Skocz do zawartości
szyman

Kupię DAKARA

Recommended Posts

Witam,

Widziałem już tu kilka podobnych tematów, ale ja również jestem zainteresowany kupieniem f650GS... rozważam jeszcze ewentualnie Africa Twin'a.

Interesuje mnie rocznik okolo 2000... :lol:

Moim poprzednim motorem była ETZ 250 ;) i było to 10 lat temu :) więc jeśli ktoś z Krakowa jest zorientowany w temacie bardziej niż ja to chętnie skorzystam z pomocy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to musisz sie predzej okreslic-zdecydowac, bo f650 gs, a africa to lekka roznica :lol: przynajmniej ceny sa podobne :mrgreen: Z Dakarem w tych rocznikach tez pewnie bedzie problem mlodsze sa chyba dwa na necie, jeden nawet zastanawiajaco tani jak na rocznik 2005 jak znajde to wkleje linka ;)

EDIT: sorry na otomoto http://otomoto.pl/bmw-gs-f650-dakar-M2194056.html :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, a jest ktoś w stanie przybliżyć porównanie między Dakarem a Afrika Twin ? Szukałem na różnych forach, i sumie o obydwu motocyklach ludzie wypowiadają się w superlatywach. Ale porównania nie znalazłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nikt zapewne w 100% sie nie podejmie, ale porownanie jak samochodow hondy do bmw... :lol:

Zalezy co kto woli, mi sie osobiscie podobaly Afriki i podobaja nadal, ale jak chcialem kupic taka jaka mnie interesuje - to byla taka droga ze juz wolalbym bmw r1150 gs, a w cenie do 15 tys to nic ciekawego nie moglem znalezc, wiec wybor padl na f650 GS, z opcja wymiany w przyszlosci na boksera 1150 gs adv, a raczej 1200 gs adv. :)

Jeden i drugi motocykl jest fajny, porzadny, nieawaryjny (albo chociaz malo awaryjny), africa jest napewno ciezsza i wieksza, przynajmniej wizualnie ,ale chyba gs jest bardziej oszczedny jesli chodzi o zuzycie paliwa ;) i chyba w terenie sprawia wiecej fanu. Afryka jest tak jakby bardziej ociezala (ale to moje subiektywne zdanie) :roll:

Wybor nalezy do Ciebie - mimo wszystko polecam f650 gs najlepiej w wersji Dakar, bo takowy mam i wiem co to za motek jest, natomiast co do afryki poza tym ze mi sie podoba, raz widzialem u kolegi (i to po pijaku :D ), ale niestety nie jezdzilem ja wogole dzieki czemu jestem stronniczy w tym temacie... :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No właśnie, a jest ktoś w stanie przybliżyć porównanie między Dakarem a Afrika Twin ? Szukałem na różnych forach, i sumie o obydwu motocyklach ludzie wypowiadają się w superlatywach. Ale porównania nie znalazłem.

tych modeli (w oryginałach) nie da się porównać, to zupełnie inna bajka... w zasadzie wszystko jest inne, jakbyś miał okazję przejechać się tym i tym, to może nieco rozwiązać Twój dylemat - wszystko zależy od osobisto-subiektywnych odczuć, potrzeb i oczekiwań

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nastawiłem się już na dakara... poczytałem trochę w necie, posprawdzałem ceny i wychodzi, że najlepiej mi odpowiada właśnie DAKAR :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nastawiłem się już na dakara... poczytałem trochę w necie, posprawdzałem ceny i wychodzi, że najlepiej mi odpowiada właśnie DAKAR :lol:

prawidłowa odpowiedź ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie... czy jest ktoś może z Krakowa, kto mógłby się wybrać ze mną na oglądanie motocykla... przyjmę każdą pomomoc :lol: ... właśnie trafiła się afryka do kupienia, może ktoś się orientuje w tym motku:

http://motoallegro.pl/honda-africa-twin ... 46154.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie te forum! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie te forum! :lol:

