Skocz do zawartości
mila1

Z Bugiem Epilog...

Recommended Posts

Dzisiaj była tak piękna pogoda, że postanowiłem dokończyć wycieczkę z poprzedniego tygodnia, czyli wzdłuż Bugu na odcinku Drohiczyn- Niemirów, tylko po północnej stronie. Pakowanie kanapek, szybka kawa i w drogę! O 10-tej mijam most na Bugu przed Drohiczynem, mijam Drohiczynwe i we wsi Klekotowo odbijam na południe i jadę w stronę Bugu. Szutrowa droga wije się wśród pól i starorzeczy.

DSC_1677.JPG

DSC_1675.JPG

Do samej rzeki docieram dopiero za Mielnikiem, skęcając na wysokości Siemiatycz na Maćkowicze. Za Mielnikiem skręcam w lewo na Wajków, od tego momentu rozpoczyna się właściwa wyprawa - czuć klimat "ściany wschodniej". Robię pierwszy (i jedyny) popas, czas na śniadanie i parę zdjęć.

DSC_1682.JPG

DSC_1684.JPG

DSC_1696.JPG

Dalej wzdłuż Bugu jadę czerwonym szlakiem rowerowym, jest świetnie poprowadzony, aż szkoda jechać szybciej...

DSC_1693.JPG

Trasa jak z bajki...

DSC_1698.JPG

Szlak wije się na lewo i prawo, mijam liczne starorzecza, wychodzi słonko :) więc wyciągam aparat, by cyknąć parę fotek.

DSC_1710.JPG

DSC_1718.JPG

DSC_1729.JPG

Zauroczony widokami ruszam dalej, szlak powoli pnie się do góry na skarpę.

DSC_1739.JPG

Jadąc tak malowniczą trasą nie wiadomo co robić: odkręcać manetkę "gazu" - frajda nieziemska, czy stawać by chłonąć widoki...

DSC_1734.JPG

I ten, kióry kusi...

DSC_1741.JPG

Dojeżdżam do asfaltu, ale bajka się nie kończy, przepiękne widoki i ten klimat...

DSC_1746.JPG

Jak by ktoś specjalnie posadził te drzewka, przekładaniec kolorów.

DSC_1752.JPG

Ale na drodze nie jestem sam, mijając się pozdrawiamy.

DSC_1744.JPG

Dojeżdżam do Niemirowa, robię rundkę dookoła wsi i jadę na północ, aby choć trochę poczuć "klimat wschodu".

DSC_1766.JPG

DSC_1760.JPG

Przez Koterkę i Klukowicze jadę do Grabarki. Dotykam rąbka innego świata, ten wschód jest naprawdę inny... Pola, wioski, ludzie, jestem tak zauroczony, że... nie wyciągam aparatu fotograficznego, tylko się gapię...Muszę tu wrócić latem.

Ostatni akord - Grabarka.

DSC_1768.JPG

DSC_1776.JPG

Mówi się, że czas na wschodzie płynie wolniej. Mi się dłużył dojazd, o 10-tej mijałem Drohiczyn, jak chwilę potem zerknąłem na zegarek była już 17-ta...

Ja tu jeszcze wrócę...

  • Like 22

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ładny wątek tu się zaczyna. Mam nadziej że zobaczymy kontynuację. Eleganckie fotki, piękna okolica.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ładny wątek tu się zaczyna. Mam nadziej że zobaczymy kontynuację. Eleganckie fotki, piękna okolica.

Bandit, to epilog, nie prolog ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie widoki nakręcają żeby jechać.... jechać.... Jakby niektórzy powiedzieli: Super, Bomba, Zaj....e :beer:

Edytowane przez tomaszI
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×