Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Ciekawostką jest, że ta średnia mogłaby być znacznie wyższa, ale zużycie energii rośnie wtedy zbytnio. Tak więc przejazd jest kompromisem między możliwą szybkością, a ekonomiką transportu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[edit]

zamiast pierwej sprawdzić to tworzę niepotrzebnie...

ale znacie jakieś halogeny przeciwmgielne LED, które byłyby małe miały homologację i nie zabijały ceną?

ja na razie znalazłem WESEM ale chyba są spore

cdc2_48004_3d_01.pngcdc2_48004_3d_14.png

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co słyszałem i się nie mylę to led i homologacja się wyklucza, no chyba że źle słyszałem :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ogóle to chyba nie, jeżeli lampa będzie spełniać wymogi homologacji to ty źródła światła nie powinien stanowić problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co słyszałem i się nie mylę to led i homologacja się wyklucza, no chyba że źle słyszałem :roll:

Źle słyszałeś :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak powaliło mi się z chińskimi ledami montowanymi samodzielnie, przeciez ledy są np. fabrycznie montowane w wielu autach (nawet ja je mam) i nie ma problemu z homologacją

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możecie polecić jakieś ledy do singla? Linki z poprzednich postów nie działają a na ali za duży wybór.

Szukam czegos co nie zeżre mi akumulatora ale poprawi widoczność na drodze. Może być z ringami :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem (w sumie dalej mam) 4xled są ok tylko trochę drogie. Jeśli cena jest priorytetem to cokolwiek chińskie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Priorytetem jest żeby dobrze świeciły :-)

nie musza być poniżej 100 zł ale tez niekoniecznie chce wydawać  na nie tyle co na fajny wyjazd :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te co mam kosztują obecnie ok 400 pln za sztuke. Tanio nie jest.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://pl.aliexpress.com/item/2pcs-High-Brightness-LED-Transform-Spotlight-Motorcycle-Headlight-3000LM-125W-12V-U5-Aluminum-Alloy-Moto-Headlamp/32809963083.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.OoOfmb
Ja kupiłem takie, bo za grosze. Jeszcze nie montowałem, ale obstawiam, że to wszystko podobne jest, tzn jeśli obudowa wygląda tak, to świecić będą też tak samo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zastanawiam się właśnie jaka jest różnica w chinolach za 150/kpl a za 400/kpl

bo właściwie wyglądają podobnie ale bankowo są inne diody i być może inne uszczelnienie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam zamontowane chińskie. Priorytetem było dla mnie, bym była widoczna na drodze  - i robią robotę ;)

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 7.11.2017 o 23:34, xel napisał:

https://pl.aliexpress.com/item/2pcs-High-Brightness-LED-Transform-Spotlight-Motorcycle-Headlight-3000LM-125W-12V-U5-Aluminum-Alloy-Moto-Headlamp/32809963083.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.OoOfmb
Ja kupiłem takie, bo za grosze. Jeszcze nie montowałem, ale obstawiam, że to wszystko podobne jest, tzn jeśli obudowa wygląda tak, to świecić będą też tak samo.

@ xel - montowałeś to do 800tki? Da się to ogarnąć bez uczonego elektryka? Jak jasno świecą / poprawiają widoczność?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie montowałem, pozbyłem się :)

Widoczność motóra poprawiają na pewno, bo się świecą punkty, widziałem jadący za mną motek na takich światłach i jest dobrze widoczny. Co do oświetlania to by się musiał wypowiedzieć ktoś, kto rzeczywiście używał. Co do ogarnięcia to tak, trza se tylko dosztukować oczka i bezpieczniki, bo w zestawie masz tylko lampę z kabelkiem (x2) i włącznik.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, NorthWest napisał:

@ xel - montowałeś to do 800tki? Da się to ogarnąć bez uczonego elektryka? Jak jasno świecą / poprawiają widoczność?

 

5 godzin temu, xel napisał:

Nie montowałem, pozbyłem się :)

Widoczność motóra poprawiają na pewno, bo się świecą punkty, widziałem jadący za mną motek na takich światłach i jest dobrze widoczny. Co do oświetlania to by się musiał wypowiedzieć ktoś, kto rzeczywiście używał. Co do ogarnięcia to tak, trza se tylko dosztukować oczka i bezpieczniki, bo w zestawie masz tylko lampę z kabelkiem (x2) i włącznik.

Gural był świadkiem jak wypierd...em to gó..no do śmieci po 2 miesiącach wiecznych problemów. I nawet nie zastanawiałem się nad segregacją, poszło do "zmieszanych"

  • Like 5
  • Thanks 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×