Skocz do zawartości
Leebros

przeróbka xcountry - przymiarka kanapy od xchallenge

Recommended Posts

Historia zaczęła się od xcountry, które przeszło metamorfozę w xchallenge. Dostało ohlinsa na tył dedykowanego do xchallenge, WP od LC4 na przód z kołem 21' i znacznie urosło. Można powiedzieć, że przerosło moje oczekiwania :) Z oryginalną kanapą xcountry, która jest dosyć szeroka, mam małe problemy z zasięgiem kończyn dolnych. Noszę się z zamiarem zakupu kanapy od xch lub xmoto (z racji montazu zbiornika TT) jednak z przymiarek w photoshopie odnoszę wrażenie, że to może jeszcze bardziej podnieść siedełko.

Mam w związku z tym prośbę do osób z Warszawy, właścicieli xchallenge lub xmoto: może ktoś z Was byłby łaskaw pożyczyć mi kanapę do przymiarki? Mogę także podjechać na miejsce moim sprzętem jeśli pogoda pozwoli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie i byłby, ale najpierw zdjęcia Twojej furmanki - to gdzie??? ;-) :-)

łatwiej nam będzie podpowiedzieć :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Historia zaczęła się od xcountry, które przeszło metamorfozę w xchallenge. Dostało ohlinsa na tył dedykowanego do xchallenge, WP od LC4 na przód z kołem 21' i znacznie urosło. Można powiedzieć, że przerosło moje oczekiwania :) Z oryginalną kanapą xcountry, która jest dosyć szeroka, mam małe problemy z zasięgiem kończyn dolnych. Noszę się z zamiarem zakupu kanapy od xch lub xmoto (z racji montazu zbiornika TT) jednak z przymiarek w photoshopie odnoszę wrażenie, że to może jeszcze bardziej podnieść siedełko.

Mam w związku z tym prośbę do osób z Warszawy, właścicieli xchallenge lub xmoto: może ktoś z Was byłby łaskaw pożyczyć mi kanapę do przymiarki? Mogę także podjechać na miejsce moim sprzętem jeśli pogoda pozwoli.

Fajne modyfikacje !! Bardzo fajne !!

Jesli red nie dopadnie Cie pierwszy to w po 17.02 mozemy sie gdzies zderzyc - mamy trzy kanapy - oryginalna od xchallenge'a, oryginalna od xmoto (oprocz kolorow taka sama jak xchallenge), i obnizona oraz nieznacznie poszerzona od xchallenge.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto furmanka w obecnej postaci. Narazie jest na niej kanapa od xcountry, którą musiałem trochę przemodelować aby zgrała się ze zbiornikiem. Na zbiorniku natomiast w miejscu gdzie powinien zachodzić język kanapy xchallenge znajduje się ulepiona z karbonu zaślepka. Uprzedzając pytania dlaczego od razu nie kupiłem xch - to moto mojej Żony, które dosyć szybko jestem w stanie przywrócić do oryginalnej postaci xcountry :)

Gdyby ktoś z Was miał możliwość wypożyczenia/ użyczenia do przymiarki kanapy na koniec lutego/początek marca byłbym niezmiernie wdzięczny.

20140205_134728.jpg20140205_135932.jpg

  • Like 11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto furmanka w obecnej postaci. Narazie jest na niej kanapa od xcountry, którą musiałem trochę przemodelować aby zgrała się ze zbiornikiem. Na zbiorniku natomiast w miejscu gdzie powinien zachodzić język kanapy xchallenge znajduje się ulepiona z karbonu zaślepka. Uprzedzając pytania dlaczego od razu nie kupiłem xch - to moto mojej Żony, które dosyć szybko jestem w stanie przywrócić do oryginalnej postaci xcountry :)

Gdyby ktoś z Was miał możliwość wypożyczenia/ użyczenia do przymiarki kanapy na koniec lutego/początek marca byłbym niezmiernie wdzięczny.

20140205_134728.jpg20140205_135932.jpg

z goclawia na grochow nie bedzie daleko :D Damy rade :D Bardzo fajnie wyciagniete xcounty Podoba mnie sie BARDZO

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda kozacko! Wrzuć jeszcze fotke od przodu ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uprzedzając pytania dlaczego od razu nie kupiłem xch - to moto mojej Żony, które dosyć szybko jestem w stanie przywrócić do oryginalnej postaci xcountry :)

Zadales sobie spooro trudu... Taka przekladka to spokojnie z dzien zajmie. Moim zdaniem nie warto ale to moje zdanie. Wiem jak to jest kiedy nawet samych kolek nie chce sie przekladac (z oponami szosowymi) a co dopiero reszta. Jesli zas chodzi o sama przerobke to wart zainteresowania jest transfer przodu z LC4. Prosba o szczegoly odnosnie hamulcaw tej kwestii. Reszta - zbiornik i amor tylny to gotowe klocki.