wiem, że nie to forum:) ale jakoś już się tu dobrze czuje i nie chciałbym się ewakuować... poza tym sprawa nie jest przesądzona ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spoko! myślę że jak kupisz Dakara to Miko jako administrator powita powrót "syna marnotrawnego" na łono rodziny skupiającej "jedyną słuszną markę" :lol: :D ;) Oczywiście wybór motka to twoja sprawa osobista, ale poczytałem trochę na forum afrykanerów i jakoś strasznie jadem plują na BMW. Nawet Miko coś tam pisał na ichnich forum swojego czasu. Z zazdrości? Kompleksy? Ja mam paru znajomych i na afrikach i transalpach i wielu na chromowanych motkach i jakoś dogadujemy się bez plucia wzajemnie na siebie :beer: Powodzenia w poszukiwaniu Dakara!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czy to oznacza że jak dosiądę afrykę zostanę wyklęty ? ... ja nie jestem jakiś zapalczywy... każdy jeździ tym co lubie i co mu pasuje... plucia na kogoś, za to że jeździ czymś innym zupełnie nie rozumiem :lol: ...bezsens...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stąd mój poprzedni post. Możesz być pewny, że nie zamierzałem w jakikolwiek sposób "dokopywać" Tobie, nie leży to w moim charakterze. Akurat na tym forum nie zauważyłem "plucia" na innych, tylko dlatego że są "inni", jak na NIEKTÓRYCH innych forach, i dlatego pisałem o synu marnotrawnym i powrocie na łono rodziny BMW f650gs (jakbyś niechcący kupił afrikę...) To miała być taka...przenośnia :lol: Nie chcę się szczegółowo rozpisywać o innych forach (każdy może sobie wrzucić w wyszukiwarkę odpowiednie hasło), boo nie o to w tym wątku chodzi, ale byłem niejednokrotnie zaskoczony jak można (zupełnie zresztą bez sensu) opluwać inną markę i generalizować kierownikow innych marek tylko dlatego że się nią nie jeździ. Tak samo nie odczytuj jako złośliwości postu "nie to forum". Wyręczyłem tylko forumowego "żandarma" -Dakarowego. :twisted: Wiesz dlaczego tak często jestem obecny na tym forum? Bo dobrze się czuję w towarzystwie ludzi których miałem okazję poznać przed zlotem w Mikorzynie, w trakcie zlotu i po zlocie. I brakuje mi tej atmosfery z Mikorzyna, tych kilku wspólnych wypadów z Trójmiejską grupą, no i generalnie brakuje mi od kilku tygodni kanapy Dakara pod czterema literami. Jeśli chodzi o kupno Dakara, jeśli będę mógł, doradzę i pomogę, na tyle oczywiście na ile się sam znam, innych obecnie modnych na rynku motorów nie znam i się nie wypowiadam. No dobra, samokrytyka odrobiona! Tobie życzę zakupu taniego, sprawnego i odpowiedniego motoru, jaki Ci się tylko marzy! Pozdrawiam! Nie wiem jak inni, ja Ciebie nie będe przeklinał jak kupisz afrikę, ale chyba Dakar byłby lepszy... :D ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh... no właśnie mnie na tym forum miło zaskoczyła atmosfera koleżeństwa, nikt na nikogo nie jedzie, ani nie robi złośliwych uwag... i to jest fajne :D

... ale to chyba w innym poście powinienem pisać :lol:

Tak czy inaczej dziękuje bardzo za uwagi i pomoc... szukam dalej... czy to będzie DAKAR, czy Afryka - czas pokaż... chociaż wolabym DAKARA, bo już się przyzwyczaiłem do tej myśli ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mówcie co chcecie ja i tak uważam, że Afrika jest super (z wyglądu bo nigdy nią nie jeździłem). Niestety jest to dla mnie motocykl zupełnie obcy i nie doradzę Ci nic w tym temacie Szyman :-( poza tym, że każdy motocykl z wysp traktuję z pewną dozą nieufności (sam taki posiadam :lol:) .

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z całym szacunem dla Afrikańczyków motor może i nie brzydki ale to nie to co Dakar, mysle ze Afrika jest jednak chyba bardziej jakby drogowa a Dakar bardziej uniwersalny...to oczywiscie jest moje zdanie inni mogą myślec inaczej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale trzeba sobie zadac przede wszystkim pytanie przed zakupem do czego ten motor ma byc?

Do... jezdzenia... ? :lol: :D ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...poza tym, że każdy motocykl z wysp traktuję z pewną dozą nieufności...

Dlaczegóż to? Poza tym, że oczywiście na wyspach ruch jest lewostronny i lampa świeci na lewo :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj, poczytaj na temat anglikow, na tym czy innym forum, a sie dowiesz jakie sa ich m.in. przypadlosci, na co zwracac uwage kupujac anglika :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest na sprzedaż od około miesiąca. Gość jedynie zmienił trochę treść ogłoszenia - wcześniej w treści było, że można go oglądać także w Sopocie (Helu?). Poszukaj na forum bo z tego co pamiętam ktoś z kupujących miał się wybierać po niego na oblukanie.

Edit - znalazłem: http://f650gs.pl/viewtopic.php?f=7&t=986&start=30 - to był Francua

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Waflo... pieknie! :twisted: :beer:

no co ? - byłem na kupnie i minimum dwa razy dziennie przeglądałem oferty :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak właściwie po przeróbkach (np zębatek) każde moto da rade w każdym temacie ;) dajmy na to przykładowo błoto, piach, góry: najpierw africa potem transalp no i na koniec dakary :lol:

AjoqeXq_5Og

-3FoxBgZ3GA

JZCYzvMX2TM

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat zamknięty - DAKAR kupiony :D

Mam nadzieje, że mnie będzie służył równie dobrze jak Tobie Paweł :D

Miko, Zwierz, Waflo - dzięki za cenne informacje, bardzo mi się przydały przy podjęciu decyzji :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×