Skocz do zawartości
kris_pp

F650 Twin pytania, odpowidzi, sugestie, tzn. blog.

Recommended Posts

1050 łączył doskonale jedno i drugie.

wysłano z wodoszczelnego

Najbardziej tylny hamulec w Czechach ;) :beer: !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najbardziej tylny hamulec w Czechach ;) :beer: !

A to już zupełnie inna historia ;-)

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie pamiętam poręczności DL :-)

myślę że podobna jak w singlu, czyli bezproblemowe manewry w każdym zakresie prędkości

twinem boję się jeździć w korku, zbyt nerwowo, na razie

Nie należę do "popierdalaczy" między samochodami, tylko korzystam na dojechanie do świateł, gdy inni stoją

no i muszę pochwalić twina za kulturę zapinania biegów ;-)

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie pamiętam poręczności DL :-)

myślę że podobna jak w singlu, czyli bezproblemowe manewry w każdym zakresie prędkości

twinem boję się jeździć w korku, zbyt nerwowo, na razie

Nie należę do "popierdalaczy" między samochodami, tylko korzystam na dojechanie do świateł, gdy inni stoją

no i muszę pochwalić twina za kulturę zapinania biegów ;-)

A jak na szuterku w porównaniu z singlem ( chodzi mi o komfort zawieszenia)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie pamiętam poręczności DL :-)

myślę że podobna jak w singlu, czyli bezproblemowe manewry w każdym zakresie prędkości

twinem boję się jeździć w korku, zbyt nerwowo, na razie

Nie należę do "popierdalaczy" między samochodami, tylko korzystam na dojechanie do świateł, gdy inni stoją

no i muszę pochwalić twina za kulturę zapinania biegów ;-)

Niby taki zły a jednak ;-)

wysłano z wodoszczelnego

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kto zły?

mila, tu niewiele ci powiem, bo po pierwsze primo motocykl nie mój więc tym bardziej ostrożnie, po drugie primo z pasażerką na pokładzie więc też wzmożona czujność i jednak inne prowadzenie niż solo, po trzecie primo, w takich okolicznościach przyrody zbyt dużej różnicy nie odczuwam, bo na jednym i drugim muszę pyrkać powoli balansując na koleinach leśnej drogi

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby taki zły a jednak ;-)

wysłano z wodoszczelnego

Mi się jednak wydaje że różnica w porównaniu do singla jest znaczna, Marcin jeszcze jej nie znalazł, ewentualnie nie zapłacił i próbuje zbić cenę :-D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bardzo lubię jeździć na twinie 650 i 700, uważam, że właśnie przez to, że motocykl wydaje się węższy od singla (kierownica, siodło) w miejskiej jeździe jest poręczniejszy. W zeszłym roku byłem nawet bardzo bliski kupna ale pojawiły się 2 "ale"

1. Finanse - zmieniły się priorytety ;-)

2. Po pewnym czasie pewnie zacząłbym żałować, .że nie kupiłem 800 -ty (tak jak żałowałem, że nie kupiłem Dakara) i rozpoczęła by się akcja "pimp maj rajd 2 - przekładanie zawiechy do twina :lol:

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja ogólnie lubię jeździć, byle tylko jeździć :-)

ale post Jacka mnie zaskoczył, bo jakoś w temacie kierownicy to mam wrażenie, że jest szerzej niż w moim singlu

ja się waham cały czas czy iść w kierunku twina jako drugi motocykl, czy kupić dakara 2007 lub ewentualnie G650GS

tutaj przekonująco zabrzmiał mi głos TomkaM, że mając dwa takie same motocykle, będąc gdzieś w trasie łatwiej to wszystko ogarnąć w razie W,

(ale ja w temacie "wielkich podróży" to jestem na razie tylko mitoman) ;-)

co do poręczności twina otrzymał wczoraj jeszcze jeden plus, jak mi uciekło tylne koło w złożeniu i wyszedł z tego tak gładko, że prawie na to nie zwróciłem uwagi

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co do poręczności twina otrzymał wczoraj jeszcze jeden plus, jak mi uciekło tylne koło w złożeniu i wyszedł z tego tak gładko, że prawie na to nie zwróciłem uwagi

a mi jak uciekło to zauważyłem i poczułem..... myśle że to kwestia tego co powoduje poślizg a nie samego poślizgu......

