Skocz do zawartości

Recommended Posts

noo tu jest jeszcze drożej poza tym ja mam starszy model ,alee nie poddaje się jak nic nie znajde to będe robił na własna rekę :D dziekuję za pomoc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary temat, ale się podłączę. Padła mi stacyjka. Uszkodzenie mechaniczne nie mogę włożyć do końca kluczyka i go przekręcić. Tak jakby ktoś mi coś napchał do środka, kluczyk wchodzi do połowy. Jak zdemontować całą stacyjkę w BMW f650 ST. Odkręciłem moduł elektryczny od reszty i on działa, bo przekręcam i włączają się kontrolki i jest ok.Ale jak zdemontować tą część mechaniczną, odkręciłem jedną śrubę, a druga tak jabkby była zerwana. Może tak ma być. Nie wiem czy to trzeba rozwiercić czy jest jakiś inny sposób ?

Edytowane przez Majster
zmiana tekstu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Majster napisał:

Stary temat, ale się podłączę. Padła mi stacyjka. Uszkodzenie mechaniczne nie mogę włożyć do końca kluczyka i go przekręcić. Tak jakby ktoś mi coś napchał do środka, kluczyk wchodzi do połowy. Jak zdemontować całą stacyjkę w BMW f650 ST. Odkręciłem moduł elektryczny od reszty i on działa, bo przekręcam i włączają się kontrolki i jest ok.Ale jak zdemontować tą część mechaniczną, odkręciłem jedną śrubę, a druga tak jabkby była zerwana. Może tak ma być. Nie wiem czy to trzeba rozwiercić czy jest jakiś inny sposób ?

Oryginalne śruby do przykręcania stacyjki to są śruby zrywane, ale jak czytam Twój post to nie mam pojęcia co według Ciebie znaczy "jabkby była zerwana"

Pokaż mi proszę zdjęcie łebków i gwintów obu śrub to powiem Ci czy ktoś tam wcześniej grzebał i co robić dalej ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/9F2BFMqfCIDuYD6LIdK~a~Lq2JTkjU

 

Przesłałem zdjęcie stacyjki od spodu. Jest tam jedna śruba nie zerwana no i druga zerwana. Czyli ktoś kiedyś coś robił teraz drugą rozumiem trzeba rozwiercić ?

 

Edytowane przez Majster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Majster napisał:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/9F2BFMqfCIDuYD6LIdK~a~Lq2JTkjU

 

Przesłałem zdjęcie stacyjki od spodu. Jest tam jedna śruba nie zerwana no i druga zerwana. Czyli ktoś kiedyś coś robił teraz drugą rozumiem trzeba rozwiercić ?

 

Lewa śruba nie jest oryginalna. Prawa to śruba zrywana - nie mylić z zerwaną ...  Powinna być klejona na kleju do gwintu. Jak piszesz ... trzeba ją wykręcić metodą ( metodami ) ślusarskimi .. np przez wywiercenie otworu i wykrętak. Metod jest więcej ... Pamiętaj: to śruba M8 ... więc odejmując gwint masz max 6,5 mm jeżeli trafisz o oś śruby.

image.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Myślisz że jak nawiercę wierłem 5 lub 6 mm i później wykrętakami to pójdzie ta śruba. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem. Dużo zależy od narzędzi, precyzji, techniki ...

Co do mnie to nie używam wykrętaków. Nie mam do nich zaufania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Majster napisał:

To co rozwiercić i ewentualnie nagwintować ponownie ?

To się odkręca tak, że gwintu się nie rusza. Masz wykręcić śrubę, a nie uszkodzić gwint ... .  W tym wypadku stosunkowo łatwa robota. Kombinuj ... Masz co najmniej kilka opcji, ale pamiętaj: jak wybierasz jakąś technikę to tak, aby nie pogorszyć sprawy i w razie fiaska przejść do innej nie niszcząc "bazy" już na początku - np poprzez zerwanie rozwiertaka z nawierconym otworze ... itp itd ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy wiecie może jakie stacyjki od innych motocykli będą pasowały  ? Używki znalazłem. Nowe są na zamówienie.

Znalazłem coś takiego

https://allegro.pl/oferta/stacyjka-do-rieju-rs2-11595581163

Muszę tylko dokładne wymiar ściągnąć.

Czy taką uszkodzoną mechanicznie stacyjkę da się naprawić ? W jakimś warsztacie lub sprytnym dorabianiu kluczy .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz jeszcze oddać w ręce naprawiacza "zamków" ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i udało się zdemontowane.  Dałem do naprawiacza stacyjek w Gdańsku na Długich Ogrodach. Pełna profeska za 80 zł naprawił i dorobił klucz. I teraz śmiga aż miło, 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×