Skocz do zawartości
mila1

Bieszczad czar...

Recommended Posts

Jedną z pierwszych wycieczek po odebraniu prawka był wyjazd motliem w Bieszczady. Do tej pory łaziłem po nich trochę na piechotę, a od kilku lat rowerem. Czas na zmiany. :) Któregoś dnia, pod koniec sierpnia szybkie pakowanie i w drogę! Wyjazd na lekko bez namiotu, noclegi u znajomych w Smereku.

DSC_0162.JPG

Pierwszy postój gdzieś za Warką.

W trakcie tego kilkudniowego pobytu w Bieszczadach pogoda nie rozpieszczała, i nie każdego dnia dało się jeżdzić. Pomimo tego udało się nawinąć ponad 700 km błąkając się tu i tam...

DSC_0299.JPG

Pierwsza trasa przez Wetlinę na Berehy Górne, widok na zachmurzone połoniny. Na przełęczy zimno i grabieją palce, więc szybko pakuję aparat i szbko uciekam (no, może nie tak szybko, bo na dół prowadzą piękne winkielki). Kręcąc się po okolicy docieram do Stuposian i dalej przez Muczne do Bukowca.

DSC_0308.JPG

Dla mnie droga z Tarnawy do Bukowca to jedna z najpiękniejszych widokowo tras w Bieszczadach. Piękny szuterek i pustka wokół.

DSC_1053.JPG

Wracam przez Solinę, robię kilka zdjęć i jadę dalej. Tutaj wkrada się już komercja. Nie moja bajka.

DSC_0329.JPG

W ciągu następnych dni, wykorzystując przerwy w opadach robię kolejne wycieczki. Odkrywam kilka przepięknych odcinków, poniżej jeden z nich: Baligród- Bereżnica Wyżna.

DSC_0354.JPG

Następnego dnia znowu leje, no cóż na opady nie ma rady, chyba że:

DSC_0939.JPG

Nastaje dzień powrotu, pogoda na szczęście piękna, więc decyduję się wracać przez Beskid Niski. I była to perełka tego wyjazdu! Beskid Niski jest przepiękny! Jadę przez nieznajową i Radocynę. Mijam (na szczęście o tej porze płytkie) liczne brody - jest genialnie.

DSC_0379.JPG

DSC_0382.JPG

Do domu wracam pod wrażeniem widoków z ostatnich dni. Jeszcze na wysokości Radomia w głowie kiełkuje nowa myśl - to trzrba powtórzyć! I to szybko. Po powrocie ogarniam nieco sprawy domowe i pracę i ....po trzech tygodniach jadę z powrotem w Bieszczady :)

DSC_0617.JPG

Gdzieś na trasie między Duklą, a Komańczą. Cała ta trasa to widoki, widoki, widoki...

Podczas mojej nieobecności Bieszczady zmieniły kolorystykę, teraz wyglądają tak:

DSC_1091.JPG

DSC_0888.JPG

I znowu przez kilka dni odwiedzam ustronne miejsca, nawijam kilometry i cieszę oczy widokami.

DSC_1235.JPG

Trochę szutrami, trochę asfaltem.

DSC_1228.JPG

...a z boku takie widoki...

DSC_1231.JPG

DSC_0321.JPG

Wszystko co dobre szybko się kończy i czas wracać do domu...

  • Like 25

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde_e facet jesteś bezlitosny .... walisz tymi zdjęciami po oczach, że trzeba będzie gdzieś pojechać ;) :D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dołączam się do wszelkich pochwał ,notuje trasy ,musze tam pojechac ,,,,prośba o trochę szczegółów na temat fotografii -jaki aparat,ustawienia .obróbka (stawiam pierwsze kroki poza ustawieniami -AUTO-)stąd moja ciekawośc .Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Michał się rozkręcił w relacjach :) Jak tak to na Suwalszczyźnie zdjęć nie robił ;)!

:beer:

Ale trasa którą zaplanował... mmmm, miodzio :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnoszę wrażenie że tam jest brak cywilizacji . Fantastycznie ...

Jedyne oznaki to wiśniówka i cztery miarki :)

Super :)

A , i ładny color GS,a ;)

Edytowane przez ben
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyne oznaki to wiśniówka i cztery miarki :)

Miarki cztery, a pojechał sam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:) Na Suwalszczyźnie zdjęć nie robiłem ,bo aparatu fotograficznego jeszcze nie miałem :). Aparat, to Nikon D7000 + obiektywy: 18-105 oraz 55-300 do dalszych strzałów. W ustawieniach raczej niewiele Ci pomogę, bo sam się dopiero uczę :) i też w 95% korzystam z trybu AUTO :) . Myślę, że do takiego cykania widoczków w zupełności wystarcza. Istotniejszy jest chyba wybór kadru. Do obróbki używam tylko tego co dał producent wraz z aparatem, ale staram się ją robić jak najszybciej po wykonaniu zdjęć, kiedy mam w pamięci obraz tego co widziały oczy :).

Edytowane przez mila1
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam jakieś skojarzenie z tym zdjęciem...

DSC04533.JPG

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×