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie mam haynes' a od dziś

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Posiada ktoś książkę serwisową? Byłabym wdzięczna za pomoc :)

Lara, potrzebujesz instrukcje obslugi czy serwisowke?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ile oleju wejść powinno do twina?

w haynes'a ok. 3l a wyskakuje mi kontrolka że brak oleju i przegrzewa się silnik... ubytków nie stwierdzam, olej świeży, w ilości książkowej

być może za długo popracował na wolnych obrotach, sprawdzę mu jeszcze poziom płynu chłodzącego

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmmm...

ale jak to tak? sam z siebie?

przegoniłem go trochę ale temperatury były w okolicach 12-14st. więc nie odczuł za bardzo

ale coś może być na rzeczy z wiatrakiem... bo w sumie czekałem aż się załączy i albo nie doczekałem się albo przegapiłem, bo się kręciłem cały czas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fakt, wiatrak trochę zblokowany, ale czy da się go wymontować bez spuszczania płynu chłodzącego?

tak na tyle aby wyczyścić

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fakt, wiatrak trochę zblokowany, ale czy da się go wymontować bez spuszczania płynu chłodzącego?

tak na tyle aby wyczyścić

A co ma piernik (płyn) do wiatraka ;) :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dobra da się... wiatrak oczyszczony i sprawdzony, silnik wiatraka działa

przecież określam się jasno jako mototechniczny lajkonik ;-) wolę spytać zanim coś spierdolę ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogólnie w 8setce było tak, że jak zablokowany był wiatrak, to w momencie kiedy miał się załączyć a nie mógł, to włączała się m.in. kontrolka ciśnienia oleju, stąd moja podpowiedź... myślę że tak było u Ciebie kiedy napisałeś że silnik się przegrzewa... czy się mylę? :roll:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki za podpowiedź, to było clue problemu. wszystko już przeczyszczone i działa jak należy :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich,

po chwili nieobecności mam chyba przykrą wiadomością, ze względu na planowana podróż po Azji od Chin do Polski muszę nabyć ponownie quada. Kto obserwował mój blog na forum wie, że od dawna jestem związany z quadami a motocykl był na próbę co bardziej podejdzie. Okazało się że motocykl to super sprawa, ale nie mogę sobie chwilowo pozwolić na posiadanie quada i motocykla w garażu stąd muszę moje BMW sprzedać.

Wyprawa "życia" jest tu ważniejsza a do niej się przygotowuję...

Poniżej link do aukcji:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4294576145

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi się jednak wydaje że różnica w porównaniu do singla jest znaczna, Marcin jeszcze jej nie znalazł, ewentualnie nie zapłacił i próbuje zbić cenę :-D

Marcin znalazł różnicę... i to w najmniej oczekiwanym punkcie, znając opinie innych użytkowników twinów :-)

nie wiem jak to możliwe, ale twin okazuje się dla mnie wygodniejszy, moje dupsko łatwiej zniosło 500km na południe na twinie, niż 250km nad morze singlem

jak myśmy w ubiegłym roku puknęli singlem 700km w jeden dzień, to dziś już tego nie rozumiem ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wtyczka nr 2 (na zdjęciu) na pewno ma prąd po załączeniu stacyjki, rozłącza się on po jakimś czasie od wyłączenia stacyjki, miałem tam podłączona nawigację, tylko odciąłem tę koncówkę/wtyk ;-)

Ogólnie jest ona przewidziana do podłączenia nawigacji BMW poprzez dokupienie "specjalnego" :-D kabelka z pasującą wtyczką za chore pieniądze w serwisie BMW ;-)

To samo opisałem wyżej, ale jakoś zostało to inaczej zrozumiane, albo ja tak zamieszałem ;)

To gniazdo wyrabia prądowo przy bezpośrednim podłączeniu navi, czy trzeba dodać przekaźnik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To gniazdo wyrabia prądowo przy bezpośrednim podłączeniu navi, czy trzeba dodać przekaźnik?

U mnie wyrabiało bez problemu, nie wyrobiła tylko nawigacja (no ale to ewidentnie jej wina była) :lol:

Podłączaj śmiało, to świetne rozwiązanie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×