Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Prosze o pomoc otóz zepsuła mi się stacyjka w BMW f650ST i niegdzie nie moje jej zdobyć , ma ktoś może jakieś doscia do czesci przeszukałem całe allegro i niema ,pomóżcie Bracia motórzysci :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stacyjka w dłoń i do sklepu z częściami do motocykli, napewno coś dopasujesz od chinola ewentualnie innej marki, następna opcja naprawić swoją , tylko pytanie co się zepsuło w Twojej,elektrycznie czy mechanicznie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukaj na alledrogo u kolesi co mają całe moto na części. Jest tego sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

styki sie wytarły i robi mi zwarcie nie odpale motora w ogóle wybija mi bezpiecznik ,juz obdzwoniłem wszystkich kolesi na allegro co mają moto na czesci cale duzo tego nie ma to raz a dwa wszyscy juz stacyjki sprzedali ,znalazłem na ebay za 99$ ale to za drogo wychodzi , macie jeszcze jakieś propozycję ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czy ją rozbierałeś??

Może da redę naprawić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czy ją rozbierałeś??

Może da redę naprawić.

Jak ją rozbierze to już się nie będzie dało :lol:

EDIT: z opisu nawet nie wynika, że to na pewno stacyjka. To że pali bezpiecznik ??? - tyle rzeczy pali bezpiecznik ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja paliłem papierosy ale bezpieczników to raczej nie.

PS

Napisał, że styki się wytarły tylko dlaczego wówczas wybija bezpiecznik to nie wiem :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisał, że styki się wytarły tylko dlaczego wówczas wybija bezpiecznik to nie wiem :)

To ogólnie jest napisane tak, że się nie odzywam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no wytarło styki miedziane w stacyjce , co prowadzi do tego że prąd prawidłowo nie przepływa i wybija bezpiecznik , juz ją rozbierałem i patrzyłem do środka , nic innego mi zwarcia nie robi , jak przekrece kluczyk w stacyjce to wtedy go wybija

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

khm, zastanów się czy na pewno to stacyjka :-) imho - podpytaj Jarka, jak sprawdzić o co kaman. To w gruncie rzeczy dobry chłop jest :-) Tylko bądź precyzyjny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To w gruncie rzeczy dobry chłop jest :-) Tylko bądź precyzyjny

Ja go znam ... to menda jest ;) - jak słyszy, że wybija bezpiecznik bo prąd prawidłowo nie przepływa to się zamyka w sobie :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja go znam ... to menda jest ;) - jak słyszy, że wybija bezpiecznik bo prąd prawidłowo nie przepływa to się zamyka w sobie :lol:

Dobrze, że nie wychodzi z siebie i staje obok.

A tak na marginesie to jak widzę tytuł postu Stacyjka to mi się jakaś stacyjka pkp skojarzyła... wchodzę... czytam i rozczarowanie :(

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając do tematu, to stacyjkę można zastąpić jakimś pstryczkiem, ale to takie trochę prymitywne jest. Stacyjkę można pomierzyć, bo wystają z niej kabelki i wyciągnąć wnioski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no ceny nie pocieszaja ale zastanowie się nad kupnem , a jak sprawdzić stara ? jakie powinna miec wartości ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakbym miał podejrzenia, że coś mi zwiera, to bym szukał tego czegoś... pewnie wziąłbym do ręki miernik, ustawiłbym go na "piszczałkę" (bo jak się dotknie kable miernika to piszczy) i metodą dedukcji ustaliłbym co ma piszczeć, a co nie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakbym miał podejrzenia, że coś mi zwiera, to bym szukał tego czegoś... pewnie wziąłbym do ręki miernik, ustawiłbym go na "piszczałkę" (bo jak się dotknie kable miernika to piszczy) i metodą dedukcji ustaliłbym co ma piszczeć, a co nie...

hmmmm zgaduje będzie piszczał miernik ;) ...żarcik taki ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kostka stacyjki jeżeli sama w sobie będzie zwierała to nie wyłączysz zapłonu a nie ze zwarcie będzie, a co do wymiany to jak już wcześniej pisałem zawsze można założyć inną , ona ma tylko włączać i wyłączać , blokadę już nie koniecznie musisz mieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

znacie jeszcze podobne strony do tej ? http://www.bmwstore.pl/pl/

To tak dla zachęty ( 2 strony ) - mam nadzieję, że znasz wujka Googla i potrafisz wpisać BMW i coś tam, coś tam ... ;)

http://www.maxbmwmotorcycles.com/fiche/PartsFiche.aspx

http://www.realoem.com/bmw/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak znam juz wpisywałem , dziekuję za pomoc , szukam po takich stronach gmoli , znalazłem na tej stronie www.bmwstore.pl i nie tak bardzo drogo ale moża na innych stronach bmw będzie taniej :D warto poszukać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×