Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Dla ścisłości, te zbiorowe zakupy to na te? http://www.4xledshop...1200-1500lm/124 , jak tak to ja też jestem zaintersowany ( - 20%) i to pewnie na 2 szt. Coś widzę, że chyba, nie bo te z Lęborka :(

Edytowane przez sorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena tych "super mini" nie dawała mi spokoju ;) a ponadto otrzymałem odpowiedź od sprzedawcy z alledrogo. Napisał mianowicie:

"Na chwilę obecną nie ma na rynku lamp LED z homologacją drogową poza światłami dziennymi.". Pisze, bo sprzedaje tańsze pomyślałem, po czym przyjrzałem się opisowi "supermini". Co tam w zasadzie mamy:

- zgodne z dyrektywą CE i RoHS

Dyrektywa CE -> nie podano numeru, ale ogólnie CE oznacza tylko tyle, że produkt jest bezpieczny dla ludzi i środowiska. RoHS dotyczy ograniczenia użycia substancji niebezpiecznych.

Przypuszczam, że te lampki (nie negując ich jakości) nie są dopuszczone do użytku drogowego. Może poza wersją przeciwmgielną o ile posiada ona homlogację, o której producent na stronie nie wspomniał.

Skoro już zacząłem wnikać. Co w ogóle można na pojazd wieszać (dz-u-03-32-262) skrócę listę do tego co nas interesuje:

-przeciwmgielne przednie i do jazdy dziennej (dot. pojazdu samochodowego wg definicji motocykl to też pojazd samochodowy)

-awaryjne i przeciwmgielne tylne (motocykl).

W sumie tyle. Wniosek, można zamontować przeciwmgielne albo do jazdy dziennej o ile mają homologację ->Oznaczenie "B" przednie przeciwmgłowe, "RL" - do jazdy dziennej. Przypuszczam, że jedne i drugie to raczej średnie rozwiązanie bo aby otrzymać homologację muszą spełniać wymagania dotyczące max ilości kandeli.

Jeżeli ktoś chce dodatkowe lampki świecące na 100m (spot) czy robocze (flood), które zdecydowanie poprawią widoczność to legalnej opcji na drogi publiczne nie ma.

Darujcie, że napisałem, to co każdy kto ma prawo jazdy wie, ale tak jakoś mnie naszło ;). A na koniec pytanie: To gdzie mogę dostać takie fajne nakładki lub pokrowce na ledy?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dyrektywa CE -> nie podano numeru, ale ogólnie CE oznacza tylko tyle, że produkt jest bezpieczny dla ludzi i środowiska. RoHS dotyczy ograniczenia użycia substancji niebezpiecznych.

Przypuszczam, że te lampki (nie negując ich jakości) nie są dopuszczone do użytku drogowego. Może poza wersją przeciwmgielną o ile posiada ona homlogację, o której producent na stronie nie wspomniał.

To oczywiste, ze nie maja homologacji ale ja i tak ich na drogach publicznych nie zamierzam uzywac. Pokrowiec mozna sobie uszyc samemu z cordury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro wcześniej dyskutowaliśmy nad wyższością homologowanych świateł to przypuszczałem, że te droższe ją posiadają.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzwoniłem do sklepu (producenta?), mini chwilowo niedostępne, dopiero za kilka tygodni "może".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro i nie mają homologacji, a ponadto nie można ich kupić to chyba z czystym sumieniem zaryzykuje trochę tańsze, ruszając jednocześnie na poszukiwania jakiejś krawcowej ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie się wydaje, że nie głupi wymyślił i przemyślał wszyskie opcje. Na zdrowy rozsądek extreme krzaczory może nie ale przy "zwykłym" szlifie miejsce umieszczenia lampek nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem. Chyba że plastik się połamie ale wygląda na elastyczny. No i bezcenna HOMOLOGACJA :) Oczywiście tylko jako DRL e, bo doświetlanie wygląda na "bezszału", ciekawe jakie diody i pobór?

Edytowane przez sorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te DRLe podobno gowno warte. Jak znajde gdzie o tym czytalem to napisze cos wiecej.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z chin przyszło do mnie takie oto cudo techniki, które będę montował w swoim gsie:http://dx.com/p/m1306-cree-xm-l-u2-30w-1000lm-waterproof-white-light-car-led-bulb-black-247029#.UtVH6NLuJ5E

I tutaj moje pytanie czy mogę to zrobić w oparciu o poniższy schemat:

http://obrazki.elektroda.net/81_1290990068.jpg

Proszę tez o konkretne wskazanie jaki przekaźnik i jaki bezpiecznik( najlepiej z alledrogo) jeśli oczywiście schemat jest ok. Z góry dziękuję.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ! Chciałbym założyć do mojego motka halogeny poprawiające widoczność ( bezpieczeństwo na drodze) motocykla. Co proponujecie ? Może jakieś fotki ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Jarku :drinkbeer:. Już zaczynam czytanie ...

Daruje Ci ten soczek. Od teraz mianuję Cię porządkowym wątków. Jak mawia Dakarowy: tutaj już wszystko jest napisane.

Twoje obowiązki to pilnować, aby "nowi" nie zakładali ciągle nowych wątków -> wskazuj im drogę tak jak ja Tobie :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek , kazdy chce mieć swój wątek o lampach :)

Dobrze ze ja nie chce dodatkowych świateł ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a mówiłeś , że chcesz :)

przeciwmgielne tylne :-D

Edytowane przez FALCON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na serio założę wątek o światłach cofania :)

;-)

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daruje Ci ten soczek. Od teraz mianuję Cię porządkowym wątków. Jak mawia Dakarowy: tutaj już wszystko jest napisane.

Twoje obowiązki to pilnować, aby "nowi" nie zakładali ciągle nowych wątków -> wskazuj im drogę tak jak ja Tobie :D

OK ! Już działam :-P :twisted: !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek , kazdy chce mieć swój wątek o lampach :)

Dobrze ze ja nie chce dodatkowych świateł ;)

Żałuj to piękna sprawa , dla szpanu i bezpieczeństwa ;-) !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żałuj to piękna sprawa , dla szpanu i bezpieczeństwa ;-) !

To se kup dres z lampasami odblaskowymi ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na serio założę wątek o światłach cofania :)

;-)

Tak , to jest wreszcie właściwy temat :idea: :!: .

I wreszcie nowy i interesujący wszyskich mająch wsteczne biegi w naszych BM-kach :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To se kup dres z lampasami odblaskowymi ;)

Masz dobre pomysły :idea: . Na pewno SE kupię :-D .Wszyscy powinniśmy na BM-kach w tym jeździć....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żałuj to piękna sprawa , dla szpanu i bezpieczeństwa ;-) !

Ja jeżdżę w dzień i się nie lansuję .

Ale znam takich co sobie używają :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak fajnie, że założyłeś nowy wątek ;)

http://f650gs.pl/top...__1#entry167611

http://f650gs.pl/top...%C5%9Bwietlenie

http://f650gs.pl/top...h__1#entry64706

http://f650gs.pl/top...%C5%9Bwietlenie

To tak na początek - da się coś znaleźć ? :oops:

wątki połączone. Dlaczego? Bo tak! :mrgreen:
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×