Skocz do zawartości
agreSorek

Rękawice biologiczne.

Recommended Posts

Witam. Nie wiem jak Wy ale ja dłubiąc się przy motku czy puszce zaczynam pracę w rękawicach, a zazwyczaj kończę bez. To mała nakręteczka, to nie mogę chwycić tego czy tamtego, wiadomo - nieporęcznie. Jakie te rękawice by nie były (szmata, guma, skóra kozia itp.) to i tak najlepiej bez nich. Jakiś czas temu natknąłem się na takie "cudo". http://allegro.pl/ze...3932214711.html Z dużym dystansem ale jednak zamówiłem. Zostałem bardzo mile zaskoczony, rewelacyjne rozwiązanie. Szczerze polecam. Wklejony link z aukcją jest zupełnie przypadkowy, zwyczajnie wybrałem gdzie najtaniej. Więcej info z netu http://www.nopex.com.pl/secol.html Cena przystępna, ryzyko małe jakby komuś coś nie pasowało. Pozdrawiam. Jeżeli taki temat już był to proszę usunąć. Z krytycznymi uwagami proszę się powstrzymać do "osobistego" testu. Pozdro.

Edytowane przez agreSorek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Używam tego typu płynu w pracy.

Bardzo polecam.

ręce po przesmarowaniu muszą wyschnąć a następnie przez kilka godzin można sie brudzić do woli w smarach i innego typu brudach.

Następnie jeśli ręce są bardzo brudne należy wytrzeć w szmatke a potem tą rękawiczke w płynie w raz z p[ozostałym brudem myjemy zmywamy wodą.

Ręce są takie jakie były podczas nakładania.

Zdarza się że rękawiczka w płynie będzie się łuszczyć i odchodzić od ręki należy wtedy poprawić na nowo nakładanie płynu na ręce.

Sorek masz u mnie dużego plusa za znalezienie tego w polsce i podzielenie się uwagami na forum.

Polecam zakup

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No słyszałem, że to fajne rozwiązanie. Ja mam troszkę inne doświadczenia. Tak jak Ty wqrwiałem się na rękawice latexowe, bardzo szybko zrywałem je i dłubałem bez. Potem najlepiej mi schodziło jak myłem ręce tym:

103.jpg

a jak coś jeszcze nie zeszło, to po prostu myłem włosy, wszystko schodziło :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Używam tego typu płynu w pracy.

Bardzo polecam.

ręce po przesmarowaniu muszą wyschnąć a następnie przez kilka godzin można sie brudzić do woli w smarach i innego typu brudach.

Następnie jeśli ręce są bardzo brudne należy wytrzeć w szmatke a potem tą rękawiczke w płynie w raz z p[ozostałym brudem myjemy zmywamy wodą.

Ręce są takie jakie były podczas nakładania.

Zdarza się że rękawiczka w płynie będzie się łuszczyć i odchodzić od ręki należy wtedy poprawić na nowo nakładanie płynu na ręce.

Sorek masz u mnie dużego plusa za znalezienie tego w polsce i podzielenie się uwagami na forum.

Polecam zakup

agreSorek :cool:
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No słyszałem, że to fajne rozwiązanie. Ja mam troszkę inne doświadczenia. Tak jak Ty wqrwiałem się na rękawice latexowe, bardzo szybko zrywałem je i dłubałem bez. Potem najlepiej mi schodziło jak myłem ręce tym:

103.jpg

a jak coś jeszcze nie zeszło, to po prostu myłem włosy, wszystko schodziło :-D

Wspomnienie PRL - u :) Tym to likwidujemy skutki (zresztą skutecznie :) ), tamtym, że tak się wyrażę - przyczynę ;) Ręczne pranie też jest skuteczne :beer: Edytowane przez agreSorek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jak coś jeszcze nie zeszło, to po prostu myłem włosy, wszystko schodziło :-D

U mnie się sprawdza wyrabianie ciasta chlebowego, albo drożdżowego ;-)

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś próbowałem używać rękawice biologiczne, ale u mnie się nie sprawdziły.

Ja mam bardzo suchą skórę, a każdy bród ( oleje, smary, grafit, sadza ... ) wgryza się bardzo głęboko. Każde kolejne mycie jeszcze bardziej wysusza skórę i coraz trudniej jest mi usunąć brud głęboko wgryziony w zeschniętą skórę. Próbowałem różnego rodzaju past bhp ( z piskiem, trocinami, różnych producentów ), różne proszki, płyny do mycia naczyń. Skutek był marny.

Mam przepis na genialną pastę ślusarską którą wyrabia się samemu ( przepis starego doświadczonego ślusarza ) - dla mnie genialna. Nie tylko świetnie rozpuszcza wszelkiego typu tłuszcze, brudy ..., świetnie myje to jeszcze doskonale natłuszcza - co dla mnie ważne nie tylko na suchą skórę, ale genetyczną niechęć do różnych tłustych mazideł - przez kobiety zwane kremami ;)

Z handlowych rzeczy to najlepiej sprawdza mi się żel do prania. Świetnie myje i nie wysusza tak jak inne podobne środki.

