Skocz do zawartości
kris_pp

Gmole Heed Bunkier do F650GS Twin

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

poniżej załączam fotki mojego moto z załozonymi gmolami... i tu moje pytanie jak wam się one podobają?? Nie są zbyt duże / odstające?

Ja znajduje takie plusy:

- idealne miejsce do zawieszenia na nich oświetlenia dodatkowego led, z takim zamierem je wybierałem

- bardzo dobra ochrona silnika, plastików, oraz nóg ze względu że sporo odstaja od plastiku co mi się troszkę nie widzi

- waga podobna do innych mniej zabudowanych

Proszę o wasze opinie....

ts17.jpg

xqpv.jpg

5i6d.jpg

6xly.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W qwesti oświetlenia ledowego , to jest specjalista Marcin.

Zrób fotę jak ślepią ;)

Gmole są dobre , mnie się podobają , o i czarne w dodatku :)

A w ogóle to z Jeleniej masz godzinkę żeby się pochwalić , chyba ze wolisz najazd forumowy,a widzę że i w garażu można :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak można mieć takie czyste enduro ? :)

A gmole spoko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poważnie gmole są OK? ciekawe co inni jeszcze powiedzą...

Co do oświetlenia to jeszcze nie zdążyłem zamontować ale będą te:

http://www.super-vis...ce-primesp1.php

miałem Ledy tej firmy w quadzie i dawały radę, święcą naprawdę daleko i jasno.

Co do dodatków to lubię jak wszystko ładnie pasuje.

Zamówiłem jeszcze handbary BMW i zastanawiam się na przedłużką przedniego chlapacza bo zwykły nie chroni wystarczajaco chlodnicy.

Edytowane przez kris_pp

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o wygląd to jest ok. F700/800 mają bardzo dziwne mocowowane gmoli. Nie wiem czemu ktoś wymyslił, by mocować je do bloku silnika :shock:. Wg mnie to trochę dziene, ale nie jestem mechanikiem więc mogę się nie znać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale że co, jak większość uzna, że są brzydkie to zdemontujesz? To Tobie ma się podobać nie nam ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie tam się podobają, ale jakbyś jednak zrezygnował, a żona suszyłaby Ci głowę o kolejne 10kg żelastwa w garażu, to ja chętnie je przyjmę w prezencie. Doodek jest po jakimś kursie spawania słyszałem, to mi przyspawa do singla i będzie gitara. :lol:

Edytowane przez krs
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne są. Zostaw. Się bedziesz opinią forum przejmowal. Tutaj tylko na mozliwosci robienia sobie jaj czekają ;)

A skoro...

po zdjęciu wnioskuję, że jak kończą Ci się piłki do tenisa to ładujesz ziemniaki? ;)

I masz Nissana, to masz u mnie plus ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak i posadzka w karo taka se.... :-)

One chyba bardziej pasują do 8setki, ona jest szersza w plastikach skoro chciałeś znać inne opinie :-P jeździj!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Męczyły mnie te gmole strasznie... tak jak napisał dakarowy one bardziej pasują do F800 niż do F650 jednak oba motory nie są tych samych szerokości.

Tak więc widzę dwa wyjścia:

- zwrócić sprzedającemu

- poprośić o modyfikację lub wykonać ją samemu tak aby je dopasować do mojego moto

Mam nadzieje że uda się ową modyfikacje zrobić.... zobaczymy co na to producent...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

- bardzo dobra ochrona silnika, plastików, oraz nóg ze względu że sporo odstaja od plastiku

[...]

Po co przy nich grzebać zatem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strasznie odstają, przerwa to 4cm a powinno być 1,5-2 cm, nawet zrobiłem taką przymiarkę na trytytki i teraz wyglądają super. Tak więc jedyna możliwość to przeróbka.

Tak jak pisałem wcześniej, lubię jak wszystko ładnie pasuje i wygląda, estetyka jest też ważna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak odstają, to w razie W zegną się na tyle, że nie uszkodzą plastików. Jak dasz bliżej to mogą plastiki uszkodzić. To po co wtedy gmole? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin porządny gmol nie powinien polamać plastików przy byle glebie odstając nawet tylko 1,5 cm od niego :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czemu ktoś wymyślił, by mocować je do bloku silnika :shock:.

