Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

pope.gif Przywitalnia??

Uprasza się admina o dodanie tej emotikony do panelu Dakarowego, będzie wielkim forumowym inkwizytorem :lol:

Juz to nadrobilem :oops: Mam nawal obowiazkow i rzadko siedze przy kompie. Obiecuje poprawe.

Na dniach powinienem dostac wreszcie moj Voltomierz/termometr. Jak go zamontuje to podlacze halogeny 2x55W i zobaczymy jaki bedzie efekt. Bede w stanie monitorowac na biezaco ladowanie i obciazenie.

Jesli sie okaze, ze da rade - w koncu to przeciez az 400W to pomysle o dobrych markowych np HELLA a jesli nie to bede szukal czegos ze slabsza zarowka np 35W lub na ledach.

Co do mocy alternatora w modelach jedno i dwu-swiecowych jestem na 99% pewien ze sa takie same. Sprawdzalem ID NR alernatora we fiszkach BMW i sa takie same. To chyba samo mowi za siebie. Z reszta po co mieliby zmieniac moc alternatora? Dla drugiej swiecy?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc działaj kolego i złóż raport - jestem tym żywo zainteresowany :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Więc działaj kolego i złóż raport - jestem tym żywo zainteresowany :lol:

Ja też, tylko, że ja w weekend przy dobrych wiatrach zamontuję;) Właśnie szukam żarówek 35W:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daruj sobie eksperymentowanie żarówek 55W, już to przerabiałem, nasze akumulatory tego nie dźwigną-sprawdzone na przyrządach, a jak dodasz grzanie manetek, to po kilkuset kilometrach będziesz odwalał "pingwina" żeby moto odpalić (też to przerabiałem :lol: , skończyło się pożyczaniem prądu z puszki o 24:00 na stacji benzynowej). Jak chcesz ledy to uważaj- ja bardzo się zraziłem (poczytaj w niepolecanych warsztatach,mogę ci te "ledy" za darmo wysłać)-gwarantuję ci pierwsze miejsce w "wiejskim tuningu" jak kupisz od tego dostawcy. 35W najlepiej na allegro, lub w dobrze zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych, rzadko na niektórych stacjach benzynowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Daruj sobie eksperymentowanie żarówek 55W, już to przerabiałem, nasze akumulatory tego nie dźwigną-sprawdzone na przyrządach, a jak dodasz grzanie manetek, to po kilkuset kilometrach będziesz odwalał "pingwina" żeby moto odpalić (też to przerabiałem :lol: , skończyło się pożyczaniem prądu z puszki o 24:00 na stacji benzynowej). Jak chcesz ledy to uważaj- ja bardzo się zraziłem (poczytaj w niepolecanych warsztatach,mogę ci te "ledy" za darmo wysłać)-gwarantuję ci pierwsze miejsce w "wiejskim tuningu" jak kupisz od tego dostawcy. 35W najlepiej na allegro, lub w dobrze zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych, rzadko na niektórych stacjach benzynowych.

Ja jednak zaryzykuje i pokusze sie o przeprowadzenie wlasnych testow. W koncu to nic nie kosztuje a byc moze ktos na tym skorzysta. Halogeny maja byc wykorzystywane jako oswietlenie pomocnicze/dodatkowe a nie glowne. Same grzane manetki mysle ze zezra przynajmniej 100W ale nie wiem na pewno i to musze sprawdzic. Oczywistym wiec jest ze nie beda pracowac razem z halogenami. Takze albo manetki albo halogen.

