Skocz do zawartości
stilo

Zapłon

Recommended Posts

problem jest taki że gdy jechałem ok. 90 km/h przydusiło mi silnik - tak jakby odcieło zapłon na 1,5s i w tym czasie wskazówka obrotomierza przeskoczyła na 7 tys. obrotów ( z ok. 4,5 ), po przyduszeniu następuje szarpnięcie silnika i dalej normalnie pracuje, ale obrotomierz pozostaje w granicach 7 tys. Po zatrzymaniu i zgaszenia silnika i wyłączeniu zapłonu obrotomierz powraca do pozycji 0. Silnik odpala normalnie i również normalnie zachowuje się podczas jazdy, tylko co jakiś czas zdarza się takie przyduszenie. Mało się znam, dlatego pytam i umieszczam tutaj.

to ja odświeże wątek sytuacja analogiczna do Marianowej po dystansie ok 40km, obroty 4 tys, wariacje wskazówki obrotomierza do 7tys. i chwilowe zdławienie moto. powrót do stanu normalnego, i chwilowe wskazania wskazówki obrotomierza na 0. Ponadto przy hamowaniu na 2 biegu motocykl gaśnie. po sprawdzeniu nie pracuje na wolnych obrotach, gaśnie.

zgaduj zgadula co to może być? jakieś sugestie co sprawdzic, bo zostawiłam moto 40km od domu ;(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najszybciej jakaś zagadka elektryczna, typu przerwany kabel, luźne klemy, bądź słaby akumulator - tak bym obstawiał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Największe prawdopodobieństwo to elektryka. Napięcie ładowania, problemy w aku, połączeniami ( w tym w kostkach ), przetarcie kabli, zwarcie ...

Edit: wniosek: Dakarowy szybciej pisze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×