Skocz do zawartości
Doodek

[S] Sony Alpha A-350 + akcesoria

Recommended Posts

Jasne, tylko kompakty mają raczej słabszą optykę niż lustra nawet z kitowym obiektywem. Ofk aparat warto wybierać uwzględniając swoje umiejętności ale też nie mówimy o jakimś pełnoklatkowym lustrze za 15k etc.

Ostatnio porównywałem zdjęcia z Samsunga EX1(kompakt) z lustrzanką Canona (nie pamiętam dokladnie modelu ) z kitowym obiektywem i powiem szczerze, że z Samsunga bardziej mi się podobało. Oba zdjęcia robione na Auto. Poza tym różnice w jakości mogoą wyjść przy powiększeniach do większych formatów a tak na prawdę 90% osób nie używa formatu większego niż pocztówka lub A5. Poza tym aparaty to temat rzeka jak oleje i smarowanie łancucha :)

Edytowane przez rzeżucha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja robilem na wyjezdzie Nikonem D3 ze stalkami (obiektywy z zoomem o stalym swietle, czyli jasnosci obiektywu na calej zmiennej ogniskowej) i porownanie jakosci zdjec powodowalo duze zdziwienie i zniechecenie do wlasnych zdjec osob, ktore robily komlaktami czy slabymi lustrzankami

zdjecia byly plaskie, bez kolorow, etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale tu nie o wage chodzi a o gabaryty foto, nie mam zamiaru z plecakiem na grzbiecie motkiem jezdzic bo mi aparat do kieszeni sie nie miesci.

Niech będzie, że tylko o gabaryty, tylko co z tego skoro jakość zdjęć tych kompaktów jest z reguły niezadowalająca. Znaczy jeśli kogoś zadowala to ok. Ja po sezonie spędzonym z "małym kompaktem" jestem raczej rozczarowany. Da się tym robić zdjęcia ale to nie to. Nadaje się jako drugi aparat gdy trzebba cyknać coś na szybko i tyle.

Ostatnio porównywałem zdjęcia z Samsunga EX1(kompakt) z lustrzanką Canona (nie pamiętam dokladnie modelu ) z kitowym obiektywem i powiem szczerze, że z Samsunga bardziej mi się podobało. Oba zdjęcia robione na Auto. Poza tym różnice w jakości mogoą wyjść przy powiększeniach do większych formatów a tak na prawdę 90% osób nie używa formatu większego niż pocztówka lub A5. Poza tym aparaty to temat rzeka jak oleje i smarowanie łancucha :)

Podobało się to pojęcie względne. Natomiast jeśli ten kompakt miał lepsze parametry tecgniczne niż lustro to brawa dla samsunga. Może jestem dziwny, znaczy pewnie jestem, bo nie lubię formatu pocztówkowego a fotki oglądam na kompie. Z tego powodu lubie gdy pixele nie gryzą w oczy etc. Ale podsumowując dskusję, to jeśli aparat pochodzi z dobrego źródłą wolę używane lustro niż kompakt w tej samej cenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko jest względne i zależy od wielu czynników.

Wystarczy, ze kompakt bedzie mial lepiej skrojone programy tematyczne badz "auto". W buty mozna sobie wlozyc wszystkie mozliwosci i parametry jesli beda zle ustawione. Z lustra trzeba umiec korzystac. Ja nie umiem wiec nie mam.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój pierwszy cyfrowy aparat to taki ambitniejszy kompakt i już po pierwszych zdjęciach nauczyłem się, że trybu auto się nie używa. Po kilku następnych wiedziałęm że w kompakcie ISO powyżej 200 się nie nadaje do niczego. Nie miał stabilizacji więc szybko poznałem co to tryb preselekcji migawki albo statyw. W międzyczasie musiałem doczytac coś o korekcie ekspozycji, histogramach etc. Żeby nie było, dalej nie umiem robić zdjęć i źle kadruje. Fajne macie te kompakty, jeśli robią satysfakcjonujące zdjęcia w auto :). Teraz to już nikt nie zechce skomplikowanego aparatu od Doodka :(.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja relacja z Maroka i i większość zdjęć z Motocyklem na narty była robiona kompaktem za trybie auto... chyba fotki nienajgorsze ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio czytałem, że te są na dzień dzisiejszy topowe jeśli chodzi o kompakty, czego nie można powiedzieć o ich cenach :-(

Olympus XZ-2

Sony RX100

Canon G15 ew. G16

Nikon P7700

...

a ja chcę właśnie spróbować coś zrobić z lustrzanką :-P a czy to będą fajne zdjęcia czy zepsucie sprzętu to się okaże :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja relacja z Maroka i i większość zdjęć z Motocyklem na narty była robiona kompaktem za trybie auto... chyba fotki nienajgorsze ;)

Zdjęcia są fajne (oglądnałem te z maroka). Kompaktem można robić fajne zdjęcia, zgadzam się. Wiadomo, że to człowiek a nie aparat robi zdjęcia. Z drugiej strony techniczna jakość zdjęcia będzie lepsza w lustrze. Chociaż jeśli pojawi się kiedyś kompakt pozwalajacy robić takie zdjęcia http://pliki.optyczn...00/DSC_8015.JPG to chętnie nabędę.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

D3, D800... a ja myślałam, że tu mówimy o zdjęciach robionych dla frajdy w czasie wycieczek motocyklowych :shock:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak chcecie jakiś kompakt i macie ifona, to jest kilka wyjść :-D można też poszukać dla smartfonów :-D

iphone-lens-dial.jpg

27550469.jpg

schneider_optics_ipro_lens_system_for_iphone_44s_1161189_g4.jpg

$T2eC16d,!zoE9s5ngH)OBRo(JtHW4w~~60_57.JPG

$T2eC16N,!)sE9swmYkmiBRo(W,Z-qg~~60_57.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

D3, D800... a ja myślałam, że tu mówimy o zdjęciach robionych dla frajdy w czasie wycieczek motocyklowych :shock:

Ja się już pogóbiłem oczym tu mówimy :roll: . D800 to poziom zdjęć, przy któym nie widzę pixeli. Po prostu nie lubię pixeli, czy algorytmów które je rozmazują. Za parę lat pewnie będzie to dostępne dla przeciętnego śmiertelnika. Ale i tak lustro > kompakt :twisted: . I zdjęcia ofk robimy dla frajdy, nawet w trybie "Auto" ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doodek, ciągle sprzedajesz aparat? Bo wygląda że ogłoszenie sie tak jakby rozmywa w trybie "Auto".... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzedaję. Napisałam ze jest rezerwacja.

:-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×