Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

400 zł

Drogawo chociaz sa i drozsze. Ja na razie odpuszczam wszelkie dodatkowe swiatla. W enduro łatwo to zgubic. Skupiam sie na głownym. Lepiej jedno ale naprawde dobre niz pierdylion lampek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drogawo chociaz sa i drozsze. Ja na razie odpuszczam wszelkie dodatkowe swiatla. W enduro łatwo to zgubic. Skupiam sie na głownym. Lepiej jedno ale naprawde dobre niz pierdylion lampek.

Zanim kupiłem, widziałem jak to świeci w realu i to jest zasadnicza różnica (w porównaniu do kupienia prędzej tych chińskich mini lampeczek 10W z internetu) poza tym kupiłem ją od gościa z adv którego dobrze znam ;-) zdecydowanie polecam.

Prędzej planowałem kupno moto3, ale musiałbym dołożyć prawie 3 stówki, a widząc jak świeci moto3 i ta lapmka przed zakupem, zdecydowałem że ta w zupełności mi wystarcza i się nie pomyliłem. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, a ta tajemnicza lampka ma jakiegoś linka czy po prostu przegapiłem wcześniej? ;>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, a ta tajemnicza lampka ma jakiegoś linka czy po prostu przegapiłem wcześniej? ;>

Nie linka nie ma, ale temat opisany jest na forum advrider.pl, zresztą tam na temat lampek led jest "troszeczkę" napisane, inny polski producent można by rzec profesjonalny z patentem na całe ustrojstwo jest z Krakowa (https://pl-pl.facebook.com/endurotec), no ale cena tez jest inna, stąd tańsza choć pod względem świecenia bardzo porównywalna- homemade alternatywa została zakupiona przeze mnie ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zanim kupiłem, widziałem jak to świeci w realu i to jest zasadnicza różnica (w porównaniu do kupienia prędzej tych chińskich mini lampeczek 10W z internetu) poza tym kupiłem ją od gościa z adv którego dobrze znam ;-) zdecydowanie polecam.

Prędzej planowałem kupno moto3, ale musiałbym dołożyć prawie 3 stówki, a widząc jak świeci moto3 i ta lapmka przed zakupem, zdecydowałem że ta w zupełności mi wystarcza i się nie pomyliłem. ;-)

400 to zawsze lepiej niz prawie 700. Przy 700zl mozna pokusic sie o cos lepszego. Idzie zima... Bede myslal nad przerobka swiatła głównego bo strach na fabrycznym jezdzic po zmroku. Ciemno jak w d.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

400 to zawsze lepiej niz prawie 700. Przy 700zl mozna pokusic sie o cos lepszego. Idzie zima... Bede myslal nad przerobka swiatła głównego bo strach na fabrycznym jezdzic po zmroku. Ciemno jak w d.....

JAk tylko nadarzy się okazja któregoś pięknego popołudnia zabiorę kamerę na przejażdżkę "po nocy" i wrzucę filmik, na prawdę warto wydać te/takie 4 stówki, jedziesz jak za dnia ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić 3 diodowe lampki 4xled (chyba te same o których pisał dakarowy, chociaż moje są mieszane). Ceny co prawda nie pamiętam, ale używałem jednej jako szperacza zasilanego z gniazda zapalniczki na DRZ (w GS mam 2 sztuki mocowane na gmolach). W maroku ten szperacz ratował dwa razy ratował mi dupę podczas nocnych przejazdów a gdy raz nie chciało mi się założyć lampki to ktoś rzucał nam snopki pod nogi, tak więc polecam ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JAk tylko nadarzy się okazja któregoś pięknego popołudnia zabiorę kamerę na przejażdżkę "po nocy" i wrzucę filmik, na prawdę warto wydać te/takie 4 stówki, jedziesz jak za dnia ;-)

To jest lampka Piothrusia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ktoś wie jak świecą te podwójne oczy Touratecha Dakarowe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie linka nie ma, ale temat opisany jest na forum advrider.pl, zresztą tam na temat lampek led jest "troszeczkę" napisane, inny polski producent można by rzec profesjonalny z patentem na całe ustrojstwo jest z Krakowa (https://pl-pl.facebook.com/endurotec), no ale cena tez jest inna, stąd tańsza choć pod względem świecenia bardzo porównywalna- homemade alternatywa została zakupiona przeze mnie ;-)

Podsumowując, lampka jest od Endurotec, czy ja już nie ogarniam po 21? ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sądząc po ilości diod i obudowie nie jest to Endurotec

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kumpel ostatnio do Teresy ściągał z Chinolandii, dają mega ognia, mogę dopytać co i jak, jeśli kogoś interesuje.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest lampka Piothrusia?

