Skocz do zawartości
kris_pp

F650 Twin pytania, odpowidzi, sugestie, tzn. blog.

Recommended Posts

a powiedzcie jaka jest różnica w budowie 650 twin od f800gs? czy mając manele od 800 jestem w stanie kupic 650 i przełozyć części?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a powiedzcie jaka jest różnica w budowie 650 twin od f800gs? czy mając manele od 800 jestem w stanie kupic 650 i przełozyć części?

A skąd my możemy wiedzieć, czy jesteś w stanie?

W przywitani nie widziałem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polak potrafi - fizycznie możliwość jest, ale zmian jest sporo - zawieszenie, silnik, koła, tarcze, wlot powietrza, trochę elektroniki, kierownica, tarcze hamulcowe

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wydaje mi się, że KAŻDY kto jeździł małym twinem miał taki czas w życiu, że myślał i przerobieniu "małego" na "dużego" :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ok napiszę inaczej.... czy jest fizyczma możliwość...

Nie irytuj się :)

Moim zdaniem może to mieć sens przy gigantycznej wartości sentymentalnej oraz dużych zasobach czasu/gotówki. A i tak przy sprzedaży będzie traktowany jako "wydumka".

Lepiej śmigać, bo już za tydzień dzień bedzie stawał się coraz krótszy i jesień nadciąga nieuchronnie :)

Pozdrawiam.

A

Edytowane przez Arthur71
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prosciej sprzedac i kupic wlasciwy. Ceny poszczegolnych czesci w sumie wyniosa sporo. Pomijam gimnastyke przy przekladce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomogliśmy wczoraj Kris-pp!!! Tak się męczył z Tym swoim moto że wczoraj kupiliśmy go dla następnego podkarpackiego jeźdźca. Jednostka przetestowana wracając min na kołach do domu z Jeleniej Góry nawinąłem 550 km. Niby taki sam ale mój coś szybszy jest!!! :roll: :-D

Pozdrawiamy i dziękujemy Kris za gościnę :!: :!: :!: :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po dłuższej nie obecności na forum witam Panie i Panów.

Posiadam małego GS'a z 04 roku.

Słuchajcie moi drodzy. Nie wiedząc w jakim wątku by się odnaleźć zadam pytanko tu.

Najpierw może opowiem dzień mój dzisiejszy. W drodze do pracy zastał mnie mało ciekawy "wypadek"..jak głupi stanąłem za ciężarówką która z nie wiadomych przyczyn zaczęła cofać. Z powodu za "długich" nóg nie zdążyłem się odpychać i ku**źwa koło przednie oraz cały dziób mam do wymiany.

Teraz pytanko:

1. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy koło z CS'a bądź GS'a (małego i z roku do 00) ma takie samo wymiary jak w GS'ie z 04?

2. Z linku wynika, że potrzebuję również części z poz 7, 8,

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_5394-czesci-lakier-m929-blau-metweiss-alu/i51607/r2004/m01

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam, Karol.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to znalazłeś sobie miejsce... w wypadku i w temacie... :-)

Nie ma GS-a i CS-a do roku 2000, są tylko po roku 2000 - od GS-a będzie pasować, od CS-a raczej nie (choć tu pewny nie jestem - tam chyba odlew jest) :roll:

Jeśli chodzi Ci o to czy będzie pasować od eFki, to pewny na 100% nie jestem, ale raczej nie będzie pasować ;-)

Teoretycznie nie powinno być problemu z dostaniem koła używanego od GS-a na allegro :roll: mam nadzieję że chodzi Ci o koło przednie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Dakarowy. Chodzi o koło przednie. Problem jest w tym, że jestem w Belgii i moto jest mi potrzebne by dojeżdżać do pracy.

Dzięki za info. Rozglądam się dalej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kiedy w przywitalni byłeś ? Nie mogę znaleźć normalnie :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawy jestem o ile lepiej (a może gorzej?) się jeździ w terenie F650gs twin w porównaniu do F800GS ?

ktoś miał może jakieś doświadczenia w tej kwestii, albo ma jakieś sugestie?

Manewrowanie na parkingu, w garażu i jazda w terenie 8-setką sprawia mi trochę trudności ze względu na masę i wysokość :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku, a w ten wyskoczył w wyszukiwarce.

Czy żeby dorobić dziób w F650GS z F800GS (ten czarny nielakierowany element) potrzebne jest coś oprócz samego dziobu z ASO BMW (śróbki, coś trzba przerabiać, kombinować)? Jeśli ktoś przeprowadzał taką operację to prosiłbym o pomoc/radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po co ze tak zapytam?

wysłano z daleka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po co ze tak zapytam?

podobno szybciej jeździ i lepiej hamuje

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To taki zgraźniacz :-D

wysłano z daleka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po co ze tak zapytam?

wysłano z daleka

Ja też przerabiałem w jednocylindrowcu zwykły na Dakarowy i teraz po prostu lepiej się czuję :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już nie kaszlesz?

Szkorbut cie nie ruszy? :-D

wysłano z daleka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po co ze tak zapytam?

wysłano z daleka

Ze względów czysto estetycznych. Bardziej podoba mi się motocykl z dziobem, niż bez. Ale to kwestia gustu. Tak więc - czy ktoś przeprowadzał podobną operację?

p1110076.jpg

p1110077.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W OEM patrzył?

wysłano z daleka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze względów czysto estetycznych. Bardziej podoba mi się motocykl z dziobem, niż bez. Ale to kwestia gustu. Tak więc - czy ktoś przeprowadzał podobną operację?

p1110076.jpg

p1110077.jpg

Moszna czarno folio wykeić, ino trza jakiego kumatego grafika, co to umiejętnie cienie nałoży, żeby czarne na dziobie wyglondało jak tszy wymiary… :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kiedyś zakładałem to twina, ale czy pasował to nie wiem - choć mi pasował ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×