W wiekszosci malych GSow oswietlenie dodatkowe to Touratech(HELLA) czyli 2x35W. Jezdza z tym wiec chyba nie moze byc tak zle. Nie chce tutaj robic wywodow na temat dziadowskich produktow i markowych. Mysle ze roznice beda spore. Jesli chodzi o oswietlenie LEDowe jakby nie bylo jest to przyszlosc. Cale moje oswietlenie uzywane przy eksploracji jaskin opiera sie na technologii LEDowej - PETZL. I tutaj tak samo mozna porownywac chinskie badziewie jak i drogi HI-TECH. Wierze, ze temat jest do przelkniecia. Moze sie tylko okazac, ze finansowo bedzie nieosiagalny dla przecietnego uzytkownika a milosnika wiejskiego tuningu to juz w ogole.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam właśnie dlatego zamontowane żarówki 35W z powodów opisanych powyżej. Jak chcesz eksperymentuj, ja opisałem swoje eksperymenty właśnie żeby inni skorzystali z moich doświadczeń. Powodzenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmm...

biorąc pod uwagę obecne poranne mgły, zaczynam się zastanawiać, czy nie warto na przyszłość również zainwestować w jakieś dodatkowe oświetlenie przeciwmgielne w motocyklu

dziś było jeszcze w miarę w miarę, ale wczoraj jak jechałem o 6 rano to grubo się zastanawiałem nad tym

w samochodzie mniejszy stres bo jednak obudowany puszką, światła przeciwmgielne na wyposażeniu to i jedzie się mniej sfefranym, to się jednak nie przewraca i bardziej widoczne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W szczególności najlepiej byłoby dodać tylny reflektor przeciwmgielny. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na tył to ja kombinuję obkleić się odblaskową taśmą konturową 3M w kolorze białym, tylko szukam gdzie można ją kupić na metry na miejscu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U tego mojego kumpla — na pewno ma jakieś „resztki” folii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hella Micro są sprawdzone. Najfajniej byłoby je dać albo w okolicach golenia (na obejmach) lub tam gdzie TT - czyli w okolicach migaczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zastanawiałem się na ile mozliwe "przytroczenie" ich do goleni

tak naprawdę to myślę tylko o jednym halogenie, zakładając że do motocykla wystarczy, no chyba że mnie wyprowadzicie z błędu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w normalnej eksploatacji jeden wystarcza. Czasem robi się mix z dalekosiężnym. Ale nic nie stoi na przeszkodzie (poza obciążeniem elektrycznym) żeby zastosować dwa przeciwmgielne. Jeżeli jeden to montował bym po prawej stronie - lepiej doświetla skraj jezdni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

też zdecydowanie w tym kierunku bym poszedł...

nie zależy mi na choince tylko użyteczności, stąd pomysł na jeden z prawej strony

dalekosiężny raczej do niczego mi się nie przyda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżeli nie jeździsz w środku nocy po lesie to nie jest konieczny. Przeciwmgielny jest zdecydowanie bardziej przydatny. Też myślę o założeniu takiego w zimę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w normalnej eksploatacji jeden wystarcza. Czasem robi się mix z dalekosiężnym. Ale nic nie stoi na przeszkodzie (poza obciążeniem elektrycznym) żeby zastosować dwa przeciwmgielne. Jeżeli jeden to montował bym po prawej stronie - lepiej doświetla skraj jezdni.

GS da radę. 400W ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zastanawiałem się na ile mozliwe "przytroczenie" ich do goleni

tak naprawdę to myślę tylko o jednym halogenie, zakładając że do motocykla wystarczy, no chyba że mnie wyprowadzicie z błędu

Można powyginać coś z blachy aluminiowej 2mm, wytoczyć... a najprościej pasek z dętki i na obejmie ślimakowej zamocować jakąś blaszkę z dziurką. Prowizorki trzymają najmocniej. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo tak:

GTLoomis19_RG.jpg

P1080222.JPG

P1000163.JPG

992962977_bBfNt-L.jpg

1033531235_9mv6S-L.jpg

i inne... a może jednak LED?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

992962977_bBfNt-L.jpg

Takiego mocowania to raczej nie polecam, bo błotnik trochę lata (przynajmniej w Dakarze) to i światła trzeba będzie szukać tu i ówdzie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1033531235_9mv6S-L.jpg

to mnie przekonuje bo nie robie w niczym dziur i sprawia wrażenie w miarę stabilnego

to też wygląda nieźle

P1080222.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak poszukać to jest jeszcze parę pomysłów. Jak kupisz se te reflektorki to się coś wymyśli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A my 280Watowcy czytamy i płaczemy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×