Skocz do zawartości
szyman

awaria ogrzewania manetki

Recommended Posts

Mam pewien problem, w moim Dakarze nie grzeje lewa manetka. Orientuje się ktoś, gdzie należy szukać przyczyny ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

u mnie podobna historia miała swoją przyczynę w pęknięciu kabelka zasilającego (obie izolacje były całe).

Pęknięcie nastąpiło na ruchomych kablach między kostkami pod czaszką a kierownicą.

Powodzenia w poszukiwaniach :D ernb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a pawel nie dał gwarancji tzw. rozruchowej? ;)

pewnie pawel zatrzymal sobie manetke i wsadzil do v-stroma :D:D;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzyzak, krzyzak!!! Za kogo mnie ...

A tak na prawde to mówiłem od razu że lewa nie grzeje, grzała i przestała. W v-stromie tez mi nie grzeją, przyczyna to połamane kabelki no i manetki akcesoryjne wiec nie ma orginalnie puszczonych przewodów. Jak by tego było mało jakiś anglik-elektryk-amator podłączył zasilanie pod czujnik stopu przy klamce hamulca, baran jeden. Mógł naszego krajana polaka-elektryka-fachowca przyjąc do tej pracy to by było ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a pawel nie dał gwarancji tzw. rozruchowej? ;)

pewnie pawel zatrzymal sobie manetke i wsadzil do v-stroma :D:D:D

tylko na co by sobie Paweł te jedną grzejącą manetkę założył ?? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tylko na co by sobie Paweł te jedną grzejącą manetkę założył ??

;) ;) :D

O to trzebaby bylo spytac chyba kogos innego... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawel się przyznał od razu że lewa nie grzeje :) ... tylko nadal tego nie zrobiłem, jakoś nie mam czasu się za to zabrać ... póki jest pogoda to jeżdże i lewa górna kończyna mi marznie trochę :) Poza tym boję się za to brać, bo o ile z mechaniką ogólną to jakoś sobie daję radę, to z elektryką zawsze coś spartole, ech :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szyman

Mnialem to samo, najpierw obie nie grzaly - przyczyna spalony bezpiecznik pod siedzeniem, potem grzala tylko prawa - przyczyna styk przy przelaczniku na kierownicy byl odlaczony. Prosta sprawa, odkrecasz 4 srubki na srodkowym panelu gdzie masz ten przelacznik i lutujesz :lol:. Wytlumacze Ci jak sie zobaczymy ;).

pzdr

Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zasada ta sama tylko budowa jest inna, włącznik grzanych manetek w tym DAKARZE jest przy manetce gazu a nie na środku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szyman - może sprawdź miernikiem czy prąd Ci dochodzi do manetki. Jeśli tak to spróbuj ściągnąć tę gumę z manetki (tak jak to gadaliśmy z Tezlą w niedzielę). Może zejdzie. Jeśli nie, to zorientuj się nad ewentualnym zakupem samej gumy, rozetnij starą i jak dasz radę to wymontuj manetkę i mi ją przywieź - postaram Ci się znaleźć przerwę i ją zlutować - jeśli tylko będzie do niej dostęp. Od razu mówię, że nigdy nie naprawiałem żadnej manetki, ale jeśli to działa jak grzałka to powinno być łatwo. Czy ktoś z forumowiczów rozbierał taką manetkę - czy dobrze sobie to wszystko wyobrażam?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No z tego co rozmawiałem u mechanika to chłopak twierdził, że w tym modelu te manetki się palą... może faktycznie wystarczy polutować te przewody na spirali ;) ... będę miał czas zimą się pobawić :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rączki tak latwo nie sciagniesz bo ona pod spodem ma wtopione przewody do grzania. I jak pociagniesz to je urwiesz - przerabialem juz to i sobie lewa urwalem :lol:...Trzeba odlaczyc/odlutowac przewody najpierw ze srodkowego panela a potem probowac sciagac raczke.

Ja bym wogole radzil podlaczyc na "krotko" manetke ktora Ci nie grzeje i zobaczyc co sie bedzie dzialo. Jak bedzie grzala to znaczy ze przedowy sa OK i sie nie popalily.

Obstawiam ze gdzies nie ma styku na przelaczniku...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×