Skocz do zawartości
hardenne

Nie BMW, nie enduro, ale może ktoś by zerknął... FZ6 S2

Recommended Posts

:)

Minęło prawie 2 lata śmigania na różnych moto i offowania na moim koziołku - małej DRce. Poprzymierzałam się, pojeździłam (mój zacny wzrost ma tu znaczenie, w terenie bardzo nie przeszkadza, ale...) i zweryfikowałam czego chcę, przynajmniej w tym momencie, gdzie nie stać mnie na dwa moto, kompromis musi być. Kiedyś wrócę do enduro, jako drugie, jeszcze nie teraz...

Ktoś by zerknął/przejechał się w sprzyjających warunkach pogodowych tym motkiem? Trochę mi daleko, a i doświadczenia brak, a jakoś tanio jak za ten rocznik (chyba).

Rybnik:

http://otomoto.pl/ya...8-M3833315.html

Gorzów Wlkp.

http://otomoto.pl/ya...v-M3883989.html

Założenia:

FZ6 S2, po 2007 roku, najlepiej czarna, z czarną ramą, ale jak mechanicznie zadbana, to kolor bez znaczenia, byle rama czarna (srebrne są zdławione). Dobrze jakby miała ABS, ale to rzadkość, trudno.

To jedna z niewielu 600-tek, która mi przypasowała bardzo, nie muszę obniżać i czuje się na niej swobodnie.

Proszę, może ktoś pomoże z okolicy, bym w ciemno nie jechała.

Kaśka

Edytowane przez hardenne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestes pewna co do kwestii koloru ramy i mocy silnika?

Ewentunie pomysl nad cbf 600/1000. 1000 ma tyle mocy co fz6 ale za to duzo lepszy dol.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że masz FZ6 i właśnie do Ciebie zagadać chciałam o szczegóły :) 1000 odpada, moto ma być lekkie jak na szosowego nakeda i ma mi pasować. Przyznam, że nie nie było okazji przymierzyć się/przejechać CBF 600.

Odpadły m.in. Bandit, Hornet, Yami XJ6, Suzi SV650

Przypasowała najbardziej FZ6 i GSR600 (ale musiałby być obniżony) więc bardziej ta pierwsza.

Po liftingu 2006/2007 były takie zmiany, srebrna rama zdławiony, czarna blisko 100KM i wyświetlacz z XJ6, bardziej czytelny, nie wiem co jeszcze.

Edytowane przez hardenne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak pogoda się nie zesra w sobotę albo niedziele mogę oblookać tę z Gorzowa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byś już się wybierała do Rybnika to zapraszam do mnie na porównanie - mam FZ6 Fazera S2 (co prawda owiewkach i co prawda niebieskiego), z prawdziwym przebiegiem ok. 60 tys - porównasz sobie pracę sprzętów - żeby mieć odniesienie - nie mówię żeby kupować. Mam też CBF600 więc można się przysiąść i porównać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod kątem technicznym niestety nie pomogę - nie znam się na motocyklach aż tak, dla mnie jakieś dźwięki mogą być normalne a wcale normalnymi być nie muszą, tak więc wybacz, ale wolę spasować niż wpuścić kogoś w minę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby nie to, że mi nie leży, to w ciemno bym kupiła Horneta niebieskiego od Jarka...

Komir, jak się uda, to super :)

CBF600 chyba do mnie nie trafia, ale Arthurr, się dodezwę, choćby dla porównania i wycieczki na południe ;) Handlujesz motkami, czy tak się złożyło, że masz?

Edytowane przez hardenne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CBF600 jest całkiem przyjemna, lekka, zwinna i nadaje się dla krótkich ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doodek, rekomendacja wzięta pod uwagę :) ale bez przymiarki... ja nadal kupuję moto emocjami, stąd prośba o wsparcie, by nie było źle, albo chociaż do ogarnięcia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CBF600 w Krakowie też do przymierzenia jak coś ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby nie to, że mi nie leży, to w ciemno bym kupiła Horneta niebieskiego od Jarka...

