Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Ja wciąż szukam inspiracji i wykonawcy:

1. stelaża z profili aluminiowych pod projektory bixenon + komputer zastępujący zegary

2. owiewki z poliwęglanu lub innego materiału

lub samego elementu zastępującego oem lampę na 2 bixenon

Poniżej jedna z koncepcji i linki podzespołów, o których myślę:

projektory

http://www.theretrofitsource.com/product_info.php?cPath=25&products_id=101

żarówki i przetwornice

http://hid50.com/

Cena zestawu na tych podzespołach wychodzi ok. 1300 zł bez kosztów przesyłki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Boże jak ten Dakar biedny wygląda na tym dołączonym zdjęciu :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam przyglądam się tak i zastanawiam czy sprawdzaliście jakie napięcie jest na żarówce.Bo może występują spadki napięcia na kablach.Różnice w jasności światła bardzo łatwo sprawdzić.Wystarczy na zapalonych światłach mijania podać prąd bezpośrednio z akumulatora oddzielnym kablem na końcówkę żarówki ,tam gdzie jest prąd .

Światło powinno być wyrażnie jaśniejsze.Można potem zastosować przekażnik ,który weliminuje spadki.

Parę razy pomogło .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już wspominałem zakupiłem:

halogeny soczewkowe 80PLN + zestaw HID35W z palnikami H3 130PLN

halogen.jpg

Znalazłem "podobne" ;) halogeny sprzedawane przez SW-MOTECH

do GS'a kosztują 194euro i to ze zwykłymi żaróweczkami, cena w katalogu!

Hmmm...

motech.jpg

motech_2.jpg

Na przetwornicach przyoszczędziłem i nie są w wersji slim, ale ceny z miesiąca na miesiąc maleją,

więc proponuję wersję SLIM.

Te większe też się mieszczą w czachę pod licznikiem (SPRAWDZAŁEM).

balast.jpg

Mały problem jest z palnikami, bo niestety mają za długie mocowania i wystają.

Nie można dokręcić tylnego dekla dekla.

palnik.jpg

Z przodu nie przeszkadza, że są dłuższe.

palnik2.jpg

Mała zabawa, multiszlifiereczka i lutownica, trochę silikonu i można sobie z tym poradzić.

Trzeba z tyłu trochę je skrócić i przylutować od nowa kabelki.

Nie łapcie paluchami za żarnik!!!

tyl.jpg

tyl_ok.jpg

ZBADANE:

Co się okazuje przetwornica w czasie włączenia pobiera prąd 10A,

ale natychmiast prąd spada i utrzymuje się na poziomie 3,4A czyli jeden xenon to 40W.

Palnik idealnie pasuje do lustra i soczewki. Kąt świecenia w pionie i poziomie zachowany.

Zrobiłem próbę! Jeden halogen daje o wiele więcej światła niż nasza lampa w F650'siątkach.

Zrobię fotki.

Trzeba pamiętać, że aparat musi być na manual'u, ten sam czas i przesłona na zdjęciach.

CDN...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam na CDN... ;) , a powiedz KRUZOE, czy planowalbys ewentualnie zabawe ze zmontowaniem jednego, ponad Twoje potrzeby, kompletu *(zestawu) dla niejednego zapewne znajomka z forum? :roll: - bo szczerze mowiac, u mnie z elektryka jest raczej bardzo slabo i niekoniecznie jestem w stanie zrobic sobie takie cudo, a potrzebowalbym... ;) Przemysl temat, wystaw opinie, podaj cene i powiedz jak podlaczyc, a rozpatrzymy warunki umowy :twisted: Oczywiscie zakaldam ze byloby to oswietlenie dodatkowe? :roll:

Jednego chetnego juz masz... 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kruzoe i to wszystko zasilane gazem z zapalniczki ??? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kruzoe i to wszystko zasilane gazem z zapalniczki ???

Nieeee, to iskra z zapalniczki daje takie swiatlo halogenowe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czekam na CDN... :D , )

Gdzie ten ciąg dalszy???

Czekamy:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do wersji rallye mojego XChallenge'a zamierzam zaadaptowac soczewkowe reflektory od fx-r na xenonowa zarowke D2S/D2R. Maja podnoszona przeslone odcinajaca przy swiatlach mijania gorna czesc wiazki. Mimo to praktycznie tez beda offroad use only, z tego co rozumiem to nie istotne ze to homologowan reflektory - tylko ze xenon w moto- wiec tez beda nieleglalne na czarnym.

