Skocz do zawartości
Bandit22

Test kasku LS2 Batten

Recommended Posts

Nie ma chyba działu odpowiedniego do tego tematu.. wiece wklejam tutaj. Zostałem poproszony na priva o wyrażenie, podzielenie się swoimi wrażaniem z użytkowania kasku i pomyślałem że może się to komuś jeszcze przyda wiece wklejam.

LS2 BATTEN - tani kask typu enduro z szybką. Wykonanie, pierwszy kontakt. Ja na tani kask zaskakuje jakością wykonania plastiki są dobrej jakości i dobrze spasowane, nie trzeszczy, grafika nie odkleja się także teraz po dłuższym 6-mc okresie eksploatacji. Daszek ma ograniczoną regulację konta natarcia góra - dół za pomocą śrub. Można go również zdemontować. Kask posiada dwa boczne kanały wentylacyjne, jeden środkowy oraz dwa górne stylu głowy jeszcze jeden wylot. Wentylacja dział w moje ocenia słabo. Jak jedziesz szybko czuć że coś wieje w ternie słabizna. Szybka wizjera paruje, pomaga jedynie rozszczelnieni poprzez minimalne uniesienie. Tutaj daje plus, gdyż szybka ma minimalny klik na ok. pół cm i nie opada.To załatwia sprawę parowania lepiej niż inne bajery z droższych kasków. Sam szybka ma bardzo duże gięcie co latem powoduje odbicia refleksów! To bardzo istotna wada o której ja osobiście nie miałem pojęcia przed kupnem. Kolejny problem to fakt, iż nie podniesiesz szyby do samego końca gdyż haczy ona o daszek. Podnosi się do 3/4 otworu. Szyba obada na gumową uszczelkę która wygada dość solidnie i póki co nie widać na niej śladów eksploatacji.W środku mamy materiały dobrej jakości, miękkie ale bez fajerwerków - poprawnie na plus. Ważna informacja środek jest demontowany i można go czyścić, prać. Zapięcie typu U, czyli musisz się nauczyć zawijać pętelkę. Ponoć najbezpieczniejsze używane przez zawodowców. Na początku trzeba poćwiczyć, później dziecinie proste, załapiesz po kilku razach. Tu uwaga aby zdjąć i założyć kask wcale nie trzeba za każdym razem go "zaplątywać" dzięki sprzączce luzującej można go max popuścić i zdjąć / założyć. Wrażenia z jazdy... cóż pisać może tylko tyle iż szybszej jeździe daszek nie sprzyja gdyż ciągnie, zadziera do góry głowę lub jak odegniesz głowę to "tańczy". To wszystko oczywiście zależy od wielu czynników wzrostu kierowcy, owiewki w jaką mamy wyposażony motocykl. Pewnie przy wysokiej turystycznej szybie problemu nie ma lub jest mniejszy. A ha, na koniec kask jest głośny.. ale po Schubertach wszystkie kaski będą dla mnie głośne. Czy polecić ten kask... zależy od budżetu - ja raczej bym go drugi raz nie kupił i raczej dołożył bym troszkę do lepszego kasku. Powód REFLEKSY, odbicia na szybie podczas słonecznej pogody. Reszta jak za tą kwotę bez zarzutów do tego super malowanie w tym przedziale cenowym to chyba najlepszy kask. Do tej pory nie używałem kasków typu ENDURO wiece nie wiem czy te typy tak mają.. z tymi obiciami. Zauważyłem iż dużo kasków enduro ma mocne gięcie szybki wymuszone wysunięta szczęką. Do tej pory używałem kasków szczękowych Schubert C2 oraz Nolan N103 n-com ale to inna historia inne motocykle.

i-ls2-mx433-3-batten-visor.jpg

139706.jpg.jpg

139705.jpg.jpg

ac0cfb2c134875b1a8b4ef1935eddb3c.jpg

Edytowane przez Bandit22
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mialem podobne wrazenia po przelotach w tym kasku, wg mnie ze wzgledu na cene super kask do jazdy po krzaczorach;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×