Skocz do zawartości
Gregu

Czarnobialy(?) Dakar

Recommended Posts

Czesc,

witam serdecznie, to moj pierwszy post tu.

I mnie dopadlo.

Zaczalem sie rozgladac za moto. Wybilem sobie z glowy R1100GSa bo za duzy do miasta.

Ale na nieszczescie/szczescie? niedaleko ktos parkuje czarnobialego dakara z 2000.

No i tak mi sie to moto spodobalo, ze przestalem myslec o czymkolwiek innym.

Wydaje sie idealnie pasowac do mojego wzrostu - 193cm, nie jest za wielki na miasto, mam wrazenie, ze jednoczesnie dosc komfortowy na codzien oraz wystarczajaco wygodny w razie gdyby mi cos do glowy strzelilo by pojechac nim dalej.

Czarnobialy najladniejszy. I najbrzydszy zarazem. Na pewno wyrazisty i nietypowy.

Spodobalo mi sie w nim rowniez zawieszenie, 21 calowe przednie kolo, nisko umieszczony bak obnizajacy srodek ciezkosci motocykla, wytrzymaly i mam wrazenie, ze bardzo grzeczny jak na jednocylindrowca silnik dobrej marki.

Poprzeczke podnioslem do 3k eur. Niestety, niewiele ofert w tej cenie... Dakar sie ceni, jest drogi, szczegolnie tutaj, w landach bliskich Polsce..

Ale szukam caly czas i sie nie poddaje.. stad prosba o linki lub moze kilka zdan: na co zwrocic uwage szczegolnie?

Co jest typowa dla Dakara przypadloscia? Czytalem o padajacych lozykach.. jak je sprawdzic?

Wszystkie rady/linki beda mile widziane...

Uff.. strasznie sie rozpisalem, ale nie chcialem wchodzic z butami na Wasze forum nie witajac sie.

Pozdrowienia,

Gregu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj :-D Odpowiedzi na wiele Twoich pytań Znajdziesz tu viewtopic.php?f=2&t=678

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Następny zarażony Dakarem! :D :lol: ;) Witaj!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za przywitanie.

Od poniedzialku wysypalo ofert.. pogoda siada, sezon sie konczy, ludzie zaczynaja sprzedawac maszyny.

Jest nawet kilka ofert za ok 2500 eur... moze sie cos wyklaruje do konca tygodnia..

niemniej kilka porad 'dakarowcow wyjadaczy' by sie przydalo :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj :D

bardzo wyczerpujące przywitanie ;) znajdziesz u nas wiele odpowiedzi na wiele pytań, wystarczy że pogrzebiesz w wątkach :lol:

Pozdrówy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze raz dzieki za mile przywitanie.

to niech mowia (chlopaki) :lol:

czy tak przepalony wydech to norma?

spojrzcie na to foto

!!szjsrw!20~$(KGrHqYOKiIE)V7hWnCPBMi6h+LpT!~~_19.JPG

moto ma miec 19 kkm...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj,

Większość chłopaków ma taki tłumik i wcale nie jest on przepalony. Kolor taki chwyta w momencie rozgrzania i kontaktu z wodą. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kakaja cena? i czy tylko jeden kufer boczny ma? tlumikami sie nie przejmuj, troche malo dokladnych zdjec do okola motora (szczegolnie prawej strony - moze tam byc wszystko albo nic :lol: ), ale jak na zdjecia i pierwszy rzut oka jest ok, i oczywiscie najpierw przejazdzka i posluchanie silnika - wszystko kwestia ceny ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kakaja cena? i czy tylko jeden kufer boczny ma? tlumikami sie nie przejmuj, troche malo dokladnych zdjec do okola motora (szczegolnie prawej strony - moze tam byc wszystko albo nic :lol: ), ale jak na zdjecia i pierwszy rzut oka jest ok, i oczywiscie najpierw przejazdzka i posluchanie silnika - wszystko kwestia ceny ;)

no wlasnie, posluchanie silnika.. nie znajac prawidlowej pracy tego silniczka pewnie nie bede w stanie rozpoznac czy nic sie nie dzieje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i jeszcze jedno, piszecie o golych i niegolych..

rozumiem, ze ABS nie jest niezbedny, da sie bez niego zyc.

ale co warto koniecznie brac? podrzewane manetki?

kufry? chcial bym topcase na kask..

kufry mnie raczej nie kusza, bo zakladam, ze bede jezdzil glownie po miescie..

na dluzsze wypady na razie mnie nie ciagnie.. (na te jezdze glownie z rodzina..)

co jeszcze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rozumiem, ze ABS nie jest niezbedny, da sie bez niego zyc.

