

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pamietaj że motocykl ma dwa koła więc prędzej czy później każdy się wywróci

z tego powstają rysy, peknięcia

dla jednoslada są to raczej normalne ślady użytkowania

dla zobrazowania powiem ci że mój motocykl ma porysowane plastiki np. od... wsiadania na motocykl, bagaży, ochraniaczy kolan itp. itd... wywrotek

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pamietaj że motocykl ma dwa koła więc prędzej czy później każdy się wywróci

z tego powstają rysy, peknięcia

dla jednoslada są to raczej normalne ślady użytkowania

dla zobrazowania powiem ci że mój motocykl ma porysowane plastiki np. od... wsiadania na motocykl, bagaży, ochraniaczy kolan itp. itd... wywrotek

Dokładnie tak jak mówisz Marcin, ja to doskonale rozumie. Drobne zarysowania/zadrapania to można w zimowy wieczór przy kominku doprowadzać do perfekcji ;)

ps: Wczoraj w pewnym komisie z ciekawości oglądałem gs'a którego nie znalazłem na allegro. Handlarz zwraca się do mnie: "kcesz pan kupić? Bo kce pszedać" :D odpowiedziałem że "nie kce" :D tak na marginesie "motór" z włoch 2004r i przebieg 30 000 i jeszcze wciska mi kit że udokumentowane itp... Na dobrą sprawę, 10 letni motocykl z kraju gdzie śmigać można praktycznie cały rok ma przebieg 30k... ehhh uwierzył bym w 70-80k bo tyle zapewne ma większość motocykli z rzekomym przebiegiem 30-40k km ;) Dlatego bacznie uważać i lustrować wszystko co sprzedają handlarze, bo kit to potrafią wciskać jak mało kto ;) Nie wszyscy, bo wiadomo że są porządne firmy, które sobie nie pozwolą na takie ekscesy ;) .... motór motór taka sytuacja :D

Edytowane przez ozon.00

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×