Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Godzinę temu, cykli napisał:

 

Gural był świadkiem jak wypierd...em to gó..no do śmieci po 2 miesiącach wiecznych problemów. I nawet nie zastanawiałem się nad segregacją, poszło do "zmieszanych"

cykli. Emocje, emocjami ale że pizgniesz gdzie popadnie to bym się po Tobie nie spodziewał.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, NorthWest napisał:

@ xel - montowałeś to do 800tki? Da się to ogarnąć bez uczonego elektryka? Jak jasno świecą / poprawiają widoczność?

świecić świeca ale nie da się tego używać... urywa się po 1 sezonie i tryb stroboskop doprowadza do szału.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poleciłbym takie do f650, pod warunkiem żarówek H3 ale 35W (55W daje za duże obciążenie aku i przy gorących manetkach aku nie nadąża z produkcją sztrumu):

https://boxer-parts.eu/halogeny-do-bmw-r1200gs-na-gmole-gorne-hepco-becker#

https://a.allegroimg.com/s720/0620bb/55d427b544edabaeeacda0f704d0https://8.allegroimg.com/original/01d90f/e619a01f4386951caa842a6d34d8e619a01f4386951caa842a6d34d8

55d427b544edabaeeacda0f704d0

1543610234.323.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hella micro de z żarówką h3 35W

Standardowa 55w za bardzo obciąża alternator przynajmniej w singlach

Trzeba tylko uważać jaki rodzaj lampy się kupuje. I wybrać przeciwmgielne a nie np. robocze

taptarapta

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wreszcie zebrałem się do zrobienia małego testu lampek jakie nabyłem w poszukiwaniu tych odpowiednich. Wszystkie z ali. Podane ceny są za komplet (2 lampy)

_9f6kWPfp3uVRCb8gmoJVQA-5ABoZN2G__P83JIp

1. Koszt ok. 180 PLN

Są to światła przeciwmgłowe. Mają płaski, szeroki snop światła. Można je regulować jedynie góra-dół. Wyglądem przypominają lampy montowane przez BMW. Są dość solidne.

W moim przypadku nie sprawdziły się, gdyż przez sposób montażu (na gmolach) oświetlały przednie koło, które rzucało cień przed motocykl. Jak się odpowiednio zamontuje/ustawi, nie powinny oślepiać kierowników z przeciwka. Jakby ktoś chciał odkupić to cena 170zł z wysyłką do paczkomatu :D

XCE8LN3ONxqf7odcTWwEzsuEEtQM3enygA9fI8Km

Fvqwl82G0OS4CTYyYXzaGQHCNgc-pcEFTORNnMJH

D_boeHrgOGPiLOVUO_s-_Ix9swg187fFzz48fJDz

gZ0Z7teu2ahkpli5xwVkbpC_T8DmkEC9k4APFIF6

PTv9uJhojflUwV00IZNOaxRMTPF81I_U_qc-j1W9

2. Koszt ok. 9 USD

Lampki są dość małe i lekkie. Snop światła typu spot. W zależności od sposobu montażu można regulować góra-dół, prawo-lewo. Jak się odpowiednio zamontuje/ustawi, nie powinny zbytnio oślepiać kierowników z przeciwka. Jeszcze nie jeździły.

XCjQ9KQ-XWNIs5TvDHpzxvPGDQCL8XSvdXx_-uSA

Pm5j3frkQE464lwNi2h2xRLZApLQDxdPbNImksZq

X5s2tXsVwj14ffJXY8aZA7WZ5aCy4GQBsbZNpuHl

3. Koszt ok 18 USD

Niewielki rozmiar, solidna obudowa. Snop światła typu spot lecz bardziej rozproszony niż nr 2. W zależności od sposobu montażu można regulować góra-dół, prawo-lewo. Lampa składa się z korpusu i uchwytu. Uchwyt wsuwa się w korpus i przykręca śrubką. U mnie bardzo szybko korpus zaczął latać na boki w obu lampach, co podczas jazdy brzmiało jak niedokręcona śruba. Klej epoksydowy załatwił sprawę. Niestety jakby nie ustawić, miałem wrażenie, że oślepiają kierowników z przeciwka, dlatego u mnie nie zdały egzaminu. Ale do lasu nadadzą się. Dodatkowa jedna lampa się spaliła. Jeszcze nie rozkręcałem i chyba szkoda zachodu żeby to naprawiać.

PsW8mF-m4XcDp0NJiz6CqgS-_iWkRqkzmxHRpCrp

TN2iZReNvL_mj-lN9kZEVcNR8TN2M5_La8UVRreF

Ng8FUNmEkQ6KZdQXzJ9tyVy6CsOsA3iKun49gDj6

4. Koszt ok. 110 PLN

Obudowa wygląda na solidną, Snop światła typu spot lecz w kształcie prostokąta. W zależności od sposobu montażu można regulować góra-dół, prawo-lewo. Jak się odpowiednio zamontuje/ustawi, nie powinny zbytnio oślepiać kierowników z przeciwka. Będą dopiero montowane, ale myślę, że zostaną ze względu na konkretny obszar, jaki oświetlają. Myślę, że przez to, uda się je precyzyjnie ustawić i na ulicę będzie picobello.

b79zOXeuxwm6K8Xk4Q_0irWhLA-raKFAi2RknMoB

MFEEMDzCEIDAt376s5V2_9N04dZAmpontMzsEwm9

0cNVaM_ZIFNRZ9Z9qA1o3w4Qt79nhjBWH7N1MXX_

9S0cPQV5GAEPThng-9TjQfedKiVHRRWiDapqaMVX

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×