Na co dzień do mycia rąk z wszelkiego rodzaju zabrudzeń ogrodniczych, warsztatowych .... ( poza myciem bieżącym mydłem, które jest podstawą w codziennej higienie ) używam czegoś takiego -> http://allegro.pl/z3...3903281696.html mogę polecić - jak się nie sprawdzi do rąk to będzie do prania ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś próbowałem używać rękawice biologiczne, ale u mnie się nie sprawdziły.

Ja mam bardzo suchą skórę, a każdy bród ( oleje, smary, grafit, sadza ... ) wgryza się bardzo głęboko. Każde kolejne mycie jeszcze bardziej wysusza skórę i coraz trudniej jest mi usunąć brud głęboko wgryziony w zeschniętą skórę. Próbowałem różnego rodzaju past bhp ( z piskiem, trocinami, różnych producentów ), różne proszki, płyny do mycia naczyń. Skutek był marny.

Mam przepis na genialną pastę ślusarską którą wyrabia się samemu ( przepis starego doświadczonego ślusarza ) - dla mnie genialna. Nie tylko świetnie rozpuszcza wszelkiego typu tłuszcze, brudy ..., świetnie myje to jeszcze doskonale natłuszcza - co dla mnie ważne nie tylko na suchą skórę, ale genetyczną niechęć do różnych tłustych mazideł - przez kobiety zwane kremami ;)

Z handlowych rzeczy to najlepiej sprawdza mi się żel do prania. Świetnie myje i nie wysusza tak jak inne podobne środki.

Na co dzień do mycia rąk z wszelkiego rodzaju zabrudzeń ogrodniczych, warsztatowych .... ( poza myciem bieżącym mydłem, które jest podstawą w codziennej higienie ) używam czegoś takiego. Mogę polecić - jak się nie sprawdzi do rąk to będzie do prania ;) http://allegro.pl/z3...3903281696.html

Problem suchych dłoni to częsta przypadłość (pomijając uwarunkowania genetyczne) ludzi często babrających się w agresywnej chemii i ogólnie nielubiących rękawic przy warsztatowej dłubaninie (stara szkoła). Tak zupełnie poważnie, mój ojciec też kiedyś szukał rozwiązań tego problemu i ktoś mu poradził coś takiego : http://www.hodowlany...mion_500ml.html Może nie dokładnie to samo ale przesłanie jest jasne. Na bazie wazeliny itp. I może na to ta rękawica ;) Znalazłem taki, którego opis dotyczy min. wpływu na ludzką skórę http://centrumrolnic...etina-500-ml/89 Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

agreSorek coś podejrzanie zachwalasz te produkty wazelinowe.....

:-D

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

agreSorek coś podejrzanie zachwalasz te produkty wazelinowe.....

:-D

Się zaczyna... nie wiem jakie masz doświadczenia, mnie w to nie mieszaj ;)
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Się zaczyna... nie wiem jakie masz doświadczenia, mnie w to nie mieszaj ;)

i tak 3-maj, nie daj się sprowokować, bo potem już poleci 20 stron :lol: :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tak 3-maj, nie daj się sprowokować, bo potem już poleci 20 stron :lol: :beer:

Sorek - najważniejsze to zaprotestować - dobrze mu odpowiedziałeś ! :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja podejrzewam, że agreSorek ma udziały w fabryce producenta wazeliny.

A wy o czym pomyśleliście????

......no nie, no chyba nie o tym.... :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w sumie też rękawic używam rzadko, a do mycia rąk ze smarów i innych tłustych rzeczy najlepszy jest płyn do mycia naczyń... Najlepsze jest to, że zawsze gdzieś w domu jest...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zawsze gdzieś w domu jest...

to niezły masz burdel, ja zawsze go mam przy zlewie w kuchni :lol:

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehe nie wiedziałem, że na forum motoryzacyjnym znajdę też rzeczy z działu zootechniki :D jako zootechnik na gospodarstwie kremy oraz żele do wymion, w szczególności strzyków, często używałem i faktycznie efekt jest bardzo dobry jeżeli chodzi o pielęgnacje skóry (tym bardziej, że z tego mamy mleko).

też nie lubię rękawiczek na ręku a w szczególności kremów :) bardzo fajny temat :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehe nie wiedziałem, że na forum motoryzacyjnym znajdę też rzeczy z działu zootechniki :D jako zootechnik na gospodarstwie kremy oraz żele do wymion, w szczególności strzyków, często używałem i faktycznie efekt jest bardzo dobry jeżeli chodzi o pielęgnacje skóry (tym bardziej, że z tego mamy mleko).

też nie lubię rękawiczek na ręku a w szczególności kremów :) bardzo fajny temat :)

skoro już tak intymnie lecisz.... prezerwatywy lubisz? ;-) :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Nie wiem jak Wy ale ja dłubiąc się przy motku czy puszce zaczynam pracę w rękawicach, a zazwyczaj kończę bez. To mała nakręteczka, to nie mogę chwycić tego czy tamtego, wiadomo - nieporęcznie. Jakie te rękawice by nie były (szmata, guma, skóra kozia itp.) to i tak najlepiej bez nich. Jakiś czas temu natknąłem się na takie "cudo". http://allegro.pl/ze...3932214711.html Z dużym dystansem ale jednak zamówiłem. Zostałem bardzo mile zaskoczony, rewelacyjne rozwiązanie. Szczerze polecam. Wklejony link z aukcją jest zupełnie przypadkowy, zwyczajnie wybrałem gdzie najtaniej. Więcej info z netu http://www.nopex.com.pl/secol.html Cena przystępna, ryzyko małe jakby komuś coś nie pasowało. Pozdrawiam. Jeżeli taki temat już był to proszę usunąć. Z krytycznymi uwagami proszę się powstrzymać do "osobistego" testu. Pozdro.