Jesli dobrze widze to kolo z tylu zostalo w wersji z x-country czyli 17". Czy proporcje wysokosci przod/tyl udalo sie zachowac? Centralka oryginal x-country starcza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadales sobie spooro trudu... Taka przekladka to spokojnie z dzien zajmie. Moim zdaniem nie warto ale to moje zdanie. Wiem jak to jest kiedy nawet samych kolek nie chce sie przekladac (z oponami szosowymi) a co dopiero reszta. Jesli zas chodzi o sama przerobke to wart zainteresowania jest transfer przodu z LC4. Prosba o szczegoly odnosnie hamulcaw tej kwestii. Reszta - zbiornik i amor tylny to gotowe klocki.

Jesli dobrze widze to kolo z tylu zostalo w wersji z x-country czyli 17". Czy proporcje wysokosci przod/tyl udalo sie zachowac? Centralka oryginal x-country starcza?

Wdając się w szczegóły :-) ... : przywrócenie oryginalnego XC trochę zajmuje ale jest to robota na kilka - 5,6 godzin. Żona stawiała na nim pierwsze kroki, obecnie na moto jeżdzę tylko ja. Nie chciałem kupować xchall z kilku względów: cena - wyższa niż xcountry, a część modyfikacji (np tylny amortyzator) także dotyczyłaby xchall, dużo trudniej znaleźć motocykl w dobrym stanie, więcej modeli xc na rynku.

Amortyzator jest od LC4 sc, 43mm wsadzony w oryginalne półki. Wszystkie nowsze amorki, w szczególności te od lc4 Adv (48, 50mm) niestety nie pasują pod średnicę uchwytów półek. Do amortyzatorów trzeba było zastosować twardsze sprężyny. Przód i tył ma teraz podobny skok, ok 29cm. Zacisk hamulcowy zostawiłem oryginalny, zamocowany na adapterze. Dorobiona jest także przednia ośka gdyż półki KTM - BMW mają inny rozstaw. Do zrobienia została mi jeszcze tarczka ABS na przednie koło. Mam w planach wymianę tylnej obręczy na 18. Jesli chodzi o proporcję to jest podobna do oryginalnej z XC.

Tylny zawias po ostatniej wycieczce trochę się ubił więc z wysokością jest już ok. Postanowiłem pozostać przy siodle XC - sprawdziło się rewelacyjnie przy długich przelotach.

Centralna stopka jest dedykowana do xchall, zamontowałem ją m.in. aby łatwiej było zmieniać kółka. W xc zapewne będzie za wysoka.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sadzilem, ze WP43 wleza w oryginalne polki (odpada przekladka polek i lozysk glowki ramy). Pod 48mm polki rzezbi emigracing ale to sa juz koszty tyle ze pasuje wszystko od KTM na "dzien dobry' bez zadnej przerobki. Jesli z zalozenia wymianie mialy podlegac zawieszenia to przerobka x-country moze miec sens ze wzgledow ekonomicznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem kto ma kanapę do Xch. Więcej na PW

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę pogmerałem w konfiguracji zawieszenia w moim XC. Chciałbym upewnić się czy nie zmieniłem za bardzo proporcji wysokości przód/tył. Czy ktoś z Was kto posiada xchallenge z oryginalnym zawieszeniem mógłby podać mi wymiary:

- odległość dolnej półki od podłoża

- wymiar od podłoża do wierzchołka tylnej lampy

Mierzone w motocyklu stojącym w pionie, bez obciążenia. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Leebros

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie stoi X, ale niestety nie widzę wpisu w Przywitalni :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkopuję temat.

Po ostatnich przeróbkach mój motocykl urósł i ma już 97cm w siodle :/ Czy ktoś z Szanownych forumowiczów z okolic Warszawy dysponuje może obniżoną kanapą (xmoto, xchallenge) i użyczyłby mi jej na przymiarkę? Oczywiście podjadę we wskazane miejsce. Nie wiem na ile mogę sobie pozwolić z obniżaniem. Nie chciałbym przy okazji stracić za bardzo na komforcie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nikogo nie znam, ale poka fotki jak wygląda teraz :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×