Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

W czoraj nie mogłem odpisać sory. W poniedziałek zrobię mały teścik jak mi się uda i sprawdzę na swoim motku jak zachowuje się układ pod obciążeniem i bez.

Przytoczyłem opinie znajomego na temat dodatkowych świateł ale nie spytałem czy jeżdził na włączonych podgrzewaczach.Jedno jest pewne robił spoer trasy wieczorami I BYŁ ZADOWOLONY

W starszym motku może być problem niestety tylko 280W KICHA

ALE JEST ROZWIĄZANIE; Wracamy do czasów kiedy to przed pojazdem musiał ktoś biec i oszczegać wszystkich.

Dorzućmy mu ze dwie latarnie :) :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

więc może zrobić bilans mocy ? tzn. policzyć jaki jest " Apetyt" poszczególnych podzespołów i wtedy będzie wiadomo ile zostaje nam mocy na dodatkowe oświetlenie... jeśli chodzi o reflektor + tylna lampa+ podświetlenie zegarów to nie ma problemu. Trzeba jeszcze doliczyć ( jakoś procentowo ?? ) kierunki i stop jakiś współczynnik "jednoczesności" :) .

Problem to układ zapłonowy nie wiem jaką ma moc i czy jest ona stał w pełnym zakresie obrotów ???

Może ktoś wie jaką ma moc ? bo jeśli nie to trzeba odłączyć oświetlenie może np. wyjąć przekaźnik i wtedy zmierzyć prąd pobierany przez układ zapłonowy jakimś amperomierzem ??? jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kontynuując dalej temat posprawdzałem co nieco. No i KICHA !

Ale nie do końca. Po kolei;

Ładowanie na wolnych ok 1500 obr.-14,00V (światła zapalone)

ok 2500 obr.-13,75V (światła zapalone)

ok 4000 obr.-13,75V (światła zapalone)

Dodajemy 2x55W

na wolnych ok 1500 obr.-12,6V

ok 3000 obr.-13,1V

ok 4000 obr.-13,9V

WNIOSEK;

NIESTETY NIEMA SZANS PRZY TAKIM ŁADOWANIU A BY AKUMULATOR NIE SIADAŁ!

NIESTETY WYDAJNOŚĆ ( SPRAWNOŚĆ ) UKŁADU JEST ZBYT SŁABA.

Ale w sumie chodzi nam o doświetlenie drogi ,więc montując jeden halogen wynik jest obiecujący

-55W ok 1500-13V, 2500-13,8V, 4000 -13,8V

Wszystko to bez grzania manetek BO ZDECHŁY :evil: :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I to jest wyczerpująca odpowiedź, :)

Ciekawe jakby zmienił żarówki na 35W tak jak mówił cykli, tylko czy one pasowałyby do tych dalekosiężnych, znaczy czy one wogóle dałyby jakieś sensowne światło.. :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś tam światło nam dadzą, ale o co nam chodzi ! :?:

Cz doświetlić drogę ,czy poprawić wygląd motka.

No i jeszcze jeden problem ,grzanie manetek jakaś nawigacja i ciągle tego prądu mało. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jakieś tam światło nam dadzą, ale o co nam chodzi !

Cz doświetlić drogę ,czy poprawić wygląd motka.

Oczywiście wygląd :roll: ;)

Nie no na poważnie pytam... ;) A co jakby chociaż jeden (chodzi o dalekosiężny) zamontował :roll:

Tak żeby faktycznie doświetlał drogę.. i licząc przykładowo z grzanymi manetkami, czy wogóle jest sens się w to bawić? :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

można też rozważyć stary patent posiadaczy maluchów, czyli połączenie świateł szeregowo, co dałoby nam mniejszą moc sumaryczną :-)

Trzebaby tylko sprawdzić czy halogeny w takim połączeniu (2x mniejsze napięcie na każdej z żarówek) będą dawać rozsądne światło. Być może na dzienne światło typu "być widzianym" będzie ok - na ciemności możnaby przełączać na poł. równoległe...

kB

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wiadomo, czy mocniejsze alternatory pasują do wersji z jedną świecą? Może po prostu trzeba zmienić alt., podłączyć co kto chce i swobodnie korzystać ze wszystkich urządzeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaraz dojdziemy do wniosku, że najlepiej będzie zmienić na nowszy model.. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NAPISAŁEM WYSŁAŁEM I WCIEŁO

Ale wracając do tematu co tu się przejmować jakimiś halogenami , lepiej myślmy jak tu przesiąś się na dwa cylindry. ;)

Jeden halogen da rade przecież cały czas nie musimy jeżdzić z załączonymi manetkami.

