Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Może jakiś "szybki ślusarz"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym się jednak zastanawiał nad innym mocowaniem, nie do gmoli. Jednak gmole mają osłaniać a halogen na gmolach będzie bardzo narażony na wszelkie urazy, no chyba że nie zjeżdżamy z asfaltu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tego co wynika w tym temacie alternator w GS spokojnie się wyrobi, bo ma spory zapas

gdyby nie dawał rady zawsze mogę założyć żarówki 35W

przedstawione m.in w tym temacie sposoby montażu halogenu rzadko schodzą poniżej przedniego błotnika

z tego co pamiętam to zamontowanie zbyt nisko spowoduje że będzie mnie wyprzedał cień własnego koła, co tez nie jest dobrym rozwiązaniem

halogeny Wesem też mają żarówkę 55W więc jaka tu różnica w poborze mocy? co masz na myśli mówiąc normalne?

halogen(y) ma być używany zgodnie z przeznaczeniem, czyli do jazdy w kiepskich warunkach, a nie na co dzień

Skoro da odpowiednie napięcie i jeszcze będzie w stanie ładować akumulator to ok. Mając na myśli normalne chodziło mi o halogeny ze zwykłym odbłyśnikiem. Soczewka nie będzie Ci daleko świecić, chyba że wyciągniesz z niej przesłonę. Tylko wtedy nie wiem czy nie będzie świecić po drzewach - trzeba sprawdzić. U siebie mam soczewki i jestem zadowolony. Chciałem żeby świeciły w koło a nie daleko przed siebie. Teraz składniał bym się wydać więcej i kupić dobre ledy.

Tak to wygląda u mnie

12112011104.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Karol, wyglądają na podobną chińszczyznę jak ta co ja zapodałem odgrzebując temat

pytanie czy spełniają dobrze swoja rolę jako światła przeciwmgielne?

umiejscowienie w tym miejscu chyba naraża je na zarzucanie syfem i kamieniami spod przedniego koła, chyba wolałbym wyżej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin, jeżeli będziesz musiał jechać 300 km w nocnej mgle, to gwarantuję Ci że po 200 km masz rozładowany akumulator (mówię o żarówkach 2x55W). Takie umocowanie jak ma Karol jest optymalne, wyżej zamontowane halogeny nie będą spełniać swojej roli we mgle i dodatkowo ograniczają widoczność kierunkowskazów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki za podpowiedź

tak realnie to 300km we mgle, czy nawet 200 to sobie nie wyobrażam żeby jechać, życie i zdrowie mi miłe, przypuszczam że max po 50km bym odpuścił

przymierzając się do tematu halogenów przeciwmgielnych rozpatrywałem nawet możliwość montażu tylko jednego (jednoślad) lub zmiany żarówek na 2x35W

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

różnie w życiu bywa, ja miałem 2x35W i w zapasie w domu kilka sztuk. Wymieniałem średnio co 3-4 miesiące, ale jeździłem na załączonych halogenach w dzień i w nocy. Mierzyłem ładowanie na 2x55 i 2x35, niestety na 2x55 nie doładowuje aku.Dolicz grzane manetki i już dupa!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego zwracałem uwagę na ładowanie... Fakt,to chinszczyzna za 60 zł,ale do doświetlania kola + 2m przed nim dają rade. Nie świecą jak dobre halogeny samochodowe. Zawsze je włączam przy jeździe po zmroku, bo wtedy kierowcy jadący z naprzeciwka nie wyprzedzają na trzeciego i nie musze szukać rowu.Trzeba sie zastanowic do czego one mają służyć i odpowiednie kupić. Soczewki są średnie. No chyba,ze te z górnej połki. Ja bym szukał helli, albo ledów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te wyglądają na rozsądne, nie do końca przekonuje mnie tylko homologacja e13 zamiast: E13 (Luksemburg, przeciwmgielne)

http://allegro.pl/ha...2417479324.html

zapytałbym sprzedawcę i poprosił o dołączenie kwitu homologacyjnego.