Reflektory pokazywal juz stoner:

http://www.theretrofitsource.com/pro...roducts_id=101

a tak pierwsza przymiarka:

13112010060.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee, fajnie wygląda ta szyba! Kształt z dakara. To słowacka robota, dobrze pamiętam? Daj namiary do producenta, może mają coś do mojego . Połamano mi szybę, więc może znajdę akceptowalny zamiennik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zagłębiając się w elektrykę w naszych motocyklach, chcę zwrócić uwagę na różnicę mocy alternatorów

I tak:

Starsze modele F650 GS od 2000 do 2004 czyli z jedną świecą:

Charging system 14 V, 20 Amp Alternator (280 W) , alternator 280W

Nowsze modele po 2004 roku z silnikami 2 SPARK:

Charging system 400 Watts @ 14 Volts, alternator 400W

Przy zakładaniu dodatkowego oświetlenia zwróćcie na to uwagę!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:shock: Dobrze wiedzieć. Nie spodziewałem się tak dużej różnicy w mocy alternatora..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O i takie informacje są nam potrzebne. :)

Szczerze mówiąc a raczej pisząc szukałem takich danych.

Teraz śmiało można myśleć o oświetleniu dodatkowym (w miarę zdrowego rozsądku)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I teraz pytanie do ..."elektryka, którego prąd nie tyka".. czy w starszym modelu (jedna świeca) można bez problemu zamontować to cudo http://www.boxer-parts.eu/kpl__halogeno ... 4,270.html

czy też będzie to zbyt duże obciążenie dla alternatora? :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam myślę nad zamontowaniem tych halogenów,znajomy ma je zamontowane i stwierdził że jak na razie bez problemu.

Tylko jedna uwaga żarówki H7 55w i żywotność niestety bardzo słaba . W ciągu tygodnia jest kilka samochodów na ich

wymianę , a wielu producentów były montowane.

Druga uwaga ; Należy wziąć pod uwagę , że nasze motki nie będą poruszać się tylko po asfalcie ,a wszcząsy żle wpływają na rozgrzane włókno i wymiana żarówek może stać się rytuałem. :)

Trzecia uwaga ; Dwie żarówki H7 po 55W daje nam 110w ,dotego trzeba doliczyć rwflektor 55W i ty ł+5W +oświetlenie

czyli mamy jakieś 180W .A jest to tylko oświetlenie.

Ja jestem w lepszej sytuacji mam 2sparka. :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak włożysz po dwa razy 55 wat to ci te 2 sparki też nie dadzą rady. Już o tym pisałem. Też mam 2 sparki, i nie życzę ci szukania chętnego do podładowania aku o 12:00 w nocy jak ja miałem pod Pasłękiem(w lipcu). Turystycznie przejechałem się z DoctorRidersami po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w kwietniu, a ponieważ prędkośc była naprawdę krajoznawcza, to trasa przez 80 km oscylowała na brandzlowaniu 2,3-2,8 tys obrotów. Oczywiście na halogenach, bo tak i już. Żarówki 55 wat. Pod Ogrodzieńcem musiałem "na pingwina" pedałować żeby ponownie odpalić. Dobrze że było mocno z górki :) Maksymalnie 35 wat dodatkowo, naprawdę już to przetestowałem. Chyba że non stop będziesz piłował powyżej 4 tys obrotów to powiedzmy że aku da radę tym110 watom dodatkowego obciążenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie nie napisałem o wymianie na 35W SORY cały czas myślę jak tu powiedzieć o zlocie rodzińce. Poprostu umkło. :shock:

A tak nawiasem mówiąc to przy tych obrotaćh ładowanie powinno być takie samo .Poto jest regulator napięcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Właśnie nie napisałem o wymianie na 35W SORY cały czas myślę jak tu powiedzieć o zlocie rodzińce. Poprostu umkło. :shock:

A tak nawiasem mówiąc to przy tych obrotaćh ładowanie powinno być takie samo .Poto jest regulator napięcia.

Czy w modelu z 2003 r (jedna świeca) alternator da radę przy dodatkowym obciążeniu 2 x 35W ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brodaty, przy mnie elektryk sprawdzał ładowanie przy pracy silnika i obciążeniu. I właśnie przy obciążeniu 110 wat dopiero przy około 4-4,5 tys ładowanie było PRAWIE ok, ale nie btyło i tak super jak powinno. No to teraz dolicz sobie np. grzane manetki? To co? 6 tys obrotów? Przy 35 watowych, przy 2,5 tys obrotow już można powiedzieć było ok. Jezu! przecież ja jestem lekarzem! Gdzie elektrycy z forum? Czytają i śmieją się pewnie z naszych rozterek. Ja już nic o ładowaniu i watach nie piszę!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Że tak powiem... ponawiam pytanie:

I teraz pytanie do ..."elektryka, którego prąd nie tyka".. czy w starszym modelu (jedna świeca) można bez problemu zamontować to cudo http://www.boxer-parts.eu/kpl__halogeno ... 4,270.html

czy też będzie to zbyt duże obciążenie dla alternatora? :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×