Skocz do zawartości
mila1

Jesienne Mazury

Recommended Posts

Ponieważ pogoda jest jeszcze łaskawa dla motocyklisiów, postanowiłem sprawdzić jak Mazury wyglądają jesienią. Decyzja zapadła w poniedziałek wieczorem, wyjazd następnego dnia o 6-tej rano. Cel ogólny - Puszcza Piska i rejon jeziora Nidzkiego. Jadę niespiesznie, pogoda piękna. Pierwszy popas robię za Wyszkowem w dolinie Narwi.

DSC_1785.JPG

Słońce jest jeszcze nisko, ale powoli robi się coraz przyjemniej.Wybieram boczne, mało uczęszczane drogi, jest może wolniej, ale za to ciekawiej.

DSC_1791.JPG

Starorzecza Narwi w okolicach Różana. Mijam Różan i dalej jadę na północ. Ostrołękę mijam jednak szerokim łukiem. Jadę na skuśkę przez Kurpie, dla mnie to rejon prawie dziewiczy. Przed 10-tą docieram do dawnej granicy z Prusami Wschodnimi i przekraczam ją w Rogatce na Bagnach. Przedemną Puszcza Piska.

DSC_1984.JPG

Przez puszczę biegnie dużo dróg ogólno dostępnych. Tutaj nawet jesienią jest pięknie...

DSC_2022.JPG

Do zmierzchu mam jeszcze dużo czasu, więc decyduję się objechać Śniardwy i Nidzkie, trzymając się jak najbliżej linii brzegowej.

DSC_1838.JPG

Gdzieś w północnej części Śniardw.

DSC_1869.JPG

Po drodze mijam opuszczone gospodarstwa. Jadąc głównie bezdrożami spada mi tempo podróżowania, Słońce nieubłaganie chyli się ku zachodowi, a ja mam jeszcze w planie jezioro Nidzkie, decyduję się ominąć Szeroki Ostrów, nie tym razem...Zatrzymuję się na jednej z bindug nad j. Nidzkim. Wyjmuję suchy i mokry prowiant - czas na kolację (na obiad czasu nie było :) )

DSC_1915.JPG

DSC_1935.JPG

Na biwaku pustki, tylko jeden miejscowy wędkarz ( w siatce sama drobnica).

DSC_1941.JPG

Nocleg mam nad jeziorem Brzozolasek, docieram po zachodzie słońca, wyciągam aparat i robię ostatnie zdjęcia tego dnia.

DSC_1954.JPG

DSC_1963.JPG

Na dobranoc wypijam Desperadosa i .... urywa mi się film.

Wstaję wypoczęty o 6-tej rano, jem na śniadanie resztki z kolacji, szybkie pakowanie i w drogę. Puszcza Piska czeka!

DSC_1991.JPG

Słońce powoli wstaje nad puszczą, gdzieniegdzie unoszą się mgły...

Jadę i oglądam budzący do życia się las, jest pięknie. Nagle słyszę tentent koni i z za zakrętu wypada tabunek konin, szybko zjeżdżam na pobocze i wyciągam aparat fotograficzny.

DSC_1994.JPG

Jak się okazało, to ich codzienny wybieg na jedną z leśnych polan. Spotkanie trochę zaskakujące, bo do najbliższej wioski ok. 10 km. Robimy sobie pa, pa i jadę dalej. Błąkam się po puszczy kilka godzin - odwiedzam miejsca po zaginionych wioskach puszczy Piskiej. Robię prawie 100 km leśnymi duktami.

DSC_2006.JPG

DSC_2030.JPG

W końcu przychodzi czas na odwrót, chcę wrócić przed zmrokiem, a do domu prawie 200 km ( i oczywiście bocznymi drogami). Opuszczam puszczę i przez Wielbark i Maków Maz. wracam do domu.

DSC_1805.JPG

Było pięknie...

Edytowane przez mila1
  • Like 30

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Decyzja zapadła w poniedziałek wieczorem, wyjazd następnego dnia o 6-tej rano.

Taki wyjazd we wtorek? Matko, czy Wy w tym Sulejówku nie macie co robić w tygodniu? :shock: Ciągle jakieś zajebiste foty jak te konie czy to jezioro Brzozolasek, jak tu jutro tak po prostu iść do pracy ja się pytam? ;-)

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciężko jest ubrać w słowa to co jest na fotografiach . Bajka ... :)

Masz dużo czasu na jeżdżenie w tygodniu jak zauważył Peterka :)

A my tu zarobieni do wieczora prawie :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w fajne miejsca można dojechać tym f650gs. Nie sprzedaję! :lol:

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w fajne miejsca można dojechać tym f650gs. Nie sprzedaję! :lol:

Wiedziałem że żółte są najlepsze :)

A chciałem niebieskiego , bleeeee :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... Kolejne super foty, ... i super wycieczka .... ależ tym wtorkiem to przegięcie ... Ludzie tu pracują, proszę o więcej takich relacji tylko bez podawania szczegółowych terminów ( dni wyjazdu ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, jak tylko ściągnę swoję 2oo z 3 city to się chętnie podłączę na jakiś wypad- wszak mieszkasz po sąsiedzku. Piękne okolice :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic dodać nic ująć po prostu jak niektórzy mówią super, bomba, itd . Ale musiałeś tak w środku tygodnia nam dowalić tymi widokami ;) :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w fajne miejsca można dojechać tym f650gs. Nie sprzedaję! :lol:

kuźwa a ja sprzedalem:( teraz takie miejsca przyjdzie mi ogladac na waszych zdjeciach, róbcie ich prosze j

ak najwiecej;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cudo te zdjęcia ale widoki na żywo musiały być jeszcze piękniejsze. Aparat nigdy nie uchwyci i zarejestruje tego co oczy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie Mazury, a szczególnie okolice Puszczy Piskiej, to rejon magiczny, nie wiem, może to za sprawą Ernsta Wiecherta, klimatu, przyrody, historii ludzi tu mieszkających, ale działa...

Dodaję już bez opisów kilka zdjęć, które ogarnąłem po powrocie.

DSC_1808.JPG

DSC_1843.JPG

DSC_1852.JPG

DSC_1900.JPG

DSC_1886.JPG

DSC_1960.JPG

DSC_2013.JPG

DSC_2004.JPG

DSC_2017.JPG

DSC_1982.JPG

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :) , rzeczywiście, chyba najbardziej oddaje klimat wycieczki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super fotki.

A jeżeli chodzi o koniki to wracając ze zlotu na Mazurach wraz z Hansem1 też trafiliśmy na pędzące stado koni tyle tylko, że po normalnej drodze publicznej. Chyba komuś uciekły :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i teraz żałuję, że mieszkam w Wielkopolsce :-(

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...i tak jak rozmawialiśmy, "dobiłeś" mnie zdjęciami z mojej ulubionej Puszczy Piskiej. Zdjęcia rewelacyjne

Przemku Dabu :D musisz załapać się na wyjazd z Michałem i tyle :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i teraz żałuję, że mieszkam w Wielkopolsce :-(

I pozostaje Ci jezdzić po kartoflisku i burakach cukrowych ;)

Tym bardziej że teraz Bajerku jest u Ciebie kampania cukrowa :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może w następnym roku uda mi się pojechać na te fantastyczne Mazury , bo aż wstyd ...:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×