Komir, jak się uda, to super :)

CBF600 chyba do mnie nie trafia, ale Arthurr, się dodezwę, choćby dla porównania i wycieczki na południe ;) Handlujesz motkami, czy tak się złożyło, że masz?

Handluję, ale nie proponuję swoich bo to nie miejsce na to. Jeśli nie wpadłaś na nie w ogłoszeniach to znaczy że nie mam tego czego szukasz, ale być może pomogę w obiektwynej ocenie tego co sobie wybrałaś :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doodek, rekomendacja wzięta pod uwagę :) ale bez przymiarki... ja nadal kupuję moto emocjami, stąd prośba o wsparcie, by nie było źle, albo chociaż do ogarnięcia ;)

Od razu powiedzieć mogę Ci, że CBF 600 będzie niższa niż FZ6 - mierzyłem się i pamiętam, że FZ6 wymaga bardziej naciągnięcia nóg przy postoju - przy CBF miałem je lekko ugięte.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mam jeszcze jedno moto do sprawdzenia, choć wizualnie nie do końca mnie przekonuje, taka nijaka się wydaje ;)

Edytowane przez hardenne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CBF będzie (powinna być) tańsza i generalnie w lepszym stanie - moto jest słabsze i nie kusi, jak FZ6 do gumowania itp. Fakt, że nijaka, ale jako naked to nawet nie jest źle. I masz wtedy większe szanse, że nie była obiektem lanserów/szpanerów ;)

Jak sprzedałem eFkę to jakieś 60 min później siedziałem na CBF to pamiętam, że była mega wygodna - pozycja za kierownicą wyprostowana, nogi spokojnie ułożone.

FZ6 jest ciężkim stosunkowo motocyklem znów porównanie z F650 ale mam wrażenie, że BMW miałem łatwiej i lżej w garażu przestawiać.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(... )ja nadal kupuję moto emocjami, stąd prośba o wsparcie, by nie było źle, albo chociaż do ogarnięcia ;)

CBF600 jest chyba ładniejsza niż FZ6 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ładniejsza to kwestia gustu. Jest bardziej klasyczna, FZ6 naked jest bardziej nowoczesny, udziwniony (bak, lampa).

CBF600 ma regulowaną kanapę - 3 pozycje. Do tego rzeczywiście dużo łagodniejszą, przewidywalną charakterystykę, a silnik pracuje... jak w hondzie a nie jak w yamasze :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli nie wpadłaś na nie w ogłoszeniach to znaczy że nie mam tego czego szukasz

Przyznam, że nie brałam pod uwagę wersji z owiewkami, choć miałam okazję taką się przejechać. Znalazłam i zaczynam się przekonywać, a kolor super, drugi po czarnym jaki chciałam. Nie wiem czy mogę podać link, ale to kolejne moto do obejrzenia, wycieczka na południe będzie na pewno :) Sporo dodatków, bardzo by nie trzeba inwestować w elementy podnoszące komfort użytkowania, nakedy zazwyczaj bywają dosłownie gołe :D

CBF... no nie podoba mi się no :D

Yamaha XJ6 i Suzuki GSR600 odpadają, bo dziewczyny się na mnie obrażą :P

Edytowane przez hardenne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapraszam :) Moto ma realny niezgodny z "trendem" przebieg, na który - o zgrozo - mam dokumenty (książka i stos faktur na wszystko co było robione/ dokładane). Wycieczka na południe zaczyna być ekonomicznie uzasadniona skoro jest tu w czym wybierać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CBF była moim faworytem, obok DL

jeśli chodzi o ergonomię i wygodę to bliska tej z BMW

jakość bardzo dobra i silniki Hondy słyną z tego że nie do zarżnięcia

wybierałbym od 2008 rocznika gdzie wyszły z aluminiową ramą i abs

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Marcin N - No tak, ale jak się nie podoba to co zrobić. Moto jednak musi się podobać ;-)

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×