Skocz do zawartości
tomekt

SPRZEDAM MOJE BMW F 650

Recommended Posts

Napisałeś 2 długie posty z których nic dla potencjalnego kupującego nie wynika. Gdybyś wypisał konkretne info na temat stanu poszczególnych podzespołów motocykla - przyniosłoby to dużo więcej pożytku jako sprzedającemu a i potencalnym kupującym ułatwiłoby decyzję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tomekt lepiej napisz konkretnie odnośnie:

- stanu opon ( rok produkcji i ilość " mięsa" na nich

- stan napędu

- stan sprzęgła i skrzyni biegów ( czy się nie ślizga, czy biegi nie wyskakują, czy dobrze wchodzą )

- grubość tarcz i klocków hamulcowych ( czy można jeździć jeszcze czy kwalifikują się do wymiany )

- stan łożyska główki ramy

- stan łożysk w kołach i wahaczu

- stan chłodnicy ( czy pogięta, przecieka itp)

- czy moto proste/ nie ściąga itp

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tomekt lepiej napisz konkretnie odnośnie:

- stanu opon ( rok produkcji i ilość " mięsa" na nich

- stan napędu

- stan sprzęgła i skrzyni biegów ( czy się nie ślizga, czy biegi nie wyskakują, czy dobrze wchodzą )

- grubość tarcz i klocków hamulcowych ( czy można jeździć jeszcze czy kwalifikują się do wymiany )

- stan łożyska główki ramy

- stan łożysk w kołach i wahaczu

- stan chłodnicy ( czy pogięta, przecieka itp)

- czy moto proste/ nie ściąga itp

Lagi

Sprzęgiełko rozrusznika

Stan układu paliwowego

Ogólna estetyka

Stan instalacji elektrycznej

Stan kół ( felgi )

Jakieś wycieki ( z dołu pompy wody )

Stan aku

Płynność działania manetki, linek, klamek

...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam jeszcze raz a więc:

opony są w stanie dobrym bieżnik to tył 6mm przód 5mm

łańcuch bardzo dobry jeszcze na jakieś 15000

linki dobre

sprzęgło nie ślizga dobrze bierze i dobrze rozpędza

klocki hamulcowe tył nowe przód 3mm

tarcze przód w bardzo dobrym stanie tył także do jazdy

łożysko główki ramy nowe

akumulator po trzech tygodniach stania moto odpala po pierwszym razie no może drugim

felgi w stanie dobrym troszkę mają nalotu ale to jest nic są proste

linki działają bez zarzutu

ogólny wygląd motorku został oceniony przez gościa na stacji diagnostycznej jako elegancki i mówił że na "ten to się patrzeć powinno"

ja mogę go sprzedać ale nie muszę jak kiedyś ktoś się zdecyduje to na pewno nie będzie żałował

jedyna rzecz o której można pomyśleć to opony bo mimo że są w dobrym stanie to na mocną eksploatację trzeba by zastanowić się nad wymianą ale ten sezon to spoko,

mi one wystarczyły na ten okres w którym jeździłem

łożyska kół i wahacza nie ma luzów

chłodnica bez wycieków nie pogięta w stanie bardzo dobrym

moto proste nie ściąga

brak jakichkolwiek wycieków z chłodnicy czy silnika

pozdrawiam wszystkich jak coś to proszę dzwonić

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Się nie denerwuj tak, nikt Tobie nie zabroni chcieć ile chcesz. Niestety, towar jest tyle wart ile ktoś za niego zapłaci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby tak ale jeśli jest dobrze utrzymany to nie warto sprzedawać za bezcen tylko dla tego, że większość motków na alledrogo to tańsze padaki. Z takim podejściem bałbym się naprawiać cokolwiek w moto (zwłaszcza z użyciem nowych części) bo to przecież inwestycja a potem "się nie sprzeda" :roll:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby tak ale jeśli jest dobrze utrzymany to nie warto sprzedawać za bezcen tylko dla tego, że większość motków na alledrogo to tańsze padaki. Z takim podejściem bałbym się naprawiać cokolwiek w moto (zwłaszcza z użyciem nowych części) bo to przecież inwestycja a potem "się nie sprzeda" :roll:.

Zepsuty jeszcze trudniej sprzedać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam piszecie że mój drogi to proszę link

http://allegro.pl/bm...3743453854.html

ten to jest dopiero drogi jak na moto ale może i ten znajdzie swojego kupca

Pozdro

Nie martw się, ten też pewnie jest wart około 6-8k zł reszta to koszty mycia, polerowania i zachłanności sprzedawcy albo pomylił z GS.

