Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Pozwolę sobie wtrącić ,mam x3 i bi xenony żadnych wycieraczek tylko spryskiwacze,kiedyś w kilku modelach były wycieraczki reflektorów ale moim zdaniem nie jest to wymóg przy bi xenonach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak, cena może i powala ale co się nie robi dla poprawy bezpieczeństwa w tym oczywiście widoczności.

Tak się zastanawiam, czy GS i jego akumulator udźwignie:

1. przy modelu EKO FLAT 2x (Pobór mocy ok. 12W. Pobór prądu przy 12V ok. 1,0A, przy 24V ok. 0,75A. Zabezpieczenie wstępne: 2-4A na sztukę)

lub

2. przy modeli MOTO3HP 1szt. (Pobór prądu przy 12V ok. 2,5A, przy 24V ok. 1,25A. Zabezpieczenie wstępne: 6-10A.)

Jako światło robocze na co dzień dla poprawy widoczności siebie dla innych :)

Przykład jaki daje snop światła

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak, cena może i powala ale co się nie robi dla poprawy bezpieczeństwa w tym oczywiście widoczności.

Tak się zastanawiam, czy GS i jego akumulator udźwignie:

1. przy modelu EKO FLAT 2x (Pobór mocy ok. 12W. Pobór prądu przy 12V ok. 1,0A, przy 24V ok. 0,75A. Zabezpieczenie wstępne: 2-4A na sztukę)

lub

2. przy modeli MOTO3HP 1szt. (Pobór prądu przy 12V ok. 2,5A, przy 24V ok. 1,25A. Zabezpieczenie wstępne: 6-10A.)

Jako światło robocze na co dzień dla poprawy widoczności siebie dla innych :)

W tym samym wątku masz opis, że układ el. gs nie ma problemu z 2x35W zwykłych halogenów, pytasz się czy uciągnie 2x12W?

A z tą poprawą widoczności dla innych, to chyba jakiś żart ... (chyba, że to jak ktoś zobaczy wielką plamę światła przed oczami, nazwiesz poprawą widoczności :-)).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no racja tylko po lesie i tylko jako dalekosiężny

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,( po tygodniu nieobecnosci na forum;) przebrnelam caly temat lapm do F650 i ich zmiany-bo strasznie sie nakrecilam zeby zmienic w swojej F-ce lampe z tej fabrycznej na jedną okrągłą.

Czy wogole mam co sie wdrazaxc w temat -bo nie wiem czy gdziekolwiek znajde taka pasująca wymiarami..czy dac sobie na przedbiegach spokoj bo to głupota i nigdy nie dobiore takiej lampy.;)

Raczej jestem uparta..wiec bede kombinowac..z nim rozne rzeczy mam pare wizji zmian zewnetrznych ..tylko nie wiem czy maja wogole racje bytu;))

Dzieki za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sorki ale

dac sobie na przedbiegach spokoj bo to głupota i nigdy nie dobiore takiej lampy. ;)

wszystko się da zrobić, to tylko kwestia czasu, pieniędzy i późniejszych problemów, które są przy takich dłubaninach tylko kwestią czasu :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale ja mam mocniejszy alternator, czy cuś... jak doczytałem gdzieś wcześniej

zastanawiam się nad zakupem przynajmniej na razie 1szt. - w końcu motocykl to jednoślad

zawsze mogę wymienić żarówkę na 35W

nie zamierzam jeździć z włączonymi światłami all day long tylko wtedy gdy jest kiepska widoczność

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest tu ktoś mądry co jest w stanie mi powiedzieć czy Hella micro de z oznaczeniem 008.090-21 to wersja p-mgielna czy dalekosiężna?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co mowi Wujek Gugiel?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj wieczorem widziałem turystyka z układem świateł 1+2 - centralne plus gmole. Chyba Pegaso. Anyway - miał górne światło tak ustawione, że z całości robiła się wielka plama światła i niezbyt był widoczny pod kątem oceny odległości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj wieczorem widziałem turystyka z układem świateł 1+2 - centralne plus gmole. Chyba Pegaso. Anyway - miał górne światło tak ustawione, że z całości robiła się wielka plama światła i niezbyt był widoczny pod kątem oceny odległości.