Nie to jest lampka od Pawła z Trójmiasta, dlatego napisałem że wybrałem tańszą opcję homemade, bo była tańsza od opcji endurotech a świeci praktycznie tak samo (to już opinia ludzi którzy używali obydwu) ;-)

A ja tam myślę o takich dodatkowych lampeczkach ;)

http://allegro.pl/la...4698232562.html

Wg mnie szkoda pieniędzy, mogę sprzedać Ci podobną za stówkę ;-) różni się tylko wizualnie, bebechy ma te same

P.S. Rasta śpij dalej :-D

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kumpel ostatnio do Teresy ściągał z Chinolandii, dają mega ognia, mogę dopytać co i jak, jeśli kogoś interesuje.

możesz popytać co jak i dlaczego tak drogo :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie szkoda pieniędzy, mogę sprzedać Ci podobną za stówkę ;-) różni się tylko wizualnie, bebechy ma te same

P.S. Rasta śpij dalej :-D

możesz mi przesłać fotki i jakieś bliższe info na ich temat ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

możesz popytać co jak i dlaczego tak drogo :P

Mogę, dam znac jak się czegoś dowiem.

Połowa teraz, połowa po robocie :-D :-D :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

możesz popytać co jak i dlaczego tak drogo :P

Czuję się wywołany do odpowiedzi...

Przekleje moze cały mój post z innego forum.

Kupiłem całe lampy za 7 funtów sztuka. Diody XM-L U2.

W każdej lampce jedna dioda. Mają szklane soczewki skupiające - są to lampki typu "spot"

Oczywiscie mozna wywalic te soczewki i zamontowac sobie płaską szybke. Moze uzyskało by sie swiatlo typu flood. Trudno powiedzieć. Kwestia testów.

Lampka jest uszczelniona od strony soczewki silikonowym oringiem. Z tyłu przy wyjsciu na kabel słabe uszczelnienie - trzeba poprawic we wlasnym zakresie.

Driver ma 3 funkcje świecenia - mocne, słabe i stroboskop.

Świeci całkiem dobrze. Jako ze to spot to dwie lampki mam ustawione aby swieciły na wprost a dwie kolejne na boki. Całkiem nieźle sie to sprawuje ( jak na tak śmieszną cene oczywiscie ).

Poniżej kilka zdjęć

halogeny5.jpg

Włacznik - też Chiny. :) Koszt 3 funty. Szkoda ze piktogram od awaryjnych a nie od swiateł ale... za taką cenę nie bedę się czepiał. Działa OK.

halogeny4.jpg

halogeny3.jpg

halogeny2.jpg

halogeny1.jpg

A tutaj widać chociaż troche jak to świeci.

Na tych zdjeciach zamontowane są TYLKO DWIE lampki ( pod lampą główną )

oem mijania H7 yamaha xt660z tenere

halo4.jpg

oem mijania + 2x Chinol led ( wiem.. troche za wysoko są ustawione na zdjeciu )

halo5.jpg

A tak wygląda sterownik z ledem.

driver.jpg

Na ledzie nie ma żadnego odbłyśnika ponieważ lampka ma soczewke.

Troche słabo rozwiazane jest mocowanie. Mozna to oczywiscie przerobic we wlasnym zakresie jesli komuś jest za słabe to ktore jest.

Testowalem w wekend w warunkach terenowych - nic nie odpadło. Jedna lampka sie poluzowała.

Jesli ktoś bedzie zainteresowany podam bezpośredniego linka do aukcji.

Zamówilem juz 6 lampek i kilka innych pierdół z Chin. Włacznik. Latarke.

Czas oczekiwania na paczke - od 2 tyg do niemal 2 miesiecy ( to min i max czas dostawy paczek do mnie )

W jednym zamowieniu jedna z lampek była lekko uszkodzona - soczewka miała wyszczerbienie.

Chińczyk odrazu wysłał paczke z 2 lampkami ponownie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Thembolku, dzięki, jak zwykle można liczyć na Twą pomoc ;) A garażyk profi, trza tam bedzie z jaką butelczyną zasiąść ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:-D :-D :-D Błyszcząca szyjka, zielona nalepka... Bimberek od teścia w butelce po Finlandii Lemon??? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwszy dzien na forum i bankowo warna za spam dostane :D haha..

seb... strzał w 10... co tu dużo gadać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Haaaaa :D :D :D Znam Cię, nie tknąłbys tego fińskiego paskudztwa, ale teściowy bimberek - mniam :) pamiętam z wesela - paliwo lotnicze :D

A co do warna, to chyba nie dostaniesz, tak myślę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co do warna, to chyba nie dostaniesz, tak myślę :D

Od razu go wywalą ;) :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może komuś sie przyda takie info o lampkach ktore opisałem wyżej..

lamp01.jpg

lamp02.jpg

lamp03.jpg

lamp04.jpg

lamp05.jpg

lamp06.jpg

No i filmik.

W lesie w połowie filmiku było ciemno .. totalnie. Jak w przysłowiowej d... :)

2:30 - 2:35 widac roznice w światłach. Na przemian włączam krótkie światło H7 i LEDy.

Edytowane przez thembol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×