Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Właśnie zakończyłem montaż dwóch lamp ledowych każda po 10W lampy dają rozproszone światło sprzedawane jako lampa robocza/cofania pobór dwóch lamp to 2,3A :shock: jutro wrzucę fotki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie zakończyłem montaż dwóch lamp ledowych każda po 10W lampy dają rozproszone światło sprzedawane jako lampa robocza/cofania pobór dwóch lamp to 2,3A :shock: jutro wrzucę fotki

Skąd to zdziwienie?

Pewnie masz zbyt małe ładowanie, albo żarówki słabsze niż 20W (2x10) ;)

I=U/R ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skąd to zdziwienie?

Pewnie masz zbyt małe ładowanie, albo żarówki słabsze niż 20W (2x10) ;)

I=U/R ;)

A to czasem nie chodzilo o ten wzorek? :)

54e36d26addb6e6007b3741055004279.png

gdzie

P- moc w tym przypadku 2x10W

U - napiecie 12-14V

I - natezenie do policzenia :)

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wzór wzorem mierzyłem multimetrem więc w miarę wiarygodne myślałem że ryżowy wynalazek da mało światła a zje dużo prądu a tu miłe zaskoczenie

jak by ktoś był zainteresowany http://allegro.pl/show_item.php?item=4122527363&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wzór wzorem mierzyłem multimetrem więc w miarę wiarygodne myślałem że ryżowy wynalazek da mało światła a zje dużo prądu a tu miłe zaskoczenie

jak by ktoś był zainteresowany http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

Tak tak... żaden szał jeśli chodzi o świecenie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja od kilku tygodni mam założone 4xled drl http://www.motochallenge.pl/sklep/product_info.php?products_id=4470. Nie podlaczałem pod światła tylko zrobiłem im odzielną instalację więc załączam kiedy chcę i mogą świecić bez pracującego moto. Nie są homo ale miśki nic nie powiedziały jak wczoraj "miałem przyjemność, a na przeglądzie nawet nie było pytania. Polecam, warte swojej ceny.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak... żaden szał jeśli chodzi o świecenie ;-)

Ale z ciebie pesymista. Czego ktoś ostatnio nie na pisze czy nie zrobi, to "albo temat już był" albo słabo świeci etc. A myślałem, że to ja marudzę ;). Wiadomo, że przy jednej diodzie szału nie będzie.

Te agresorkowe diody już chyba przewinęły się temacie o ledach. Fajne są tylko obawiam się o trwałość szkiełek przy wywrotce. Swoją drogą w którym miejscu je zamontowałeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.

Ale które założyłeś? Rozpraszające, czy skupione? I jaki efekt w praktyce?

Wersja DRL czyli z opcją świecenia jednej (dolnej ) diody rozproszonej i w opcji trzech jednocześnie, z tym, że te dwie górne już ze światłem skupionym. W praktyce, na tej pojedyńczej w słoneczny dzień super są widoczne i nie rażą. W nocy świetnie doświetlają pobocze, w zupełności taki zestaw wystarczy do normalnej jazdy, jeszcze nikt wieczorem nie mrugał z puszek jadących z przeciwka. Dodatkowo są jeszcze długie w moto i długie z "lampek" Dzięki temu, że podłączyłem z odzielnej wiązki mam kilka opcji świecenia: same mijania, same drogowe, mijania plus 1(2) dioda, mijania plus 3(6) diody, to samo drogowe. I to, że świecą z aku jest fajnym rozwiązaniem np. opcja biwakowa itp .Max zestaw to 55+5+2x30 W = 120 W Polecam. Edytowane przez agreSorek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wstaw jakąś fotkę. To ciekawe. A jak wygląda przełącznik do takiej kombinacji?

Zadnych specjalnych przelacznikow nie trzeba. Wystarczy dwupozycyjny on plus off czyli w sumie 3 pozycje.

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadnych specjalnych przelacznikow nie trzeba. Wystarczy dwupozycyjny on plus off czyli w sumie 3 pozycje.

Owszem nie wystarczy. Są trzy przewody : masa , plus, sterowanie. Przy załączonym masa i plus - świecą wszystkie, po załączeniu sterowania do plusa - świeci jedna dioda. Ja rozwiązałem to na dwa włączniki: jeden na plusie, drugi na sterowaniu do przełącznia 1-3 diody. Zdjęcia niebawem :)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7yzapaga.jpg 1 dioda

yna5e2ez.jpg 3 diody

ru5ume6e.jpg 1 + mijaniapupe9u7e.jpg 3 + mijania y2ugevy3.jpg 1 + drogoweuhyma9e4.jpg 3 + drogoweubasemej.jpg system włączników ala Adam Słodowy yveruby5.jpg katownik i rurka alu z Obi, właczniki podświetlane z elektrycznego.

Aparat kłamie to słoneczne popołudnie ;)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak (zdjęcia 1 i 2 )i to jest najlepsze, możesz też podłączyć pod światła w moto.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jeżeli jest wyłączony zapłon i wyjęty kluczyk to można je zapalić?

Tak (zdjęcia 1 i 2 )i to jest najlepsze, możesz też podłączyć pod światła w moto.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Jak dla mnie troche kiszka... Jesli juz tak robic to nie umieszczac wylacznika na wierzchu albo dac gdzies drugi schowany odlaczajacy napiecie. Wiem, ze te LEDy nie pobieraja zbyt wiele ale jesli zaparkujesz motka i zostawisz na dzien a ktos sprytny wlaczy swiatelka to mozesz juz nie pojechac dalej. To samo jesli chodzi o gniazdko zapalniczki.

Po drugie primo - mimo, iz te LEDy nic prawie nie biora to przy zastosowaniu przelacznika tego typu dalbym jednak przekaznik.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie troche kiszka... Jesli juz tak robic to nie umieszczac wylacznika na wierzchu albo dac gdzies drugi schowany odlaczajacy napiecie. Wiem, ze te LEDy nie pobieraja zbyt wiele ale jesli zaparkujesz motka i zostawisz na dzien a ktos sprytny wlaczy swiatelka to mozesz juz nie pojechac dalej. To samo jesli chodzi o gniazdko zapalniczki.

Po drugie primo - mimo, iz te LEDy nic prawie nie biora to przy zastosowaniu przelacznika tego typu dalbym jednak przekaznik.

Przełącznik jest ;) Bezpiecznik 5 A też (zalecany przez producenta)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... dalbym jednak przekaznik.

Przełącznik jest ;)

A co to za różnica ? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co to za różnica ? ;)

Tajny taki.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co to za różnica ? ;)

Roznica bedzie jesli na warsztat wezmiesz przelacznik hermetyczny i zwykly, malopradowy i taki lepszy. Generalnie bezpiecznik sprawe zalatwi ale ja zawsze lubie miec na wyrost.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Roznica bedzie jesli na warsztat wezmiesz przelacznik hermetyczny i zwykly, malopradowy i taki lepszy. Generalnie bezpiecznik sprawe zalatwi ale ja zawsze lubie miec na wyrost.

:lol:

.... aaa.... dobrze, żeś mi to wytłumaczył - nie wiedziałem :lol: :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:lol:

.... aaa.... dobrze, żeś mi to wytłumaczył - nie wiedziałem :lol: :beer:

Gdy byś czytał "ze zrozumieniem", w skupieniu, to dużo ważnych rzeczy byś mógł się dowiedzieć z tego forum. ;-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×