Temat dobry ale uśmialem sie z tego ostatniego zdania;) co nie lubimy jak inni robią to co ty uwielbiasz? to jak "uderz w stół a nozyce same..." ;)

Ja polecam rękawczki monterskie dla elektryków, to jedyne w jakich potrafie grzebac przy moto czy puszce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dajcie spokój ;) bo zaraz się zacznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat dobry ale uśmialem sie z tego ostatniego zdania;) co nie lubimy jak inni robią to co ty uwielbiasz? to jak "uderz w stół a nozyce same..." ;)

Ja polecam rękawczki monterskie dla elektryków, to jedyne w jakich potrafie grzebac przy moto czy puszce.

Zaczęło się :) Musisz uzupełnić swoją wypowiedź odpowiednimi znakami interpunkcyjnymi bo nie mogę zrozumieć przekazu. Domyślam się jedynie, że miało to zabrzmieć jakoś tak : Co, nie lubimy jak inni robią to, co Ty uwielbiasz? Zachowując styl, odpowiadam: Skąd ja mogę wiedzieć co wy lubicie jak inni robią to co ja uwielbiam? Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci ;)

To zatem jak się spisują biologiczne rękawiczki w praktyce? Czy wymagają specjalnego przygotowania podłoża, czy też działają, w przypadku gdy substancja zostanie użyta na już lekko zabrudzoną skórę?

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Nie wiem jak Wy ale ja dłubiąc się przy motku czy puszce zaczynam pracę w rękawicach, a zazwyczaj kończę bez. To mała nakręteczka, to nie mogę chwycić tego czy tamtego, wiadomo - nieporęcznie. Jakie te rękawice by nie były (szmata, guma, skóra kozia itp.) to i tak najlepiej bez nich. Jakiś czas temu natknąłem się na takie "cudo". http://allegro.pl/ze...3932214711.html Z dużym dystansem ale jednak zamówiłem. Zostałem bardzo mile zaskoczony, rewelacyjne rozwiązanie. Szczerze polecam. Wklejony link z aukcją jest zupełnie przypadkowy, zwyczajnie wybrałem gdzie najtaniej. Więcej info z netu http://www.nopex.com.pl/secol.html Cena przystępna, ryzyko małe jakby komuś coś nie pasowało. Pozdrawiam. Jeżeli taki temat już był to proszę usunąć. Z krytycznymi uwagami proszę się powstrzymać do "osobistego" testu. Pozdro.

Wow.... z opisu wygląda na super rozwiązanie. Szkoda, że nie wszyscy którzy tego użyli są zadowoleni, ale i tak zamierzam wypróbować.

Na ile "rękawic" wystarcza takie opakowanie jak z aukcji?

Czy biologiczna rękawica daje jakiekolwiek zabezpieczenie mechaniczne? Mam na myśli np. opiłki.

I czy ta powłoka jest widoczna (jakiś kolor)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie najbardziej interesuje jak to sie sprawdza gdy np. musimy nagle odebrać tel. lub sięgnąć jedną reką po papierową instrukcje, rękawczke zrzucam i juz, a co w tym wypadku? myć co chwile ręce? Stosował to ktoś jeszcze w praktyce? byla by to syuper alternatywa dla rękawic.

Wg mnie to chyba środek nadający sie do prac z wszelkimi olejami czy inną chemią a nie do prac mechanicznych.

Edytowane przez nokian66
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja cierpliwie czekam na fotorelację z testów by AgreSorek :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nałożona powłoka jest bardzo cieniutka i w zasadzie niewidzialna, także o ochronie mechanicznej nie może być mowy. O jej istnieniu świadczy tylko świeży kwiatowy (?) zapach :) Jeżeli chodzi o jakieś specjalne przygotowanie rąk to najlepiej je umyć i oczywiście wysuszyć. Wyciskamy 1-2 cm3 i szybko rozprowadzamy (jeżeli ręce były brudne, to brud właśnie schodzi się kulkując :) ) Żel wysycha w ciągu kilku sekund, dłonie się nie kleją. Super sprawa na miejsca przy paznokciach czy też zgięciach stawów paliczków gdzie występuje pomarszczona skóra i ciężko je odmyć bez szczotki. Po naprawdę sceptycznym podejściu do tematu, teraz jestem zachwycony. A -ha, wystarczy na bardzo długo, widziałem też w pojemniku 5L :beer:

Edytowane przez agreSorek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×