dlatego mam nadzieję, że każdy kto decyduje się na dodatkowe światła, zrobi je z głową, żeby poprawiały widzialność motka, a nie oślepiały puszki :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawi mnie jaki rozstaw świateł przy jakiej luminancji nie zlewa się w jedną plamę świetlną powiedzmy przy odległości 300 lub 500m, wydaje mi się że takie podejście ma sens.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z racji obecnie panującej aury za moim oknem powraca do mnie temat halogenów przecimgielnych

kombinuję jak łysy koń pod górkę choć zapewne i tak skończy się na Hella micro de

ponieważ na chwilę obecną cenowo jest to poza moim zasięgiem zastanawiałem się czy ktoś miał do czynienia z takim czymś

http://allegro.pl/ha...2417479324.html

lub może coś innego polecić w rozsądnej cenie

na razie znalazlem np. to:

http://sklep.wesem.p..._typu_HO4#14320 ?

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na razie znalazlem np. to:

http://sklep.wesem.p..._typu_HO4#14320 ?

Też mi temat od dłuższego czasu chodzi po głowie (ponownie ożył po dojeździe nad Solinę po zmroku ;-)) i jeśli się za niego wezmę to jest to mój typ na reflektor.

W rękach nie miałem, ale ma homologację, dokumentację i wygląda sensownie... są faktycznie trochę większe od tych zwykle zakładanych do moto, ale to i świecić lepiej powinien (większe lustro)

Edytowane przez kptBurek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te wyglądają na rozsądne, nie do końca przekonuje mnie tylko homologacja e13 zamiast: E13 (Luksemburg, przeciwmgielne)

http://allegro.pl/ha...2417479324.html

zapytałbym sprzedawcę i poprosił o dołączenie kwitu homologacyjnego. Sam miałem zamontowane podobne tylko nie soczewki i tak szczerze, to też z homologacją E13:

http://www.boxer-parts.eu/halogen_przeciwmgielny_micro_czarny,354,2193.html

(teraz mam soczewki i na pewno są lepsze)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://allegro.pl/ha...2417479324.html

W zależności czego oczekujesz od tych halogenów. Jeśli chcesz sobie doświetlić przednie koło to będą w porządku. Dodatkowo musisz pamiętać o zamontowaniu ich możliwie blisko ziemi, bo już w ogóle nie zobaczysz różnicy. Przelicz sobie jeszcze czy Twój alternator stać na dodatkowe 110W :-D Wydaje mi się,że lepszym rozwiązaniem będzie montaż normalnych halogenów np. tych wesemowskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tego co wynika w tym temacie alternator w GS spokojnie się wyrobi, bo ma spory zapas

gdyby nie dawał rady zawsze mogę założyć żarówki 35W

przedstawione m.in w tym temacie sposoby montażu halogenu rzadko schodzą poniżej przedniego błotnika

z tego co pamiętam to zamontowanie zbyt nisko spowoduje że będzie mnie wyprzedał cień własnego koła, co tez nie jest dobrym rozwiązaniem

halogeny Wesem też mają żarówkę 55W więc jaka tu różnica w poborze mocy? co masz na myśli mówiąc normalne?

halogen(y) ma być używany zgodnie z przeznaczeniem, czyli do jazdy w kiepskich warunkach, a nie na co dzień

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

halogeny Wesem też mają żarówkę 55W więc jaka tu różnica w poborze mocy? co masz na myśli mówiąc normalne?

Podejrzewam, że chodzi o reflektor z odbłyśnikiem, a nie nie chińską soczewką ;-)

Co do montażu to ja bym się skłaniał do czegoś w stylu

http://faq.f650.com/...arsAbe963-2.jpg

(foto z http://faq.f650.com/...m#Martin%20Bars)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmm... mam górne gmole

IMGP6926.JPG

może jakoś do nich coś przytroczę

a jeśli nie, to gdzie znajdę magika który wyrzeźbi mi sensowne mocowanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×