Bo w tym przypadku silnik to "część" ramy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo w tym przypadku silnik to "część" ramy.

Tylko czy przy takim sposobie montaż gmole, które z założenia mają chronić silnik, w sprzyjających warunkach nie przyczynią się do jego uszkodzenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wieczorkiem zrobię fotkę jak wyglądają odstające po 1,5cm na stronę (niestety chwycone tylko profilaktyczne na trytytki aby zobaczyć efekt i zaznaczyć ile trzeba wykonać przeróbek), wówczas sami ocenicie czy dużo lepiej bo dla mnie różnica jest ogromna. Co do mozliwość wygięcia się i połamania plastików myślę że są na tyle wytrzymałe iż dadzą radę.

Zresztą przyglądnijcie się gmolą oryginalnym do R1200GS nie odstają więcej jak 1,5-2cm i chronią wystarczająco plastiki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko czy przy takim sposobie montaż gmole, które z założenia mają chronić silnik, w sprzyjających warunkach nie przyczynią się do jego uszkodzenia?

"Ktoś" to pewnie obliczał i wytrzymałość śrub nie jest przypadkowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do samej przeróbki to:

- nie zmieniam śrub tylko zwężam poprzeczki łączące gmole + zmieniamnieznacznie długość tulejek dystansowych.

Tak na marginesie naprawdę myślicie że firma z Częstochowy Heed wprowadza każdy rodzaj gmoli do programi typu SolidWorks i wylicza naprężenia powstające przy dynamicznym uderzeniu? Ręcznie tego nie policzą, zbyt dużo zmiennych, a przy nawet takiej konstrukcji PC musi mieć spory zapas pamięci RAM. Do tego czy firma wyda prawie 20tyś zł na program i sprzedaje swoje produkty bez certyfikatu, a na stronie nie chwali się czym były jej produkty obliczane.....

Tak więc ja raczej wątpię aby to kotoś kiedykolwiek wyliczał, naprężenia, średnicę, materiał, i rodzaj kratownicy.

Niestety jestem raczej realistą.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Tak na marginesie naprawdę myślicie że firma z Częstochowy Heed wprowadza każdy rodzaj gmoli do programi typu SolidWorks i wylicza naprężenia powstające przy dynamicznym uderzeniu? ...

Niestety jestem raczej realistą.

Skoro z Częstochowy to na pewno wszystko jest wyliczone.

W Częstochowie wszystko robią na medal, dlatego mieszkańców tego miasta nazwali medaliki...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poważnie gmole są OK? ciekawe co inni jeszcze powiedzą...

Co do oświetlenia to jeszcze nie zdążyłem zamontować ale będą te:

http://www.super-vis...ce-primesp1.php

miałem Ledy tej firmy w quadzie i dawały radę, święcą naprawdę daleko i jasno.

Co do dodatków to lubię jak wszystko ładnie pasuje.

Zamówiłem jeszcze handbary BMW i zastanawiam się na przedłużką przedniego chlapacza bo zwykły nie chroni wystarczajaco chlodnicy.

Jeśli chodzi o wygląd to jest ok. F700/800 mają bardzo dziwne mocowowane gmoli. Nie wiem czemu ktoś wymyslił, by mocować je do bloku silnika :shock:. Wg mnie to trochę dziene, ale nie jestem mechanikiem więc mogę się nie znać.

Strasznie odstają, przerwa to 4cm a powinno być 1,5-2 cm, nawet zrobiłem taką przymiarkę na trytytki i teraz wyglądają super. Tak więc jedyna możliwość to przeróbka.

Tak jak pisałem wcześniej, lubię jak wszystko ładnie pasuje i wygląda, estetyka jest też ważna.

Jeżeli jesteś estetą, to zerknij na ofertę dodatkowego oświetlenia firm Wunderlich i Touratech. Szczególnie ze względu na mocowanie. Cenowo jesteś blisko :)

Gmole nie muszą być mocowane do silnika - patrz oferta Touratech.

A te które założyłeś... z tego, że odstają 4cm nie robiłbym tragedii. Przy glebie an szutrze kamienie nie drapną plastiku ;)

Kształtem powinny być dobre do zamocowania bocznych sakw gdybyś się zdecydował i/lub wybierał w dalszą wyprawę.

A jak ktoś doradził - kwestia gustu. Najważniejsze to czy Tobie się podoba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×