Czy ktoś się dowiedział o tą homologację (e13/E13)? Chyba też takie kupię :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jola,

tu masz Hella micro de sprzedawane na sztuki za rozsądne pieniądze

http://allegro.pl/ha...2436245996.html

pozostaje kwestia włącznika, mocowania i okablowania z wtyczką, ale to można już rzeźbić domowymi sposobami, dużo taniej niż kupno gotowego kompletu

sam też tak pewnie zrobię, pozostając przy jednym dodatkowym halogenie

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jola,

tu masz Hella micro de sprzedawane na sztuki za rozsądne pieniądze

http://allegro.pl/ha...2436245996.html

pozostaje kwestia włącznika, mocowania i okablowania z wtyczką, ale to można już rzeźbić domowymi sposobami, dużo taniej niż kupno gotowego kompletu

sam też tak pewnie zrobię, pozostając przy jednym dodatkowym halogenie

Dzięki Marcin, ale tu nic nie jest napisane o homologacji... :( poza tym 100zł/szt, a nie 67zł/komplet. Czy tej tańszej wersji coś dolega? - To pyta zupełny laik :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Marcin, ale tu nic nie jest napisane o homologacji... :( poza tym 100zł/szt, a nie 67zł/komplet. Czy tej tańszej wersji coś dolega? - To pyta zupełny laik :roll:

Widać wyraźnie E1 na rancie reflektora. Poza tym Hella to jeden z poważniejszych producentów oświetlenia automotive, więc jeśli to nie jakaś podróbka to na pewno wszystko jest ok.

http://www.myhellali...icro-de-series/

Co do tańszej wersji, to ciężko powiedzieć - to e11 zamiast E11 jest raczej nieprzypadkowe. Prawdopodobnie typowe Chiny - świecić świeci, być może po kilku deszczach przyrdzewieje (szczególnie na tym "chromowanym") ;-) ja bym nie brał, bo pewno za jakiś czas okaże się, że są jednak kiepskie w użyciu, ale jednocześnie na tyle dobre, żeby szkoda je było wyrzucić ;-) ale to moje zdanie.

Edytowane przez kptBurek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Homologacje hella mają nabite na kloszu i obudowie - na fotkach widac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam zamontowane Micro Helli i spełniają swoją rolę, a z chińszczyzną różnie bywa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja jestem na siebie wściekły bo umknął mi komplet tych micro za równowartosć mniej wiecej 70zł

Jola, ten halogen Helli jest w wersji dedykowanej do montażu w zderzakach samochodowych. Dlatego jest ramka mocowania plus te różne wihajstry widoczne na zdjęciu całego kompletu, a nie "wieszak", dlatego jest wejście na wtyczkę, a nie kabelki wystające z obudowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jak kupuję halogen np. Hella, to mam dostać w komplecie jakieś papiery potwierdzające homologację? A może w Hellach jest to oczywista oczywistość :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Homologacje hella mają nabite na kloszu i obudowie - na fotkach widac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jak kupuję halogen np. Hella, to mam dostać w komplecie jakieś papiery potwierdzające homologację? A może w Hellach jest to oczywista oczywistość :roll:

Po to są znaki na kloszu/obudowie, żeby nie trzeba było papierów ;-)

Tutaj http://wesem.pl/pytania/#2 można zobaczyć co powinno być w tych znakach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, dzięki chłopaki, wolę się upewnić, by później przy kontroli nikt się nie przyczepił.

Tutaj http://wesem.pl/pytania/#2 można zobaczyć co powinno być w tych znakach

Bardzo przydatny link :) Edytowane przez JolKar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam zamiar kupić do swojego hella micro de. Zobaczymy co wyjdzie. Touratech zabija ceną więc będę dłubał sam. Teraz szukanie na jebaju :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×