Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Ja poproszę jeszcze jakąś fotkę z profilu obrazującą mocowanie agresorkowych halogenów do nadwozia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może w poniedzialek, jak nie będzie za bardzo lany ;)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak będziesz robił zdjęcia to zrób proszę kilka z obudowy / zabudowy wyłączników. Sam pomysł wydaje się ciekawy, ale nie bardzo widać szczegóły ( na wcześniejszych zdjęciach ) Mały opis / komentarz też by nie zaszkodził ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I wnioski z doświetlenia. Jak działają te długie, mijania, przydatność w drodze/terenie itp. Czy pomaga i czy da się z tym jeździć po drodze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I czy wkalkulować zatrzymanie dowodu rejestracyjnego czy też jest jakies "E"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nikt nikogo nie namawia przecież. Poproszono mnie o pokazanie co i jak to prośbę spełniam. Nie sprzedaje, nie produkuję tylko używam na własną odpowiedzialność. Tematem są lampki i moja opinia o nich. Homologacji drogowej nie mają o czym wiedziałem przed zakupem. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, jeżdżąc w dzień używam mijania + 1 dioda, wieczorem/w nocy w zależności od potrzeb dodaje drogowe z moto. Nie ma sensu włączać pozostałych diod chyba, że do bardzo szybkiej jazdy bądź terenowej np.w lesie.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorek - to nie ludzie, a wilki - każdemu wbijają szpilki ;)

Nie przejmuj się dopóki piszesz z sensem, a tutaj wszystko jest jak należy, nawet jestem z Ciebie dumny :)

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miejsca na wszelkie włączniki nie ma za wiele zwłaszcza pod lewą ręką. Do przymocowania włączniķa (kątownik) 35 mm wykorzystałem śruby do mocowania osłony ręki, do jego drugiego boku przynitowane trzema nitami fi 4 mm dwa odcinki ok 4 cm rurki.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra, piszesz co włączasz, a mnie jeszcze interesuje Twoja subiektywna opinia co do poprawy widoczności i czy bardzo rażą innych te światła.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra, piszesz co włączasz, a mnie jeszcze interesuje Twoja subiektywna opinia co do poprawy widoczności i czy bardzo rażą innych te światła.

Ile razy ma pisac to samo?

.Wersja DRL czyli z opcją świecenia jednej (dolnej ) diody rozproszonej i w opcji trzech jednocześnie, z tym, że te dwie górne już ze światłem skupionym. W praktyce, na tej pojedyńczej w słoneczny dzień super są widoczne i nie rażą. W nocy świetnie doświetlają pobocze, w zupełności taki zestaw wystarczy do normalnej jazdy, jeszcze nikt wieczorem nie mrugał z puszek jadących z przeciwka. Dodatkowo są jeszcze długie w moto i długie z "lampek" Dzięki temu, że podłączyłem z odzielnej wiązki mam kilka opcji świecenia: same mijania, same drogowe, mijania plus 1(2) dioda, mijania plus 3(6) diody, to samo drogowe. I to, że świecą z aku jest fajnym rozwiązaniem np. opcja biwakowa itp .Max zestaw to 55+5+2x30 W = 120 W Polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No dobra, piszesz co włączasz, a mnie jeszcze interesuje Twoja subiektywna opinia co do poprawy widoczności i czy bardzo rażą innych te światła.
Moim zdaniem nie rażą w ogóle tym bardziej bardzo. Dużo jeżdżę po zmroku i tak jak pisałem wcześniej nikt nie zamrugał. Są bardzo jasne tak jakby punktowo, nie tworzą przez to efektu jakiegoś ogólnego oślepienia.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale z ciebie pesymista. Czego ktoś ostatnio nie na pisze czy nie zrobi, to "albo temat już był" albo słabo świeci etc. A myślałem, że to ja marudzę ;). Wiadomo, że przy jednej diodzie szału nie będzie.

...

Nie pesymista a realista, miałem trzy dokładnie takie same lampki (dwa spoty i jednego flooda) po prostu piszę z doświadczenia i wiem że szkoda na nie kasy i tyle, poza tym nie podniecaj się tak bo już ktoś o tym pisał ;-) :-D :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AgreSorek, pomysłowo rozwiązałeś te dodatkowe światła. Mam pytanie: czy te dodatkowe światła nie powodują że kierunkowskazy są niewidoczne? Chodzi mi o to, że kierujący z naprzeciwka może np. nie zauważyć że masz włączony kierunek i chcesz skręcać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem o co chodzi, długo myślełem i brałem różne opcje miejsca ich zamocowania. Trochę wyobraźni jeszcze mam, więc kwestia "zaślepiania" kierunków była kluczowa, min. dlatego są zamocowane dużo niżej niż one. Sprawdzone, widoczne, nie kolidują.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pesymista a realista

a kto to jest pesymista? to doświadczony optymista :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkopię wcześniejszą prośbę ARG, Agresorek czy mógłbyś zrobić fotkę mocowania halogenów?

Nie bardzo jest chyba gdzie na Dakarze zamontować Moto3 OFF

http://4xled.com/pl/moto-aero/

więc uderzę chyba w dwie Supermini MID + WORK

ewentualnie tańsza opcja firmy LedLer Lux moto 10 Flood + Spot

http://www.ledler.pl/?m=produkty&i=43

http://www.ledler.pl/?m=produkty&i=44

Macie może jakieś sugestie w tej sprawie? Potrzebne tylko do jazdy off po zmroku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie na te ledlery szkoda kasy, może drogie nie są, ale i świeceniem dupy nie urywają, jak gdzieś juz pisałem kupiłem ostatnio lampeczkę wielkości jednego ledlera, która ma w sobie 3 diody CREE XML2 co prawda flood, ale jak to świeci to masakra jakaś!

Tak na krotkich motocykla

DSC08937.JPG

tak na długich motocykla

DSC08938.JPG

tak krótkie z ledem

DSC08936.JPG

i tak długie z ledem

DSC08935.JPG

oczywiscie nie umiem zrobić tych zdjęć profesjonalnie, w zeszłym tygodniu wyrwałem dwa dni po 19-tej i pojeździłem po dwie godzinki na tym ledzie i jestem więcej jak zadowolony! :-D

a tak wygląda

DSC_0482.jpg

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie na te ledlery szkoda kasy, może drogie nie są, ale i świeceniem dupy nie urywają, jak gdzieś juz pisałem kupiłem ostatnio lampeczkę wielkości jednego ledlera, która ma w sobie 3 diody CREE XML2 co prawda flood, ale jak to świeci to masakra jakaś!

a tak wygląda

DSC_0482.jpg

Jaka kasa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×