Nic nie napisał, że tam cokolwiek wymienione, naprawione itp.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problemu cena / jakość nie da się rozstrzygnąć na papierze. Nawet nie można nic jednoznacznego powiedzieć na podstawie sprzedającego, którego się nie zna i nie zna się jego standardów jakości i oceny. Bywają różne "igły" - z tym że jedne są piękne chromowane , a inne trochę, troszeczkę zardzewiałe ;) Moje oczy widziały już dużo "igieł', ale prawdziwe zdarzają się niezwykle rzadko.

Fakt jest taki: jeżeli jest sprzęt zadbany, na oryginałach i częściach markowych, traktowany jak bóg to cena MUSI być wysoka, a że mało kto jest to w stanie docenić, a nawet zrozumieć to już zupełnie inna sprawa. Najlepiej znaleźć idealny motek, bez przebiegu z nieprawdopodobnie wysokiego rocznika, od użytkownika, który go kupił, ale nie zarejestrował i nie jeździł - choć wszystko regularnie serwisował i wymieniał ... jako najtańsza opcja wyszukiwarki cenowej , ale ja jeszcze takiego nie spotkałem ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do igieł i innych perełek to ja kupiłem Aprilię jako "prawdziwa perełka" i 2 tygodnie po zakupie robiłem sprzęgiełko rozrusznika :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problemu cena / jakość nie da się rozstrzygnąć na papierze.

....

Zgadza się. Sądzę że ten moto z lika jak i inne jemu podobne jest przygotowany przez sprzedawcę. A oni jakoś tak hołdując zasadzie, że kupuje się oczami, przykładają sporą wagę do strony estetycznej czy to motocykla czy samochodu. A stan techniczny jest im nieznany lub mało znany lub znany ale wolą przemilczeć niepytani. Najważniejsza jest cena, zarobek, a o uczciwego sprzedawcę raczej trudno. Nie mówię tu o właścicielach, którzy sprzedają własne sprzęty. Tu łatwiej jednak o ludzkie odruchy i uczciwość. Ja w każdym bądź razie miałem szczęście.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć wszystkim dość ciekawie się rozwinął wątek ale jeszcze nie napisałem że mam też niską szybę oryginalną i pokrowiec na kanapę ten który był przed zmianą na nowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam jak szanowne grono posiadaczy i nie posiadaczy motongów myśli, jaka mogłaby być rozsądna cena za moją beemkę w taki stanie w jakim jest i z tymi dodatkami?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam jak szanowne grono posiadaczy i nie posiadaczy motongów myśli, jaka mogłaby być rozsądna cena za moją beemkę w taki stanie w jakim jest i z tymi dodatkami?

pozdrawiam

Cały ten wątek jest o tym, że nie ma jednej rozsądnej ceny za egzemplarz "x" oraz o tym, że nie ma jednego odniesienia jaki jest stan / wartość egzemplarza opisanego przez jego właściciela ( to tak w uproszczeniu )

Jak chcesz szybko sprzedać to zaproponuj 3000.- ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się. Sądzę że ten moto z lika jak i inne jemu podobne jest przygotowany przez sprzedawcę. A oni jakoś tak hołdując zasadzie, że kupuje się oczami, przykładają sporą wagę do strony estetycznej czy to motocykla czy samochodu. A stan techniczny jest im nieznany lub mało znany lub znany ale wolą przemilczeć niepytani. Najważniejsza jest cena, zarobek, a o uczciwego sprzedawcę raczej trudno. Nie mówię tu o właścicielach, którzy sprzedają własne sprzęty. Tu łatwiej jednak o ludzkie odruchy i uczciwość. Ja w każdym bądź razie miałem szczęście.

Kupiłeś drogo, ale wiesz co kupiles,a i tak w motek było włozone ok. 3 000 zł więcej niż zapłaciłeś Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam jak szanowne grono posiadaczy i nie posiadaczy motongów myśli, jaka mogłaby być rozsądna cena za moją beemkę w taki stanie w jakim jest i z tymi dodatkami?

pozdrawiam

Witam jak szanowne grono posiadaczy i nie posiadaczy motongów myśli, jaka mogłaby być rozsądna cena za moją beemkę w taki stanie w jakim jest i z tymi dodatkami?

pozdrawiam

Ja akurat poszukuję takiego motonga i głównie na podstawie przejrzanych około stu ogłoszeń i obejrzeniu 3 egzemplarzy osobiście oraz przy wyjściu z założenia, że po kupnie i tak pewne koszty muszę ponieść dla tzw. "świętego spokoju" założyłem sobie, że zapłacę do 7 000 zł. Czy się uda okaże się, mam nadzieję, w przeciągu kilku dni...

Możesz to potraktować jako ofertę... ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam po wszystkich za i przeciw postanowiłem że moto mogę sprzedać jak ktoś będzie zainteresowany za 7500 pln jak stoi ale cena nienegocjowalna, może się ktoś znajdzie lub macie kogoś do polecenia. Pozdro Tomek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×