Da sie i to bez problemu, ale jak ma to dobrze (czasami moze to byc dodatkowa, nietania rzecz ktora moze sie zepsuc) :roll:

ale co warto koniecznie brac? podrzewane manetki?

Podgrzewane manetki w GS to standard, chyba ze ktos tam cos grzebal, albo sie zepsuly (co sie rzadko zdarza) :lol:

kufry? chcial bym topcase na kask..

kufry mnie raczej nie kusza, bo zakladam, ze bede jezdzil glownie po miescie..

na dluzsze wypady na razie mnie nie ciagnie..

Kupuj z kuframi jak jest mozliwosc, bo dzisiaj cie nie ciagnie, ale jak pojezdzisz tu i tam, to bedziesz mial problem zeby takowe dostac (oryginaly) ;)

co jeszcze?

Do powyzszego zesdtawu brakuje jeszcze tylko... motocykla :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

;) na tym skupiam uwage przede wszystkim :mrgreen:

sugerowane przebiegi? jak najnizsze pewnie :lol: ale realne dla prawie 10 letniej maszyny to tak pow 20 kkm....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

Z przebiegiem ciężki temat , trudno do końca być pewnym co do jego wiarygodności. U mnie na zegarze jest 20 500 w 7-mio letnim moto , szwagier ma 3-letni i 38kkm.

Powodzenia w zakupie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupując zwracałem najpierw uwagę na wszelkie "nieoryginalności", czyli np. brak nalepek na niektórych plastikach. To nie koniecznie musi oznaczać poważny wypadek, ale już daje do myślenia. Myślę, że przy przeglądzie u mechanika można sprawdzić ciśnienie w silniku. Samymi odrapaniami plastików bym się nie przejmował. Ja kupowałem mojego przy 18600 km (przebieg raczej prawdziwy). Tłumiki wyglądały gorzej. Teraz mam 42 tyś i wszystko nadal śmiga. Kiedyś czytałem w jakiejś gazecie motoryzacyjnej info, że powyżej 40 k km może pojawiać się lekka nieszczelność spowodowana nie tyle zużyciem cylindra czy tłoka, ale o ile dobrze pamiętam wybiciem gniazd zaworów (?).

Myślę, że poza papierami możesz próbować uprawdopodobnić przebieg weryfikując stan zużycia niektórych elementów jak np. chwytów kierownicy, gum na podnóżkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojawila sie igla sztuka z pierwszej reki, ale niestety trampek '99. Rzut beretem ode mnie.. pewnie sie przejade obejzec by miec porownanie.

Nadal szukam dakara, choc juz przestalem sie upierac na czarnobialego :lol: moze byc ciut nowyszy, byle by sprawny..

Jest jeden z 2001 za 3400, ten z kuframi i topcase BMW, ponoc udokumentowany, na fotach ladnie wyglada i przebieg ma ponizej 20kkm... (bez ABSu)

kusi troche.. czy to dobra cena?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dobry stan to i cena nie będzie niska. Pamiętaj, że jak kupisz tani egzeplarz należy się liczyć z tym, że prawdopodobnie będzie należało się liczyć z wymianą napędu, opon lub innych części, dochodzą więc dodatkowe koszty, które spowodują, że ogólna cena razem wymienionymi częściami może przewyższyć koszt tej "drogiej" zadbanej sztuki. Rozumiem, że 3400 to euro :lol:, z takim wyposażeniem moim zdaniem to nie jest drogo, za 1500 zł mógłbyś sprzedać same kufry, których jak mówisz nie Potrzebujesz, mogę od razu znaleźć Ci na nie kupców ;)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×