A CO DO PATENTU Z MALUCHA po co nam dodatkowe światła postojowe ;)

Jeszcze raz napisze; producent nie przewidywał halogenów do nas.

Chyba że ? :?: Przewidział halogeny w technologi LED +3D ;) Ale się rozmarzyłem :roll:

Piszemy tu o 2 SPARK :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka patentów dot. oświetlenia w f650gs (gł. halogenów) z zagramanicy :lol:

http://faq.f650.com/GSFAQs/AftermarketG ... a%20Lights

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry za odgrzebanie tematu ale wlasnie jestem na etapie montazu dodatkowego oswietlenia i szukam info.

Zagłębiając się w elektrykę w naszych motocyklach, chcę zwrócić uwagę na różnicę mocy alternatorów

I tak:

Starsze modele F650 GS od 2000 do 2004 czyli z jedną świecą:

Charging system 14 V, 20 Amp Alternator (280 W) , alternator 280W

Nowsze modele po 2004 roku z silnikami 2 SPARK:

Charging system 400 Watts @ 14 Volts, alternator 400W

Przy zakładaniu dodatkowego oświetlenia zwróćcie na to uwagę!

Nie wiem skad masz te dane. Przejrzalem dokladnie wszystkie serwisowki i wszedzie stoi jak byk ze alternator dla wersji 1spark (2000-2003) i 2spark (od2004) jest ten sam czyli 400W.

Dodatkowo zalaczam mysle calkiem wiarygodne zrodlo - proponuje sie zapoznac.

http://faq.f650.com/FAQs/F650HistoryDif ... el%20Specs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ciekawe, jeśli Gs-y z 1 świecą mają rzeczywiście alternatory 400 W, to warto pomyśleć o dodatkowych światłach. Jeśli ktoś z Was ma na ten temat wiedzę, to proszę o zweryfikowanie tezy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie.., tylko czy ufać "koledze", który po nocy uradkiem wkradł się na forum pomijajjąc Pzywitalnię??? :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Właśnie.., tylko czy ufać "koledze", który po nocy uradkiem wkradł się na forum pomijajjąc Pzywitalnię??? :twisted:

Właśnie! Może to jakiś dywersant wywrotowiec :!: :?:

Niech uda się do przy witalni i złoży samokrytykę :!:

:D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Właśnie.., tylko czy ufać "koledze", który po nocy uradkiem wkradł się na forum pomijajjąc Pzywitalnię??? :twisted:

Dakarowy, okaż łaskę :) Kolega Mutomb wniósł na forum bardzo pożyteczną informację ;)

Zauważyłeś, że zaczynasz pisać "Przywitalnia" wielką literą? Widać, że podchodzisz do sprawy z namaszczeniem :D

Tak więc podsumowując : F650/ST 280W, F650GS/Dakar 400W niezależnie od rocznika.

A Mutomb na pewno się przedstawi i napisze słówko o sobie i swoim moto ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak więc podsumowując : F650/ST 280W, F650GS/Dakar 400W niezależnie od rocznika.

Czyś jest pewny?! Jeśli tak to dlaczego ja jeszcze dodatkowego oświetlenia nie zamontowałem :cry:

P.S. A z tą Przywitalnią to tak sobie rzuciłem żeby głupio nie wyglądało, ale mimo wszystko po raz kolejny zapraszam tam.. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyś jest pewny?!

tak 8-)

to dlaczego ja jeszcze dodatkowego oświetlenia nie zamontowałem :cry:

no nie wiem :D :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bowdown.gif OK, OK… już sobie idziemy, Panie Władziu…eee Panie Władzo, oczywiście. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×